Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Kultúrne a športové akcie ku dňu 7. 9. 2017

7.9.2017   16:30

Plagát - Výstava Končekova Semančik.jpg

vo Výstavnej sieni Barónka

Výstava Evy Končekovej a Miloslava Semančíka (in memoriam)

Od 8. do 29. septembra 2017 bude vo Výstavnej sieni Barónka v Kežmarku sprístupnená výstava dvoch členov Klubu kežmarských výtvarníkov – Evy Končekovej a Miloslava Semančíka (in memoriam).
Eva Končeková, akademická maliarka je známa nielen svojou výtvarnou tvorbou, ale predovšetkým svojím dlhoročným pôsobením učiteľky výtvarných odborov ZUŠ. Neskôr, po založení Združenej strednej umeleckej školy učila na nej výtvarné predmety až do odchodu do dôchodku. Okrem maľby sa venuje textilným technikám, predovšetkým tkaniu gobelínov. Svoje diela vystavovala na mnohých výstavách na Slovensku aj v zahraničí.
Miloslav Semančík, žiaľ, vystavuje in memoriam, zomrel 19. marca 2017. Pôvodom bol zo Zamaguria, ale pracoval a žil v Poprade. Členom Klubu kežmarských výtvarníkov je od jeho založenia. Jeho najväčšou láskou bola práca s drevom, aj keď sa nevyhýbal iným materiálom. Originálne rezbárske práce vyznačujúce sa svojskou filozofiou obdivovali na mnohých výstavách doma i v zahraničí.
Vernisáž výstavy sa uskutoční 7.9.2017 o 16.30 hod.


 
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje                                             Marek Horanský, bytom Kežmarok   že mu bola doručená písomnosť na adresu Mesto Kežmarok, Hlavné námestie l. Po

  16.11.2017 viac
 • Oznámenie o vyhlásení výberového konania

  Zriaďovateľ Mesto Kežmarok vyhlasuje výberové konanie na obsadenie fukncie riaditeľa/riaditeľky Základnej školy s materskou školou, Nižná brána 8, Kežmarok.

  15.11.2017 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje Budzeľ Peter, bytom Kežmarok Čonková Mária, bytom Kežmarok Čonka Miroslav, bytom Kežmarok Dec Alexander, bytom Kežmarok Dunka Alexander, bytom Kežmarok

  15.11.2017 viac

Zľavová kupónová brožúra slúži pre uplatnenie zľavy na rôzne služby a produkty na území mesta Kežmarok. Obsahuje 13 zľavových kupónov.

Poznáš v Kežmarku miesta, ktoré nefungujú ako by mali, vidíš v nich jedinečný potenciál?

Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka