Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Dôležité oznamy

Chcete sa dozvedieť dôležitú informáciu exkluzívne ako prví? Zaregistrujte sa na www.kezmarok.sk Vytlačiť
 

Dozviete sa ako prví o meteorologickej výstrahe, výnimočnom kultúrnom podujatí, významnej investičnej aktivite, dôležitej udalosti, či zásadnom rozhodnutí mestského zastupiteľstva. 

Stačí ak sa zdarma zaregistrujete na www.kezmarok.sk a tieto informácie obdržíte individuálne emailom skôr, než budú oficiálne zverejnené! Registrovať sa môžete kliknutím na tlačítko "Registrovať", ktoré sa nachádza vo vrchnej časti webstránky.

Služba sa nazýva „Email hlásnik“ a slúži pre Vašu informovanosť o dianí v meste. Neskôr k nej pribudne služba SMS hlásník, kedy vám budú tieto informácie zasielané priamo na váš mobil.

Taktiež budú všetky zaregistrované emailové adresy každý mesiac zaradené do žrebovania o 5 vstupeniek na kultúrne podujatie, organizované Mestským kultúrnym strediskom, alebo kinom Iskra.

Buďte  informovaní ako prví, o dôležitej udalosti vo vašom meste!

Takto vyzerá newsletter, ktorý bol dňa 13. 4. 2018 zaslaný občanom mesta, ktorí sa už stihli do email hlásnika zaregistrovať:Najdôležitejšie správy uplynulého týždňa:


Výzva, oznamy:

- Deň narcisov bude tento piatok, 13. apríla. Nesie sa v znamení žltej farby umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Zakúpením tohto jarného kvietku dobrovoľnou čiastkou každý vyjadrí spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. Finančná zbierka sa vracia verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti.

- Jarné predajné trhy pred nami. Tento mesiac sa uskutočnia Jarné predajné trhy. Nakupovať môžete 17., 18., a 19. apríla (utorok, streda, štvrtok). V stánkoch na vás bude čakať rôznorodý tovar a nebude chýbať ani občerstvenie.

- Od 1. apríla je redakcia Novín Kežmarok presťahovaná do nových priestorov. Nájdete nás v budove kina Iskra na 1. poschodí (bývalé oddelenie školstva).


Posledné Mestské zastupiteľstvo:

Zasadnutie zo dňa 27.3.2018+3.4.2018 (materiály, videozáznam)


Život v meste:


Do pozornosti:

 

Žrebovanie výhercov o 5 vstupeniek na predstavenie kina Iskra sa uskutoční dňa 27. 4. 2018. Výhercovia budú kontaktovaní emailom.


 
 

Kedy opravia výtlky na cestách? Vytlačiť
 

Tohtoročná zima bola naozaj tuhá a ani koncom marca sa nechce vzdať svojej moci. Po zime sú cesty v meste v zlom stave. Mnohí občania nám prostredníctvom portálov posielali pripomienky. Preto sme zisťovali, kedy s opravami správcovia začnú a ktoré úseky ciest budú opravné.


Rozdielni správcovia ciest
Často zjednocujeme správcu komunikácií. Je v tom však rozdiel. Štátne cesty spravuje jedna a mestské cesty iná organizácia. Poruchy povrchu asfaltového koberca na štátnej ceste I. triedy  I/66  na uliciach Huncovská a Michalská zabezpečuje správca  Slovenská správa ciest (SSC). Cesty II. a III. triedy na uliciach Ľubická cesta, Jakuba Kraya, Rakúska cesta, Slavkovská cesta spravuje Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja. Ostatné sú mestské komunikácie, ktorých správu a údržbu zabezpečuje pre mesto Kežmarok príspevková organizácia Verejnoprospešné služby mesta Kežmarok.  

V mrazoch to nejde
Poviete si... diera na diere a nikto s tým nič nerobí... Musíme však rátať s tým, že v zimnom období a v čase mrazov, aké tu donedávna boli, nie je možné opravy realizovať. „S opravou miestnych komunikácií  s použitím zimnej zmesi sme na najhorších úsekoch už začali. Tento spôsob opravy je  však finančne náročný, preto je možné ho aplikovať len v nevyhnutnom rozsahu. Ihneď ako mrazy ustúpia začne mesto opravovať výtlky na svojich komunikáciách, ktorých povrchy nebudú v tomto roku komplexne vymenené“, informovala Eva Kelbelová, vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku.

Komplexná oprava mestských ciest
Pri extrémnych zimách, ako je v tomto období aj táto, najviac trpia vekovo staršie povrchy vozoviek, ktoré už majú dnes už 15 aj 25 rokov. Dobrou správou je, že niektoré mestské cesty budú opravené komplexne. „Mesto má v roku 2018 v rozpočte mesta plánovanú  opravu obrusných vrstiev viacerých miestnych komunikácií . Ide o ulicu Mučeníkov, časť  ulice Krvavé pole od Gen. Štefánika, Obrancov mieru,  časti ulíc Lanškrounská, Petržalská, Zochova, Kamenná baňa, Pod lesom, Severná, prepoj Garbiarska - Možiarska, časť ulice Vyšný mlyn a Garbiarska“, spresnila Kelbelová. Ostatné komunikácie s výtlkmi, ktoré sú v správe mesta, budú postupne v jarnom období opravené. 

Na prieťah mestom je uplatnená reklamácia
Opravy porúch a poklesov na štátnej ceste I. triedy I/66 sú totiž predmetom reklamačného konania medzi správcom cesty Slovenskou správou ciest a dodávateľom stavby už dva roky. „Uvedený úsek cesty je toho času v záručnej dobe po kompletnej oprave krytu vozovky v roku 2013. Z dôvodu zistených vád diela počas záručnej doby, ktorá končí v septembri tohto roku, boli tieto vady reklamované u zhotoviteľa. Nakoľko sa po zimnom období stav povrchu značne zhoršil a je na ňom množstvo výtlkov, dodávateľ prác bol vyzvaný na bezodkladne odstránenie vzniknutých porúch,“ uviedla hovorkyňa SSC Lucia Karelová. Úplnú opravu  prieťahom mesta  plánuje SSC realizovať, ale termín zatiaľ nevieme. „Komplexnú opravu cesty I/66  v rámci  programu modernizácie cestnej siete plánujeme navrhnúť v najbližšom období,  podľa množstva pridelených finančných prostriedkov“, dodala Karelová.

Obrňme sa trpezlivosťou
Aj touto cestou chceme občanov požiadať o trpezlivosť pri opravách a rekonštrukciách. Jar je predo dvermi a s ňou nás v meste čaká množstvo obmedzení súvisiacich s opravami. Odporúčame sledovať mestské média, ktoré vás budú bližšie informovať.


 
 

Čestný občan mesta Kežmarok – Juraj HerzVytlačiť
 

Vo veku 83 rokov zomrel režisér a herec Juraj Herz, ktorý natočil jeden z najlepších československých filmov Spaľovač mŕtvol. Narodil sa 4. septembra 1934 v Kežmarku. Zomrel 8. apríla 2018 v Prahe. V roku 2009 ho naše mesto ocenilo titulom Čestný občan mesta Kežmarok. 
Pamiatku zosnulého režiséra Juraja Herza, kežmarského rodáka, čestného občana mesta a prvého vzácneho hosťa filmového klubu Iskra, sme si 9. apríla pred premietaním klubového filmu Lumière uctili projekciou jeho krátkej snímky Čestný občan, ktorú v roku 2013 nakrútil v Kežmarku pre celovečerný projekt Slovensko 2.0.
Česť jeho pamiatke.

 


 
 

Fontána bude čerpať vodu zo studne pod radnicouVytlačiť
 

Vodný prvok priamo v centre mesta. Toto želanie viacerých Kežmarčanov sa čoskoro splní. Mesto si môže totiž „odškrtnúť“ ďalší úspešný projekt s poetickým názvom Spája nás voda.
Aby mohla pribudnúť fontána pred radnicou, boli najskôr vypracované štyri štúdie s vizualizáciou. Víťazná predpokladá opravu stropnej dosky suterénu a úpravu predpolia tejto kežmarskej dominanty. Pribudne tam nová dlažba, lavičky, prvky drobnej architektúry, samotná fontána, iluminačné osvetlenie a zeleň. „Opravu stropnej dosky suterénu, vzhľadom na jej stavebnotechnický stav,  by sme boli nútení urobiť tak, či tak, preto sme radi, že sme na túto rekonštrukciu získali finančné prostriedky z projektu. Realizácia bude mať teda dvojaký efekt, opraví sa strop suterénu a zároveň sa skrášli časť  centra mesta,“ vysvetlila vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku Eva Kelbelová. Podľa jej slov je dokumentácia spracovaná, povolenie vydané  a bol podaný návrh na začatie verejného obstarávania na dodávateľa. So samotnými prácami by sa malo začať v polovici alebo koncom apríla. „Presný termín ešte nemáme, pretože začiatok je závislý od  ukončenia procesu verejného obstarávania,“ podotkla vedúca oddelenia a prezradila, že voda do fontány bude čerpaná zo studne, ktorá je situovaná v podzemí radnice.
-bel-

Fontána 005.JPG


 
 

Pokračovanie prerušeného zasadnutia Vytlačiť
 

Ako sme vás už informovali, 27. marca sa konalo zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré však bolo prerušené. Z rokovania odišli štyria poslanci pred schvaľovaním posledného bodu programu. 
Ten bol venovaný zmene rozpočtu na tento rok. Keďže na jeho schválenie nebol dostatočný počet hlasov, primátor Ján Ferenčák rokovanie prerušil a poslanci sa opäť stretli 3. apríla. Po dvojhodinovej rozprave, v ktorej sa poslanci pýtali na dôvody, prečo sa s kúpou nových mantinelov na zimný štadión nerátalo v pôvodnom rozpočte, na podrobnosti stavby fontány pred radnicou i na plánovanú opravu chodníkov a ciest, sa nakoniec dostali k odsúhlaseniu zmien v rozpočte. Návrh prešiel v takom znení, v akom bol predložený.
Ako ešte pred hlasovaním vysvetlila vedúca odboru  územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku Eva Kelbelová, pôvodne sa uvažovalo, že sa použijú staré mantinely. Rozmer ľadovej plochy je však iný a bolo by ich treba upraviť. Z komunikácie so Slovenským zväzom ľadového hokeja vyplynulo, že pôvodné mantinely nevyhovujú novým normám. Pomer pevnej a presklenej časti je iný. „Keďže plánujeme výstavbu hokejbalového ihriska, staré mantinely využijeme práve tam. A čo je dôležité, nebudeme ich musieť upravovať,“ zdôraznila Eva Kelbelová.
-bel-  
Mestské zastupiteľstvo.JPG


 
 
Položky 1-5 z 20
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje   Monika Liptáková, bytom Kežmarok Tichomír Tatranský, bytom Kežmarok Mário Kubančik, bytom Kežmarok Jozef Sekelský, bytom Kežmarok Lucia Povazsayov

  19.4.2018 viac
 • VZN mesta Kežmarok č. 3/2018, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 8/2017 o financovaní základných umeleckých škôl, materských škôl a školských zariadení,

  18.4.2018 viac
 • Verejná vyhláška- Oznámenie o začatí územného konania o umiestnení stavby: Kežmarok, Západný koniec- úprava NN siete, demontáž TS 14, stavebný objekt

  18.4.2018 viac

Zľavová kupónová brožúra slúži pre uplatnenie zľavy na rôzne služby a produkty na území mesta Kežmarok. Obsahuje 13 zľavových kupónov.

Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka