Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Mestská polícia

Mestská polícia

Dňa 29.7.2019 Osoba na ceste Vytlačiť
 

RZP 4.jpg   Dňa 29.7. o 22.42 hod. sme boli záchrannou službou požiadaní o preverenie oznámenia, že pri kruhovom objazde pri Lidli leží na vozovke osoba. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že oznam sa zakladá na pravde. Hliadka  ležiacu osobu presunula do bezpečia, mimo vozovky a na miesto bola privolaná RZP, ktorá si pacienta prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.7.2019 Horiaci stom Vytlačiť
 

strom .jpg   Dňa 26.7. o 11.33  hod. sme na linku 159 prijali telefonické oznámenie, že pri Severke horí strom . Na miesto bola vyslaná hliadka MsP. Po príchode na mieste  sa už  nachádzala posádka HaZZ, ktorá tlejúcu lipu hasila. Po uhasení obe hliadky zotrvali  ešte na mieste. Opätovne o 16.55 hod.  lipa začala opäť dymiť a na miesto boli vyslané hliadky HaZZ a MsP.  Zároveň o tejto situácii boli upovedomené kompetentné orgány mesta, aby predmetný strom obhliadli a v prípade potreby ho odstránili.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 22.7.2019 Otvorené vozidlo Vytlačiť
 

poškodené vozidlo .jpg   Dňa 22.7. o 07.30 hod. sme na linke 159 prijali telefonický oznam, že na Ul. gen. Štefánika stojí otvorené vozidlo, kolo ktorého sa motá skupinka maloletých detí. Lustráciou bola zistená majiteľka vozidla, ktorá bola o danej situácii vyrozumená. Vozidlo malo poškodený zámok a z toho dôvodu ostalo otvorené. Majiteľka auto preparkovala a zabezpečila.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.7.2019 Rušná noc Vytlačiť
 

MsP .jpg   Dňa 21.7. o 22.20 hod. sme od občana z Ul. Garbiarska prijali oznam, že pred internátom na spomínanej ulici sa ruší nočný kľud. Hliadka na mieste zistila, že sa jednalo o „rómsku zábavu“. Hliadka usporiadateľov poučila, prikázala zatvoriť okná a stíšiť hlasnú hudbu.  O 22.32 hod. sme prijali anonymné nahlásenie rušenia nočného kľudu na Ul. Košickej. Vyslaná hliadka na mieste zjednala poriadok. O 00.07 hod. sme boli požiadaní OO PZ o preverenie rušenia nočného kľudu na Ul. Továrenská. Vyslaná hliadka hlučnú rodinu upozornila a tí prisľúbili, že už bude kľud. Opätovne o 00.35 hod. sme boli požiadaní o preverenie  predchádzajúcej udalosti. Hliadka MsP situáciu už riešila v zmysle zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19.7.2019 Dezorientovaný mužVytlačiť
 

RZP 3 .jpg   Dňa 19.7. o 20.49 hod. sa v priestoroch pod vlakovou stanicu nachádzal muž z V.Frankovej, ktorý bol dezorientovaný a hliadke povedal, že prišiel na operáciu. Hliadka MsP privolala RZP, ktorá si muža prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19.7.2019 Netradičný odchytVytlačiť
 

užovka .jpg   Dňa 19.7. o 12.55 hod.  sme na linke 159 prijali žiadosť o pomoc. V záhrade rodinného  domu na Ul.Kamenná baňa sa nachádza veľký had. Vyslaná hliadka MsP v záhrade našla veľkú užovku, ktorá sa vyhrievala na slniečku. Pomocou sieťky na čistenie bazénu sa podarilo hliadke MsP užovku odchytiť a  presunúť do vreca. Užovka bola následne vypustená do voľnej prírody.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 14.7.2019 Chvíľka nepozornostiVytlačiť
 

kľúč od vozidla .jpg    Dňa 14.7. o 05.18 hod. na linku 159 zavolal vodič autobusu MHD a oznámil, že prechádzal po sídlisku Juh a na Ul. Obrancov mieru vo vozidle našiel zabudnuté kľúče. Lustrovaním sa zistila majiteľka vozidla a hliadka MsP jej kľúče od vozidla odovzdala.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 10.7.2019 Nepodarená vychádzkaVytlačiť
 

hasiči .jpg   Dňa 10.7. o 14.25 hod. sme na linke 159 prijali oznam, že za cyklistickým chodníkom smerom na obec Huncovce sa na poľnej ceste nachádza staršia osoba na invalidnom vozíku a  nevie sa z danej lokality dostať. Volajúci sa mu snažil pomôcť. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, ktorá zistila, že na elektrickom  invalidnom vozíku je už vybitá batéria, muž bol už dehydrovaný, unavený. Na miesto bola privolaná posádka HaZZ, nakoľko bolo potrebné elektrický invalidný vozík prepraviť do miesta pobytu nájdenej osoby. Hliadka MsP muža odviezla do Zariadenie pre seniorov, taktiež hliadka HaZZ prepravila nefunkčný vozík. Muž bol upovedomený o tom, aby s vozíkom nechodil  na vychádzky na poľné cesty, aby mal pri sebe mobilný telefón. Nebyť náhodnej osoby, ktorá šla okolo, celá situácia s vychádzkou mohla dopadnúť úplne ináč.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 30.6.2019 Oheň na cintoríne Vytlačiť
 

oheň .jpg  Dňa 30.6. o 15.37 hod. zavolal pán, že sa nachádza na starom cintoríne a pri hrobe neďaleko hlavného kríža horelo. Sám to zatiaľ uhasil, ale požiadal o príchod hliadky MsP. Hliadka po príchode na miesto zistila, že od horiacej sviečky sa chytila suchá tráva a začalo horieť. Nakoľko oznamovateľ bol duchaprítomný a oheň sa snažil v zárodku uhasiť na miesto nebolo potrebné privolať už ďalšie zložky.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 22.6.2019 KomínVytlačiť
 

MsP .jpg  Dňa 22.6 o 17.39 hod. sme na linke 159 prijali oznam, že na Ul. Záhradnej na komíne kotolne stojí nejaký muž. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP. Po príchode hliadky na miesto mladý muž z komína zliezol, dôvod, prečo vyliezol na komín sa hliadka nedozvedela. Priestupca bol riešený v rámci zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 22.6.2019 Skúšal kvalitu chodníkov Vytlačiť
 

opitá osoba .jpg  Dňa 22. júna o 11.53 hod. sme od volajúceho prijali oznam, že pri Grosse na chodníku leží nejaký človek.  Vyslaná hliadka, na mieste zistila, že sa jedná o osobu, ktorá ma trvalý pobyt v obci Huncovce. Osoba bola značne pod vplyvom alkoholu, bez zranení a tak bola z miesta vykázaná. O 16.56 hod sme prijali obdobný oznam s tým, že ležiaca osoba sa nachádza na chodníku medzi dreveným kostolíkom a lýceom. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o tú istú osobu z obce Huncovce ešte stále alebo už opäť pod vplyvom alkoholu. Osoba bola riešená v zmysle zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.6.2019 Psík v jameVytlačiť
 

psík .jpg  Dňa 16.6. o 21.40 hod. sme na linke 159 prijali telefonický oznam, že na Ul. J. Chalúpku spadol psík do diery. Hliadka MsP vykonala previerku na danom mieste a zistila, že ide o hlbokú jamu, k psíkovi sa nedostanú a bude potrebná pomoc HaZZ. V súčinnosti s hliadkou HaZZ sa podarilo psíka z hlbokej jamy vytiahnuť. Psík bol čipovaný a tak  mohol byť  kontaktovaný majiteľ psíka, ktorý ale telefón nedvíhal. Psík bol nakoniec prevezený do útulku zvierat.

 Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.6.2019 KontajnerVytlačiť
 

KS .jpg  Dňa 8.6. o 20.15 hod. bola na kamerovom systéme zaznamenaná skupina detí, ktorá sa pohybovala okolo kontajnerov na Ul. K. Kuzmányho. Vyslaná hliadka na mieste našla 7 maloletých detí z obce Stráne pod Tatrami. Maloletí okolie okolo kontajnerov upratali, boli nasmerovaní do miesta bydliska.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 31.5.2019 Poník na cesteVytlačiť
 

poník.jpg  Dňa 31.5. o 20.10 hod. sme prijali telefonické hlásenie, že po Ul. Ľubická cesta pobehuje poník a hrozí dopravná nehoda. Hliadka MsP za pomoci oznamovateľa poníka odchytila a ten bol dočasne umiestnení do záhrady oznamovateľa. Po poníka si prišiel jeho majiteľ.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.5.2019 Dezorientovaná osobaVytlačiť
 

RZP.jpg  Dňa 21.mája o 18.26 hod. sme prijali telefonický oznam z interného oddelenia, že im ušla pacientka a v ruke má zavedenú kanylu. O 18.37 hod. volal obyvateľ ul. Nábrežná, že sa tam nachádza pani, ktorá je dezorientovaná, bez topánok. Na miesto bola ihneď vyslaná hliadka MsP, súčasne bola upovedomená aj operačná služba OO PZ. Hliadka previezla osobu na interné oddelenie , kde zotrvala až do príchodu sanitky, ktorá osobu previezla do nemocnice v Levoči.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 17.5.2019 Ležiace osoby Vytlačiť
 

ležiaca osoba .jpg   Dňa 17.5. o 23.41 hod. sme prijali telefonické oznámenie, že v blízkosti železničných závor smerom na obec Stráne pod Tatrami sa nachádza ležiaca osoba. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o osobu zo Starej Ľubovne, ktorá bola zjavne pod vplyvom alkoholu a na danom mieste zaspala. Hliadka k osobe nepožadovala príchod RZP. Osoba po sebe poupratovala okolie, kde spala a následne odišla smerom na obec Stráne pod Tatrami k svojej rodine.

alkohol.jpg  O 00.22 hliadka MsP spozorovala ležiacu osobu na chodníku pri PNS pri Červenom Kostole. Následne hliadky zistila, že osoba je pod vplyvom alkoholu, bez zranení. Následne bola osoba vozidlom taxi služby odvezená do miesta trvalého bydliska.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.5.2019 Výdatná večeraVytlačiť
 

sliepkly .jpg   Dňa 5.mája na linku 159 volajúci oznámil, že na Ul. Tatranská vbehol  do dvora pes – vlčiak, ktorý zadusil niekoľko sliepok. Vyslaná hliadka na mieste zistila , že pes sa ešte nachádza v danom dvore. Lustráciou bol zistený majiteľ psa , ktorý sa dostavil na miesto. Poškodený sa s majiteľom psa  dohodol na úhrade škody za zabité sliepky a zároveň bol majiteľ psa riešený hliadkou MsP  v blokovom konaní.

 Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 30.4.2019 Chýbala mu doma „papuča“?Vytlačiť
 

papuča.jpg   Dňa 30.4. o 8.40 bola privolaná hliadka MsP na zloženie blokovacieho zariadenia na vozidle. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o vozidlo s poľskou štátnou poznávacou značkou, ktoré mal z požičovne zapožičané občan Švajčiarskej štátnej príslušnosti, ktorý si nevšimol nálepky označujúce založenie blokovacieho zariadenia ani samotné blokovacie zariadenia na kolese vozidla. Vodič sa aj s blokovacím zariadením pohol a tým poškodil vozidlo. Vec bola zdokumentovaná. 

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.4.2019 Uhynutá srnka Vytlačiť
 

uhynutá srnka.jpg   Dňa 26. apríla o 13.12 h. sme prijali oznam, že v záhradkárskej oblasti sa nachádza uhynutá srna. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá už podobný oznam riešila,  ale zviera nenašla. Oznamovateľka preto bola požiadaná, aby zotrvala na mieste nálezu. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jednalo o prirodzený úhyn srnca a tak boli na miesto nálezu  privolaní členovia poľovného revíru, ktorí uhynuté zviera odviezli.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.4.2019 Pštros na vychádzkeVytlačiť
 

pštros.jpg  Dňa 15. apríla o 15.07 h. sme na linke 159 prijali oznam, že pri záhradkách na Kamennej bani pri ovčíne sa pohybuje veľký pštros a ohrozuje ľudí. Službukonajúci príslušník MsP zisťoval cez veterinárneho lekára osoby, ktoré pštrosy  chovajú. Hliadka MsP bola vyslaná na miesto. Po niekoľkých telefonátoch sa nám podarili zistiť majiteľa, ktorému ušli dva pštrosy. Majiteľ zabezpečil odchyt a presun na miesto.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 13.4.2019 Trpezlivosť stratila aj manželka. Vytlačiť
 

MsP .jpg  Dňa 13.apríla  o 21.53 hod.  sme na linke 159  prijali oznam, že vo vchode obytného domu sa nachádza spiaca osoba. Hliadka MsP zistila, že sa jedná o osobu z Veľkej Lomnice, ktorá bola z bytového domu vykázaná.  Následne o 22.50 h.  sme boli požiadaní OO PZ o preverenie osoby na Juhu, nakoľko vyvolával na linku 158 a žiadal odvoz domov. Hliadka prešla sídlisko a danú osobu nespozorovala. O 23.14 h. dotyčný volal na linku 159 a žiadal o odvoz do miesta bydliska. Bolo mu vysvetlené, že si musí privolať taxislužbu alebo ísť na stanovište taxíkov. Hliadka MsP zistila telefónne číslo na manželku, ktorá prisľúbila, že si pre manžela príde. O 05.10 h. sme boli požiadaní o preverenie oznamu, že v  predajni NON STOP sa nachádza  opitý muž a otravuje. Jednalo sa opäť o tú istú osobu z Veľkej Lomnice. Hliadka sa spojila s manželkou, tá sa vyjadrila,  „ že ho celú noc hľadala a už je doma, a že si ho máme nechať na polícii „ . Občan bol nasmerovaný na zastávku autobusu a nasmerovaný do miesta bydliska. 

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.4.2019 Alkohol alebo erotické hry ?Vytlačiť
 

len alkohol .jpg   Dňa 12.4. sme na linke 159 prijali telefonický oznam, od oznamovateľky, ktorá tvrdila, že so svojho domu vidí ako  má dochádzať k orálnemu sexu, kde aktérmi majú byť dvaja muži a jedna žena. Miestom má byť cyklistický chodník za bývalou práčovňou a čistiarňou. Okamžite bolo o tomto skutku informované OO PZ. Hliadka  OO PZ na mieste  nezistila horeuvedenú činnosť, bolo zistené, že dané osoby len popíjali alkoholické nápoje. Na mieste boli vyriešení v zmysle zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 7.4.2019 Poškodená rampaVytlačiť
 

poškodená závorta.jpg   Dňa 7. apríla hliadka MsP spozorovala poškodenie stojanu so závorami na Ul. Dr. Alexandra. Hliadka na mieste zaistila plastové úlomky, pravdepodobne z motorového vozidla, ktoré spôsobilo poškodenie stojanu so závorami. Následne hliadka MsP zistila poškodené motorové vozidlo, ktoré pravdepodobne poškodilo platobnú stanicu, na vozidlo bolo založené blokovacie zariadenie. Vodič motorového vozidla potvrdil, že spôsobil škodu na závorovom systéme. Vec bola oznámená ODI OR PZ, ktorú prevzal a začal šetriť.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.4.2019 Komín v plameňochVytlačiť
 

komín v plameňoch.jpg   Dňa 6.apríla o 21.45 hod. sme na linke 159 prijali telefonický oznam od neznámej osoby, že na budove Reiffaisen bank z komína šľahá oheň. Hliadka MsP na mieste zistila, že z komína naozaj šľahali plamene. Majiteľ budovy bol na skutkový stav upozornený a taktiež obsluhujúci personál reštaurácie, zároveň bol vyrozumená HaZZ. Na mieste bolo zistené, že komín bol vyústený z reštaurácie. Z bezpečnostných dôvodov okamžite bol v peci uhasený oheň a HaZZ vykonal kontrolu strechy.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 30.3.2019 Nezhody Vytlačiť
 

agresívny osoba.jpg  Dňa 30. marca o 20.33 hod. sme prijali telefonický oznam, v ktorom oznamovateľka uviedla, že prišla po dlhšej dobe zo zahraničia domov a priateľ robí „bordel“ a vyhráža sa zabitím. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že sa jedná o nezhody, ktoré boli riešené „ agresívnejším“ spôsobom. Menovaná bola prevezená na OO PZ z dôvodu spísania záznamu. Dňa 31.3. menovaná zrejme riešila predchádzajúcu situáciu svojsky a pod vplyvom alkoholických nápojov „ sporo odetá“ ležala na lavičke v parku. Menovanú vyriešila hliadka MsP v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 23.3.2019 Pytliactvo Vytlačiť
 

srnec bez hlavy.jpg   Dňa 23.3. o 9.44 hod. sme prijali telefonický oznam, od správcu cintorína, že pod novým cintorínom v lesíku na chodníku našiel srnca bez hlavy. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, zároveň bola  situácia oznámená na OO PZ, z dôvodu že sa zrejme jednalo o trestný čin pytliactva.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26. 3 - 30.3 .2019 Kontrola čistoty lesoparkov Vytlačiť
 

msp KK.jpg  Každoročne je zvykom robiť jarné upratovanie nielen v domácnostiach ale aj v našom okolí, záhradkách. Hliadky MsP v dňoch 26.3. – 30.3. vykonali monitoring lesoparkov zameraný na neporiadok, čierne skládky a poškodené prístrešky. Z tejto preventívnej aktivity boli spracované záznamy a fotodokumentácie, ktoré boli zaslané kompetentným pracovníkom MÚ, VPS na ďalšie riešenie predmetnej situácie.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 20. 3.2019 „ Ukradnutý „ poklop Vytlačiť
 

vozidlo VPS.jpg   Dňa 20. marca sme o 09.33 hod. prijali oznam od obyvateľky Štúrovej ulice, že niekto zrejme ukradol poklop z kanalizačnej šachty. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, aby daný priestor zabezpečila tak, aby nedošlo k možnému úrazu. Ešte pred príchodom hliadky na dané miesto sme prijali ďalší telefonát s tým, že auto, ktoré zametalo a čistilo vozovku „ vcuclo“ poklop. Pracovníci VPS obratom poklop založili na miesto.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 17.3.2019 Kravy na cyklochodníkuVytlačiť
 

kravy na cyklochodníku.jpg  Dňa 17.marca o 07.18 sme na linke 159 prijali oznam, že po cyklochodníku smerom od Hájovne k sídlisku Sever sa pohybuje menšie stádo kráv. Vyslaná hliadka zistila , že stádo sa pasie na lúkach nad záhradkárskou osadou. Po niekoľkých telefonátoch sa podarilo stotožniť majiteľa dobytka, ktorému stádo utieklo a ten následne zjednal nápravu a utečený dobytok presunul na jeho pastvisko.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.3.2019 Aplikácia MSP SOSVytlačiť
 

aplikácia SOS.jpg  Dňa 11. marca bola v meste Kežmarok spustená nová mobilná aplikácia MSP SOS. Aplikácia bola vytvorená pre MsP Kežmarok a mesto je prvým na Slovensku, ktoré takúto aplikáciu spustilo pre svojich občanov a návštevníkov mesta. Aplikácii si môžu občania mesta a návštevníci  bezplatne stiahnuť a používať v katastri mesta Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.3.2019 Ležiaca osoba Vytlačiť
 

podnapitý bezdomovec.jpg  Dňa 11.3. na linku 159 zavolal anonym, ktorý nahlásil, že pri hlavnej ceste, smerom na železničnú stanicu sa na zemi nachádza ležiaca osoba. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že sa jedná o osobu bez domova, ktorá bola premočená, podchladená, nevládala sa postaviť. Požitie alkoholických nápojov nebolo zrejmé. Hliadka osobe poskytla prvotnú pomoc, privolala RZP, ktorá osobu prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.3.2019 Asistencia v nemocnici Vytlačiť
 

pacient RZP.jpg   Dňa 6. marca o 8.09 hod. sme boli požiadaní o pomoc zdravotnou sestrou psychiatrickej ambulancie, v ktorej sa nachádzal pacient, ktorý bol značne agresívny.  Po príchode hliadky sa pacient ukľudnil, hliadka zotrvala na mieste do príchodu hliadky OO PZ, ktorá asistovala pri prevoze pacienta do iného nemocničného zariadenia. Podobnú asistenciu vykonala hliadka MsP v tejto ambulancii aj 26. marca. 

Spracovala : Oľga Vilčeková

D


 
 

Dňa 26.2.2019 Pobehujúce psíky Vytlačiť
 

 psíky .jpg  Dňa 26. februára o  09.03 hod. sa na linke 159 informovala zamestnankyňa PDP Kežmarok, ako zariadiť odchyt psíka, ktorý pobehuje po dvore družstva, je prítulný, ale  špinavý  a  nemohla sa dovolať do útulku. Na miesto bola následne vyslaná hliadka, ktorá psíka odchytila a previezla do útulku zvierat.

V ten istý deň o 13.25 hod. oznamovateľka nahlásila, že po Ul. Starý trh sa voľne bez dozoru pohybuje pes. Vyslaná hliadka psa odchytila. Hliadka na mieste zistila, že pes má čip, následne bol zistený majiteľ zvieraťa, ktorý bol kontaktovaný, psíka si prevzal do starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19.2.2019 Šteniatko v nákupnom košíku Vytlačiť
 

šteniatko .jpg   Dňa 19.februára  o 18.05 od. sme na linke 159 prijali oznam od pracovníka OC LIDL, že  v nákupnom košíku v krabici našiel malé šteniatko. Malého  drobčeka  prevzala hliadka MsP , následne bolo odvezené do útulku zvierat.  

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 18.2.2019 Vrátili sa do detských čias Vytlačiť
 

bezdomovci .jpg   Dňa 18.februára v poobedňajších hodinách sme prijali telefonický oznam,  že v bývalej škôlke Severná v záhrade  je muž a žena. Vyslaná hliadka zistila, že bránka je otvorená a nachádzali sa tam dve osoby bez prístrešia, ktoré sa v detskom domčeku chceli schovať.  Osoby boli  z priestorov  vykázané. Následne boli urobené ďalšie kroky na zabezpečenie a uzamknutie danej lokality.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 9.2.2019 Kľúče od vozidla Vytlačiť
 

kľuče .jpg   Dňa 9.2. sa na mestskú políciu ozval všímavý občan, ktorý nahlásil,   že od rána sú voľne ponechané kľúče vo dverách motorového vozidla.  Lustráciou sa podarilo zistiť  majiteľa vozidla, ktorý má trvá pobyt v Huncovciach. Nakoľko sa nepodarilo zistiť telefonický  kontakt na danú osobu vyslaná hliadka vypísala  záznam na mieste, auto uzamkla a kľúče doniesla na MsP. Majiteľ si kľúče od vozidla prevzal na druhý deň. 

 

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.2.2019 AlkoholVytlačiť
 

MsP 3 .jpg   Dňa 8.februára o  19.11 hod. sme na  telefonickej linke 159 prijali požiadavku  o príchod hliadky,  nakoľko volajúci našiel pri výťahu ležať osobu, nevedel či  je to muž alebo žena. Hliadka bola  vyslaná preveriť oznam.  Na mieste zistila, že sa jednalo o osobu ženského pohlavia. Žena  bola prebudená,  bez viditeľných zranení a po vlastných odišla do miesta bydliska.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 4.2.2019 Útek z nemocnice Vytlačiť
 

RzP .jpg   Dňa 4.2.2019 o 08.04 hod. spozorovala  hliadka MsP na Ul. G. Štefánika osobu ženského pohlavia, ktorá bola oblečená len  v pyžame, z ktorej trčali  rôzne  hadičky. Preverovaním a zisťovaním u personálu nemocnice sa podarilo zistiť, že už pacientku hľadajú. Personál nemocnice si ju prevzal do svojej starostlivosti.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.2.2019 Výmena názorov Vytlačiť
 

MsP 2 .jpg   Dňa 3.2.2019  o 11.23 hod. sme na linke 159 prijali oznam o veľkej hádke a kriku a vyhrážkach zabitím u susedov na Ul. Gen. Štefánika. Službukonajúca hliadka bola vyrozumená a vyslaná na miesto, kde bolo zistené, že ide o hádku medzi druhom, družkou  a jej synom. Oznamovateľ zároveň ako volal na MsP, tak situáciu nahlásil aj na linku 158, privolaná hliadka  OO PZ v Kežmarku, prevzala  šetrenie celej udalosti.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.2.2019 Rušenie nočného pokojaVytlačiť
 

MsP .jpg   Dňa 3.2.2019 o 00.05 hod. sme prijali tel. oznam, že na Ul.  Gen. Štefánika skupinka  mládeže pri objekte garáží v blízkosti  budovy centra voľného času ruší nočný kľud. Na miesto  bola vyslaná hliadka, ktorá  zistila , že v danom priestore sa nachádza mládež, ktoré sa len rozprávala a nakoľko všade v okolí bol pokoj tak sa to rozliehalo. Mládež bola upozornená na nevhodnosť prostredia svojich nočných dialógov, následne opustili dané  miesto.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 22.1.2019 Krádež v Bille Vytlačiť
 

OOPZ .jpg  Dňa 22.januára v poobedňajších hodinách sme boli privolaní do predajne Billa. Na mieste bola žena, ktorá bola podozrivá z krádeže tovaru. Z hliadkou MsP, ktorá sa dostavila na miesto odmietla komunikovať, a tak na miesto musela byť privolaná hliadka OO PZ ktorá zistila, že dôvodom takéhoto správania bola skutočnosť, že táto osoba už bola riešená za krádež v priebehu roka.  V tomto prípade sa jednalo o trestný čin a vec na mieste  prevzala hliadka OOPZ.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.1.2019 Trochu si pospal Vytlačiť
 

alkohol .jpg  Dňa 21. januára sme o 9.34 hod. prijali telefonické oznámenie, že v parku pri „červenom kostole“ smerom k Legende leží muž. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP. Kamerou sme sa snažili prehľadať danú oblasť a zaznamenali sme, že pod stromom bez akéhokoľvek pohybu sa nachádza ležiaca osoba. Hliadka na mieste zistila, že mladý muž z Popradu mal „ bujarejšiu noc“ a pred odchodom domov si ešte chcel trošku oddýchnuť. Vec bola riešená v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.1.2019 NapadnutieVytlačiť
 

bitka .jpg  Dňa 11. januára o 03.45 hod. sa pod pracoviskom MsP nachádzali traja muži, ktorí nám prišli oznámiť, že ich kamaráta pred predajňou NON STOP fyzicky napadli. Hliadka MsP Kežmarok pred útvarom predbežne vypočula poškodeného kde zistila, že mu bola odcudzená aj peňaženka, na miesto sa následne dostavila hliadka OOPZ.  Na kamerovom zázname boli zistené, že pred predajňou sa v danej dobe nachádzala skupina, ktorá najprv komunikovala a následne sa začala sácať a došlo k bitke. Poškodený bol odoslaný na lekárske vyšetrenie a následne mu bolo odporúčané ísť podať oznámenie na OO PZ.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 10.1.2019 OtužilecVytlačiť
 

 RZP .jpg  Dňa 10. januára po 19 hodine sme následne po sebe prijali oznámenia od obyvateľov ulice Suchá hora, že tam pobehuje „polonahá osoba mužského pohlavia“ . Vyslaná hliadka na mieste zistila, že oznam sa zakladá na pravde. K mužovi bola privolaná RZP, ktorá ho následne previezla do nemocničného zariadenia, nakoľko sa jednalo o pacienta, ktorý je v starostlivosti psychiatrickej ambulancie.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.1.2018 Nechceli odísťVytlačiť
 

MsP 1 .jpg   Dňa 6.januára o 22.11 hod. sme boli požiadaný zamestnankyňou prevádzky Happy Burger o pomoc, nakoľko už bolo po záverečných hodinách a konzumenti nechceli odísť z prevádzky a správali sa arogantne. Hliadka na mieste našla už len pracovníčku prevádzky, konzumenti po započutí telefonátu a MsP z prevádzky odišli.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.1.2018 Hlučná návštevaVytlačiť
 

Msp .jpg  Dňa 5.januára o 01.03 hod. na telefonickú linku 159 zavolala obyvateľka z ulice K.Kuzmányho a sťažovala sa na hlučné správanie susedov. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že u suseda volajúcej bola návšteva, ktorá sa správala nadmieru hlučne. Po upozornení hliadkou sa situácia zkľudnila a návšteva odišla.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 20.12.2018 Svieti, nesvieti ?Vytlačiť
 

snehuliak .jpg  Dňa 20.12.2018 pri obchádzkovej činnosti hliadka MsP zbadala, že vianočná výzdoba – snehuliak svieti len z jednej tretiny. No a začala hra pazzle.  Chvíľu trvalo, kým sa správne koncovky pozapájali, tam kde patrili., ale aj vďaka hliadke MsP aj túto noc svietiaci snehuliak strážil naše sníčky.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19.12.2018 KontajneryVytlačiť
 

 Rómovia v sm. nádobách .jpg Dňa 19.12.2018 tak ako to bohužiaľ už býva zvykom, opäť skupina ľudí z blízkej obce prišla vykonať „prehliadku obsahu kontajnerov“. Kamerovým systémom bola skupina spozorovaná, vyslaná hliadka ich pristihla ešte na mieste. Neporiadok po sebe upratali a boli riešení v zmysle zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.12.2018 Tešil sa na obedVytlačiť
 

otvorené vozidlo .jpg  Dňa 16.12.2018 o 15.12 hod. sme od všímavého občana prijali telefonické oznámenie, že na Záhradnej ulici pri kontajneroch stojí zaparkované motorové vozidlo, ktoré má dvere otvorené dokorán, v aute je batožina a žiadna osoba sa tam nenachádza. Lustráciou sme zistili majiteľa motorového vozidla. Hliadka vodiča zastihla doma pri prestretom stole. Našťastie sa z vozidla nič nestratilo, a tak si mohol po uzamknutí vozidla aj  naďalej vychutnať dobrý obed.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.12.2018 Ustlané v betlehemeVytlačiť
 

MsP jpg.jpg   Dňa 15.12.2018 ráno o 04.04 hod. bola kamerovým systémom spozorovaná skupina mladých ľudí, ktoré sa pred predajňou NON STOP občerstvovala. Zrejme z recesie sa skupina presunula k vianočnej výzdobe – betlehemu a uložila sa na zem. Vyslaná hliadka skupinu mladých recesistov vyriešila v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 13.12.2018 Krádež v KauflandeVytlačiť
 

krádež v Kauflande.jpg  Dňa 13.12.2018 sme boli požiadaní o príchod do OC Kaufland, nakoľko bola zadržaná osoba, ktoré prešla s tovarom bez zaplatenia. Pani mala pri sebe dieťa, odmietla tovar uhradiť aj po príchode hliadky MsP. Na miesto sa dostavil aj jej druh, ktorý bol značne pod vplyvom alkoholu a ten sa mal údajne vhrážať zamestancovi predajne ujmou na zdraví.Keďže sa jednalo o podozrenie z trestného činu na miesto bola privolaná aj hliadka OO PZ SR. Dotyčná nakoniec sumu za tovar uhradila.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.12.2018 Pokus o ublíženie si Vytlačiť
 

RZP .jpg    Dňa 8.12.2018 o 19.34 hod.  sme na linke 159 prijali oznam, kde sa oznamovateľ vyhrážal, že si niečo spraví. Hliadka na mieste zistila, že oznamovateľ je zrejme pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok a jeho správanie bolo veľmi nevyspytateľné. Na miesto bola privolané RZP, ktorá si osobu prevzala do svojej starostlivosti. Hliadka MsP do príchodu RZP zotrvala pri oznamovateľovi.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 23.11.2018 Zviera v rieke Vytlačiť
 

uhynuté zviera 2 .jpg  Dňa 23.11. sme prijali telefonický oznam, že v rieke Poprad pri objekte „ Tatraľan „ sa nachádza uhynuté zviera. Mestská polícia vyrozumela o prípade poľovné združenie, ktoré v priebehu dňa malo zabezpečiť vypratanie zvieraťa z toku rieky Poprad. 

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 22.11.2018 Žiadosť o súčinnosť Vytlačiť
 

porezaná ruka.jpg Dňa 22.11. o 00.25 hod. sme od operátora linky 112 prijali žiadosť o súčinnosť do príjazdu hliadky RZP, nakoľko sa jedná o bližšie nešpecifikované poranenie hornej končatiny, ktoré mohlo byť zavinené cudzou osobou. Hliadka na mieste našla skupinu mladých ľudí. Jeden z nich si pri páde zranil a porezal ruku, ktorá mu bola prvotne ošetrená. Posádka RZP si zraneného  o 00.36 hod. prevzala do ďalšej starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 17.11.2018 Zaseknutý v kontajneriVytlačiť
 

Rómovia v smetných nádobách jpg.jpg  Dňa 17.11. ráno o 00.22 hod. na linku 159 bolo oznámené, že na Ul. M. Lányiho je skupinka maloletých detí, ktorá sa prehrabuje v kontajneri. Pri príchode hliadky sa skupinka dala na útek, ale jeden z nich ostal zaseknutý v kontajneri. Maloletého hliadka z kontajnera vytiahla a vec ďalej riešila v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 14.11.2018 Oheň pod stožiarom Vytlačiť
 

oheň .jpg  Dňa 14.11. o 19.32 hod. sme prijali telefonický oznam, že pri garážach, smerom k hájovni pod elektrickým stožiarom je vatra a nik sa tam nenachádza. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že oznam sa zakladá na pravde a v okolí sa nenachádzali žiadne osoby. Hliadka vatru uhasila, priestor ešte istý čas monitorovala, aby zabránila prípadnému vznieteniu ohňa.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.11.2018 Ležiaca osobaVytlačiť
 

  opitá osoba.jpgDňa 11.11. o 22.58 hod. na linku 159 zavolal oznamovateľ, ktorý nahlásil ležiacu osobu pred predajňou Non stop. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že osoba je značne pod vplyvom alkoholu, má zranenú hlavu a ruku. K osobe bola privolaná RZP, ktorá zraneného prevzala do ďalšej starostlivosti.

 

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.11.2018 Sprejeri Vytlačiť
 

sprejeri.jpg  Dňa 3.11. o 01.32hod. sme prijali  telefonický oznam, že  v dome blízko železničnej stanice, kde sa vykonáva nakládka a vykládka, oproti podniku Zamaz sa nachádzajú sprejeri, ktorý tam striekajú na dom.  Na miesto bola  vyslaná hliadka, ktorá  zadržala dve mladistvé osoby. Následne bolo  vyrozumené OO PZ Kežmarok vzhľadom k tomu, že sa v danej veci jedná o podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci v zmysle § 246 TZ, ako i tá skutočnosť, že predmetný objekt sa nachádza v pásme železničných dráh. Hliadka OO PZ prevzala mladistvé osoby a vec rieši v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.11.2018 Oheň na cintoríneVytlačiť
 

 oheň na cintoríne.jpg Dňa 2. novembra ráno o 2.47 hod. na kamerovom systéme bola na starom cintoríne spozorovaná silná žiara pri hlavnom kríži. Na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície na preverenie situácie. Hliadka zistila, že na mieste vzniká ohnisko, preto požiadala o privolanie hliadky HaZZ. Hliadka HaZZ o 3.30 hod. oheň uhasila a MsP priestor naďalej monitorovala kamerovým systémom.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 31.10.2018 Čo môže spôsobiť chvíľková nepozornosť Vytlačiť
 

hasiči .jpg  Dňa 31.10.2018 pri pochôdzkovej činnosti hliadka príslušníka MsP a dobrovoľného ochrancu verejného poriadku bola zastavená na Ul. Toporcerová  mladým mužom, ktorý prosil o pomoc, nakoľko z bytu jeho babky vychádzal dym a má podozrenie, že tam horí. Keď hliadka aj s oznamovateľom  vstúpila do bytového domu, byt bol odomknutý a v chodbe bolo cítiť zápach. Hliadka okamžite vec oznámila na linke 150 a žiadala príchod hasičov.  Následne aj spolu s oznamovateľom vstúpili do bytu a zistili, že v kuchyni na sporáku sa nachádza hrniec s vyvretou polievkou, uškvareným mäsom a zeleninou. Oheň na sporáku ešte horel a preto ho hliadka vypla a začala odvetrávať byt. Privolaná hasičská hliadka pokračovala v odvetrávaní bytu pomocou špeciálneho filtračného zariadenia. Majiteľka bytu sa v tom čase v byte nenachádzala.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 20.10.2018 DronVytlačiť
 

dronjpg.jpg  Dňa 20.10.2018 o 13.15 hod. sme prijali telefonický oznam od obyvateľky sídliska JUH, ktorá sa sťažovala na dron, ktorý lieta v blízkosti okien jej bytu. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorou bola zistená osoba, ktorá dron riadila. Majiteľ predmetného zariadenia bol poučený ako má prevádzkovať dané zariadenie v zmysle platnej  právnej legislatívy.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 17.10.2018 Poník na sídliskuVytlačiť
 

poník.jpg Dňa 17.10.2018 o 05.31 hod. nám bolo oznámené, že na Ul. Lanškrounská sa voľne bez dozoru pohybuje poník. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá zistila, že majiteľom daného zvieraťa je osoba z blízkej obce. Majiteľ bol následne vyrozumený a poníka si následne odviedol domov.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.10.2018 Nebezpečenstvo vzniku požiaru Vytlačiť
 

požiar.jpg  Dňa 16.10.2018 o 14.13 hod. sme prijali telefonický oznam od osoby bývajúcej na Hlavnom námestí, že u jej suseda vo vedľajšom byte, ktorý nie je doma horí oheň v poškodenej peci.  Na miesto bolo vyslaná hliadka MsP . Vzhľadom k skutočnosti, že v predmetnej nehnuteľnosti  sa nik nenachádzal a hrozilo nebezpečenstvo z omeškania, bezprostredné ohrozenie života a zdravia osôb, resp. spôsobenie značnej škody na majetku, hliadka MsP vstúpila do priestoru bytu cez otvorené okno, následne oheň v poškodenom tepelnom zariadení uhasila. O tomto úkone zo strany hliadky MsP boli následne a neodkladne informované kompetentné subjekty v zmysle zákona o Obecnej polícii.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 7.10.2018 Zachránené šteniatkaVytlačiť
 

šteniatko .jpg Dňa 7.10.2018 sme o 06.00 hod. prijali oznam o pohybe fenky s dvoma malými šteniatkami v okolí predajne Billa. Hliadka MsP na mieste našla fenku s jedným šteniatkom. Na základe daných skutočností hliadka prehľadala okolie, pričom zistila, že druhé  šteniatko sa nachádza priamo v rieke Poprad. Členovia hliadky neváhali a šteniatko z rieky vyniesli. Tentokrát boli premoknutí aj naši „záchranári“ aj zachránené zvieratká.  Mokré, uzimené trio bolo prevezené do útulku zvierat, kde následne dostali opateru.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 4.10.2018 Agresívny pacientVytlačiť
 

pacient.jpg  Dňa 4.10.2018 sme na linke 159 prijali oznam od personálu oddelenia JIS Nemocnice Dr. Alexandra, ktorý požiadal o pomoc pri zvládnutí agresívneho pacienta. Tohto pacienta nedokázali umiestniť na lôžko ani s pomocou pracovníka SBS. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, ktorá s uvedeným pacientom vykonala komunikáciu, uspokojila ho. Ukľudnený pacient si nakoniec sám ľahol na lôžko a následne spolupracoval so zdravotníckym personálom.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.10.2018 Nespratník na autobusovej stanici Vytlačiť
 

stanica.jpg  Dňa 2.10.2018  o 20.58 hod. pracovník SBS vykonávajúci činnosť v priestoroch nástupíšť autobusovej stanice oznámil, že sa tam nachádza osoba – muž,  ktorý je zrejme značne pod vplyvom alkoholu, pričom bezdôvodne kričí a nadáva.  Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, ktorá danú osobu umravnila a vec bola následne vyriešená v rámci zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 2.10.2018 Poškodené dopravné značenieVytlačiť
 

MsP.jpg  Dňa 2.10.2018 o 14.19 hod. oznámila vodička motorového vozidla, že poškodila zvislé dopravné značenie pri objekte Okresného úradu. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP za účelom zabezpečenie miesta udalosti a zároveň bol vyrozumený ODI OR PZ Kežmarok, ktorý vec prevzal.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 29.9..2018 Pobehujúce psíky Vytlačiť
 

pes .jpgpes 1.jpg Aj  priebehu mesiaca september na mestskú políciu občania nahlásili pohyb voľne sa pobehujúcich zvierat – psov. V tomto mesiaci hliadky úspešne odchytili a následne do útulku umiestnili 9 psov. Ak je psík čipovaný , hliadka čítačkou čip zvieraťa načíta a následne sa snaží kontaktovať majiteľa zvieraťa, ktorý si ho môže prevziať v útulku.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19.9.2018 Piknik na lavičkách Vytlačiť
 

bezdomovci.jpg  Dňa 19. septembra o 20.15 hod. hliadka Mestskej polície našla pri „Červenom kostole „ partiu ľudí bez domova. Na lavičkách si urobili „piknik“ a hlučne sa správali. Neporiadok, ktorý  v okolí spôsobili po sebe  upratali, boli vyriešení v zmysle zákona a následne z miesta odišli.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.9.2018 Kontajner Vytlačiť
 

Rómovia v smetných nádobách jpg.jpg  Dňa 16. septembra o 22.50 hod. bol  na kamerovom systéme zaznamenaný pohyb osôb okolo kontajnerov na Ul. K. Kuzmányho. Vyslaná hliadka na mieste našla skupinku z blízkej obce. Neporiadok okolo kontajnerov upratali, boli vyriešení napomenutím a následne odoslaní do miesta trvalého pobytu.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.9.2018 Stratená peňaženkaVytlačiť
 

peňaženkajpg.jpg  Dňa 8.9. o 10.15 hod. prišla osobne na mestskú políciu pani, ktorá nahlásila stratu peňaženky s dokladmi a hotovosťou. Menovaná uviedla, že bola na verejných toaletách, tam platila a potom peňaženku odložila do kabelky. Následne v predajni zistila, že nemá peňaženku. Pani si nebola istá, či vec jej bola odcudzená, respektíve túto stratila či zabudla. Následne o 10.25 hod. sme na linke prijali oznam od zamestnanca verejných toaliet o náleze peňaženky. Pani bola odoslaná na miesto a následne nahlásila na mestskú políciu, že sa jednalo o jej peňaženku, ktorá bola nájdená a vrátená s dokladmi aj finančnou hotovosťou.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 4.9.2018 Zmohol ho alkohol Vytlačiť
 

RZP jpg.jpg  Dňa 4.9. o 19.18 hod. sme na linke 159 prijali oznámenie, že na Ul. Starý trh na parkovisku pri odstavenom vozidle sa nachádza ležiaca osoba. Hliadka na mieste zistila, že osoba je zjavne pod vplyvom alkoholu, ťažko sa jej dýcha, problémová komunikácia. Osoba nevládla stáť ani chodiť. Z dôvodu možného ohrozenia zdravia bol na miesto privolaná RZP, ktorá si danú osobu prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.9.2018 Roztržka v rodine Vytlačiť
 

MsP.jpg  Dňa 3.9. o 20.55 na linku 159 anonymne zavolala pani, ktorá videla ako sa partia ľudí snaží nasilu vtiahnuť mladú slečnu do vozidla. Slečna vraj strašne kričí a oznamovateľka  sa bojí ísť bližšie. Vyslaná hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o občanov z obce Rakúsy. Doma došlo k roztržke, mladá slečna ušla a rodina sa ju snažila dostať domov. Po príchode hliadky sa situácia uspokojila. Rodina odišla do miesta svojho pobytu.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 25.8.2018 Ustlal si v bareVytlačiť
 

 ľahol si v bare .jpg   Dňa 25.augusta o 21.50 hod. operačný pracovník prijal oznámenie od barmanky zo zariadenia U Leva. Jeden z hostí, ktorý už bol asi viac „unavený“ si ľahol na zem, nechcel sa postaviť a zariadenie opustiť. Vyslaná hliadka osobu zo zariadenie nakoniec vyviedla. Vec bola riešená v zmysle zákona. 

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 23.8.2018 Kontajner v akcii Vytlačiť
 

 Rómovia v kontajneroch .jpg  Dňa 23.augusta o 22.00 hod. hliadka MsP spozorovala skupinu mladých ľudí, ktorí sa prehrabávali v kontajneri, pri sebe mali  poškodený bicykel a veľký reproduktor.  Vyťažovaním a preverovaním  bolo zistené, že jeden z nich mal bicykel požičaný od svojej tety, reproduktor im bol odobratý a uložený na pracovisku MsP. Vec bola riešená v zmysle  zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 23.8.2018 Osoba na cesteVytlačiť
 

RZP.jpg  Dňa 23.augusta o 10.50 hod. sme na telefonickej linke 159 prijali oznam, že na Ul. Michalská pri prechode pre chodcov leží na zemi osoba. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka MsP a priestor, kde sa nachádzala osoba bol monitorovaný kamerovým systém. Na kamerovom zázname sme ihneď videli príchod RZP, ktorá osobu prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.8.2018 Hlučná skupinka Vytlačiť
 

bezdomovci .jpg   Dňa 16.augusta o 14.33 hod. na linku 159 zavolali pracovníčky predajne O2. Na lavičke pred predajňou sa údajne nachádza hlučná skupina, ktorá konzumuje alkohol. Hliadka na mieste našla skupinku občanov bez domova, ktorí sa očividne dobre potúžili nejakým „ovocným nápojom“. Vec bola riešená v zmysle zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.8.2018 Obhliadka cyklochodníka Vytlačiť
 

cap.jpg   Dňa 12. augusta o 19.18 hod. sme na linke 159 prijali oznam od pani, ktorá sa v tom čase nachádzala aj so svojou dcérkou na cyklistickom chodníku „Zlatná“. Prestrašená pani nahlásila , že ich prenasleduje veľký cap. Okamžite na miesto bola vyslaná hliadka MsP. Capa, ktorý sa prechádzal po cyklochodníku sa podarilo odchytiť. Službukonajúcemu policajtovi sa  našťastie podarilo ihneď  vypátrať aj  majiteľa capa,  ktorý capa -  „športovca“ odviezol domov.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.8.2018 Pouličný konfliktVytlačiť
 

kamery .jpg   Dňa 8.augusta o 23.48 hod. sme na linke 159 prijali oznam, že v uličke pred „Levom“ sa schyľuje k bitke. Kamerovým systémom bolo zistené, že osoby sa presúvajú smerom k predajni NON STOP. Vyslaná hliadka na mieste stotožnila dve osoby, značne pod vplyvom alkoholu. Jedna z osôb mala povrchové zranenie tváre. Situácia sa na mieste ukľudnila, priestor bol aj naďalej monitorovaný kamerovým systémom.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 4.8.2018 Darček v krabiciVytlačiť
 

mačiatka v krabici.jpg   Dňa 4.augusta v doobedňajších hodinách  mladá študentka roznášala letáky v oblasti okolo Tatranskej mliekárne. Po príchode k zaparkovanému autu si našla na kapote darček v podobe krabice zabalenej v igelitke. V krabici sa nachádzali dve malinké mačiatka, ktoré hliadka MsP odovzdala v útulku zvierat. Mačiatka ešte  nedokázali samé prijímať potravu, najskôr boli prikrmované kozím mliečkom, neskôr  sa ich ujala adoptívna mačacia mama. 

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.8.2018 Skrýša na balkóne Vytlačiť
 

netopiere .jpg   Dňa 2.augusta o 01.10 hod. na telefonickej linke 159 sme boli požiadaní o pomoc od obyvateľky Košickej ulice, ktorej sa na balkón nasťahovali netopiere. Vyslaná hliadka operencov odchytila a následne vypustila do voľnej prírody.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 16.7.2018 Dopravná nehoda Vytlačiť
 

kamera .jpg  Dňa 16.júla o 21.36 hod. slúžiaci príslušník videl na kamerovom zázname dopravnú nehodu, ku ktorej došlo na križovatke pri Tatraľane. Okamžite na miesto vyslal hliadku mestskej polície, cez linku 112 oznámil záchranným zložkám, že došlo k dopravnej nehode. Stačila chvíľka nepozornosti vodiča  a mladú ženu na priechode pre chodcov zrazilo motorové vozidlo. Pri hrozivo vyzerajúcej zrážke mala mladá žena neskutočné šťastie a utrpela  len menšie zranenia. Aj v takýchto chvíľach sa nájdu ľudia, ktorých by sme ani ľuďmi nemali nazývať.  Vodič motorového vozidla , ktorý prechádzal tesne po nehode okolo, ostal stáť na mieste. Namiesto toho, aby sa snažil pomôcť , tak situáciu nahral na mobil a zavesil to na FB stránku. Naháňame sa za „senzáciami“ a ľudskosť a spolupatričnosť sa vytráca.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 13.7.2018 Výmena názorov Vytlačiť
 

 ručne stručne .jpg Dňa 13. júla o 17.30 sme na telefonickej linke prijali oznam, že pod vodojemom na Gaštanovej ulici napadá neznámy muž mladú ženu. Hliadka mestskej polície na mieste stotožnila  mladú ženu, ktorá mala trvalý pobyt v Spišskej Starej Vsi a muža zo Spišskej Belej. Pár si riešil svoje nezhody nielen hlučne ale aj „ručne“. Mladý pár bol predvedený na OO PZ Kežmarok, ktoré riešenie prípadu prevzalo.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.7.2018 Horiaci kontajner Vytlačiť
 

  Dňa 12.júla o 03.35 hod.  na základe telefonického oznamu sa hliadka mestskej polície dostavila  na Ul. Možiarska . Zhorel modrý plastový kontajner na separovaný odpad. Jednalo sa o podozrenie z trestného činu a tak prípad prevzalo OO PZ Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková

 

 


 
 

Dňa 7.7.2018 Bitka U levaVytlačiť
 

msp.jpg OOPZ.jpg Dňa 7.júla o 22.48 hod. bolo prijaté oznámenie o výtržnosti pred barom U leva. Na mieste zasahovali hliadky MsP a OO PZ Kežmarok. Keďže sa jednalo o podozrenie z výtržnosti, prípad následne prevzalo OO PZ Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.7.2018 Agresívny občanVytlačiť
 

rzp.jpg   Dňa 5.júla o 22.00 hod. sme boli SBS nemocnice s poliklinikou požiadaní o pomoc. Na internom oddelení sa nachádzal muž, ktorý bol zrejme pod vplyvom alkoholu, obťažoval pacientov a personál. Hliadka mestskej polície na mieste privolala aj RZP, nakoľko sa u muža začali prejavovať samovražedné sklony. Muža zo Serede prevzala do starostlivosti privolaná RZP.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Bolo EĽRO 2018 bezpečné Vytlačiť
 

  

Bolo   EĽRO  2018   bezpečné?

Vzhľadom na  pretrvávajúci nepriaznivý vývoj bezpečnostnej situácie v Európe bola poriadkovo-bezpečnostnému zabezpečeniu podujatia zo strany Mestskej polície Kežmarok, v súčinnosti s Policajným zborom a ostatnými záchrannými zložkami,  venovaná mimoriadna pozornosť.  Za  účelom zvládnutia bezpečnostnej situácie bol zriadený šesťčlenný  bezpečnostný štáb, ktorý riadil a koordinoval činnosť bezpečnostných a usporiadateľských  zložiek počas celého podujatia EĽRO.  Počet policajtov a usporiadateľov bol taktiež vysoký.  Medzi ich základné povinnosti patrilo zabezpečiť parkovanie v meste, zvládnuť dopravno - bezpečnostnú situáciu,  vykonávať kontrolu  na vstupných  bránach a v areáli festivalu, zabezpečiť ochranu tribúny, stráženie Mestského úradu, čestnú stráž pred tribúnou i  v sprievode a celý rad ďalších zdanlivo menej významných, ale veľmi dôležitých činností.  Okrem Mestskej polície a pracovníkov  riadených bezpečnostnou  komisiou  sa  na zabezpečení  podujatia  podieľali vo zvýšenej miere, ako na predchádzajúcom ročníku aj Policajný zbor, Finančná správa, Colná správa, Hasičský a záchranný zbor a pracovníci ďalších organizácií a inštitúcií. 

Desiatkam tisícov slušných návštevníkov sťažovalo umelecký a kultúrny zážitok zopár  „nespratníkov“, s ktorými  sa bezpečnostné zložky  rýchlo vysporiadali. 

K návštevníkom, ktorí sa bez zaplatenia pokúsili vojsť do areálu, patrilo 955 osôb (v roku 2017 to bolo 397 osôb). Z  týchto osôb si 640 (minulý rok 308 osôb) po vykázaní z areálu  zaplatilo vstupné.

Bez zaplatenia v  areáli bolo pristihnutých 164 osôb (minulý rok išlo o 199 osôb), z ktorých si 74 (vlani 129 osôb)  po opustení  areálu zakúpilo vstupenku.  Celkom bolo zistených 96 prípadov (v minulý rok 84) zneužitia pások (podlepené, falošné, pozmenené...). Mestská polícia riešila celkom 66 priestupkov (vlani 49), občania našli a odovzdali do úschovy Mestskej polície 11 ( vlani 7) nájdených veci.

V teréne  sme prijali 65 oznámení a podnetov na riešenie a na linke 158  ich bolo celkom 177. Policajný zbor evidoval v súvislosti s EĽRO-m  8 priestupkov (v roku 2017 ich bolo 3)   a 2  trestné  činy (vlani jeden),  a to  krádež na osobe a krádež finančnej hotovosti.

K zaujímavým prípadom patrili dve stratené maloleté  deti, ktoré občania priviedli na mestskú políciu, ktorá následne našla ich rodičov. V 23 prípadoch bolo vykonané zjednanie nápravy verejného poriadku v súvislosti s  fyzickými a verbálnymi napadnutiami medzi návštevníkmi podujatia. Viackrát sme privolali záchranku a v jednom prípade príslušníci MsP zachraňovali  mládenca pri silnom epileptickom záchvate až do príchodu RZP. Príslušníci Policajného zboru v piatich prípadoch museli ráznejšie zakročiť a dvakrát použili donucovacie prostriedky. Príslušníci MsP taktiež dvakrát použili donucovacie prostriedky.

Bezpečnostnou komisiou bolo pozitívne vnímané poriadkovo-bezpečnostné  zabezpečenie zo strany manažmentu Obvodného oddelenia PZ Kežmarok a to mjr. Ing. Mezeša, mjr. Ing. Mašlonku,  dostatočným počtom policajtov OO PZ Kežmarok, ODI Kežmarok  a  Pohotovostnej motorizovanej jednotky a rýchle -  akčné nasadenie  týchto policajtov na ohniská rušenia verejného poriadku v čase konania a po ukončení programu EĽRO.  Poďakovanie bezpečnostnej komisie patrí plk. Ing. Kolodzejovi,  riaditeľovi HaZZ Kežmarok  za  včasnú a účinnú prevenciu pri zabezpečení podujatia a ostatným osobám, ktoré nám pomáhali pri našej práci.

Komisia bezpečnosti EĽRO vníma tento ročník festivalu ako bezpečné a úspešné kultúrno-spoločenské podujatie. Do budúcna žiadame tých pár návštevníkov, ktorí sa nevedia „zmestiť do kože“, nech  nekazia dojem z podujatia  slušným ľuďom, ktorí sa chcú baviť,  sledovať kultúrny program a remeselníkov pri ich práci.    

V mene bezpečnostnej komisie EĽRO ďakujem všetkým zodpovedným návštevníkom,  účastníkom festivalu, organizátorom, usporiadateľom za  ich   ústretový a pozitívny prístup k podujatiu. Zvláštne poďakovanie patrí členom Komisie bezpečnosti EĽRO a pracovníkom zabezpečujúcim usporiadateľskú a parkovaciu službu za ich  vynikajúce plnenie si pracovných úloh a pokynov komisie.  Verím, že  ďalšie ročníky EĽRO  budú ešte krajšie  a  úspešnejšie.

 

                                                      plk. JUDr. Jozef Marhefka,

                                                           predseda  Komisie


 
 

Dňa 18.6.2018 Založenie skládky materiálu Vytlačiť
 

IMG_20180618_114407.jpg  Dňa 18.6.2018 o 9.20 hod. bol  prijatý telefonicky oznam na číslo 159, ohľadom založenia skládky starého materiálu a to postele, matrace, stoličky, na ul. Severná č. 4 pri smetných nádobách. Hliadka z miesta vyhotovila  foto zábery, zisťovala možného páchateľa priestupu. Následné sa zistilo, že sa  jedná sa o osobu bývajúcu na spomínanej ulici, ktorá bola za tento priestupok následne vyriešená v zmysle zákona.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.6.2018 Nález finančnej hotovostiVytlačiť
 

kaufland Kežmarok .jpg  Dňa 21.6. sme od bezpečnostnej služby Kaufland Kežmarok prijali oznam, že pred vchodom jedna z nakupujúcich našla na zemi peniaze , ktoré niekomu zrejme vypadli z vrecka. Hotovosť vo výške 110.-eur bola zaevidovaná cez systém strát a nálezov na MsP Kežmarok. Na kamerovom systéme OC Kaufland bola zachytená osoba, ktorá financie stratila a tá si nasledujúci deň finančnú čiastku na MsP prevzala. Poďakovanie patrí aj poctivej  nálezkyni, ktorá finančnú čiastku odovzdala.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 20.6.2018 Veľký pesVytlačiť
 

veľký pes bez dozoru jpg.jpg  Dňa 20.júna v poobedňajších hodinách sme prijali žiadosť o pomoc od obyvateľky Lanškrounskej ulice. Pani mala obavy, nakoľko pred vchodom do bytovky sa pohyboval veľký pes bez dozoru. Vyslaná hliadka psa našla a previezla ho do útulku zvierat. Následne sa podarilo kontaktovať majiteľku, ktorá si psa v útulku vyzdvihlaa a bola vyriešená v zmysle zákona. 

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 14.6.2018 Kamaráti z mokrej štvrteVytlačiť
 

kamaráti z mokrej štvrte.jpg  Dňa 14.6. v skorých ranných hodinách bol cez kamerový systém zachytený rušný pohyb v okolí predajne NON STOP. Následne na telefonickej linke bol prijatý oznam o tom, že pred predajňou „sa stískajú a nadávajú si dvaja polonahí muži“.  Vyslaná hliadka na mieste zistila, že sa jedná o dvoch „kamarátoch“, ktorí si takto riešili spor. Jeden z nich po príchode hliadky odišiel na lekárske ošetrenie s rozbitým okom, druhý sa odobral do miesta bydliska.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.6.2018 KontajnerVytlačiť
 

Rómovia v smetných nádobách jpg.jpg  Dňa 11. júna vo večerných hodinách sme cez kamerový systém spozorovali skupinku, ktorá sa prehrabáva v kontajneroch na sídlisku JUH. Vyslaná hliadka zistila, že na mieste sa nachádzajú „známa firma“, ktorá pochádza z obce Stráne pod Tatrami. Priestor okolo kontajnerov skupina vyčistila, bola vyriešená v zmysle zákona  a následne bola odoslaná do miesta trvalého pobytu.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 10.6.2018 Následok alkoholu Vytlačiť
 

MsP.jpg  Dňa 10.júna o 01.43 hod . ráno  sme na linke 159 prijali oznam, že na Hlavnom námestí pred Spring barom leží nahá osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že oznam sa zakladá na pravde. Osoba ženského pohlavia bola pod silným vplyvom alkoholu a tak bola privolaná RZP, ktorá osobu previezla do nemocničného zariadenia .

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.6.2018 Krádež miešadlaVytlačiť
 

miešadlo.jpg  Dňa 5.júna  o 13.45 hod. sa na Mestskú políciu dostavil občan, ktorý prišiel nahlásiť krádež miešadla  aj s príslušenstvom . Miešadlo sa malo nachádzať na trávniku pred bytovkou na Ul. K.Kuzmányho, kde dotyčný býva. Prezretím záznamov z kamerového systému sa podarilo páchateľa  stotožniť. Vec bola vrátená majiteľovi, priestupok bol riešený v blokovom konaní.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 28.5.2018 Poškodená zastávka MHDVytlačiť
 

DSCN6802.JPG  Dňa 28.mája o 19.55 hod. bol cez kamerový systém mestskej polície zaznamenaný kamión, ktorý poškodil  zastávku MHD na Ul. Slavkovská.  V čase dopravnej nehody sa našťastie v blízkosti nenachádzali žiadne osoby. Vyrozumený bol Okresný dopravný inšpektorát, ktorý prípad prevzal na ďalšie riešenie.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 24.5.2018 Srnček v meste Vytlačiť
 

DSCN6785.JPG  Dňa 24. mája sme prijali oznam, že v priestoroch areálu Sociálnej poisťovne sa nachádza srnec. Na miesto bola vyslaná hliadka Mestskej polície, privolaní boli aj členovia poľovníckeho združenia a veterinárny lekár. Nakoľko bol srnec veľmi vystresovaný, tak veterinár nariadil uspanie srnca niekoľkými postupnými dávkami sedatív. Srnca sa podarili uspať a následne bol hliadkou Mestskej polície prevezený do lokality Zlatná, kde bol po prebratí  a vypustený do voľnej prírody.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 13.5.2018 Napadnutie na námestí Vytlačiť
 

bitka.jpg  Dňa 13.mája o 21.16 hod. sme boli obvodným oddelením PZ Kežmarok požiadaní o súčinnosť pri preverení oznámenia, že na Hlavnom námestí došlo k fyzickému napadnutiu. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že oznámenia sa zakladá na pravde. Po zistení daných skutočností prípad prevzalo OO PZ Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.5.2018 Kontajnery – národný športVytlačiť
 

Rómovia v smetných nádobách .jpg  Dňa 12. mája o 8.42 bol cez kamerový systém zistený pohyb osôb  a následné prehrabávanie sa v kontajneroch na Ul. Petržalská. Vyslaná hliadka v blízkosti kontajnerov našla štyri osoby zo Záľubice. Osoby neporiadok v okolí kontajnerov upratali, priestupok bol riešený v zmysle zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 7.5.2018 Kľúče vo vozidle Vytlačiť
 

kľúč od vozidla .jpg  Dňa 7.mája o 22.20 hod. sme prijali telefonický oznam, občana, ktorý si všimol , že na parkovisku sa nachádza otvorené vozidlo s kľúčmi v zapaľovaní. Na miesto bola vyslaná hliadka a zároveň bola zistená majiteľka vozidla. Na miesto sa dostavil manžel majiteľky, ktorý vozidlo následne uzamkol.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.5.2018 Pokus o samovražduVytlačiť
 

RZP 2 .jpg  Dňa 6.mája o 00.35 hod. operačná služba MsP prijala na linke 159 oznámenie o tom, že nejaká pani pred zariadením LEGENDA hovorí o samovražde. Na miesto udalosti  bola okamžite vyslaná hliadka MsP . Po príchode na miesto hliadka  zistila, že sa jedná o neznámu pani, značne pod vplyvom alkoholických nápojov, v zlom psychickom stave, ktorá hovorila o samovražde a podľa anonymného oznamovateľa sa o ňu pokúšala skokom pod idúce auto. V súčinnosti s OO PZ Kežmarok bola zistená totožnosť osoby, na miesto bola privolaná RZP, ktorá osobu previezla na psychiatrické oddelenie v Levoči.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 4.5.2018 Požiar na skládke Vytlačiť
 

požiar na skládke .jpg  Dňa 4.5. o 15.05 hod. pešia hliadka MsP zbadala hustý dym v okolí záhradkárskej osady Kamenná baňa. Na miesto bola ihneď vyslaná ďalšia hliadka MsP na preverenie udalosti, ktorá zistila, že došlo k požiaru skládky odpadov obce Ľubica. Okamžite bol kontaktovaný operačný dôstojník KR HaZZ Prešov. Na miesto bola vyslaná posádka HaZZ Kežmarok. Zároveň bola vyrozumená o udalosti aj Obecná polícia Ľubica.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 4.5.2018 Pomoc pri zabezpečeníVytlačiť
 

IMG_20180522_171615.jpg  Dňa 4.5. o 17.40 sme prijali telefonickú žiadosť o súčinnosť od operátora linky 112. Operátor žiadal o preverenie oznamu, že na Tvarožianskej ul. pri kruhovom objazde sa nachádza ležiaca osoba, ktorá javí známky epileptického záchvatu. Vyslaná hliadka sa do príchodu RZP riadila pokynmi operátora pri zabezpečovaní pomoci postihnutej osobe.   RZP   na mieste osobu ošetrila  a následne ju  previezla  do nemocničného zariadenia.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 24.4.2018 Prvoaprílový žart? Vytlačiť
 

IMG_20180518_210531.jpg  Dňa 24.apríla v doobedňajších hodinách sme prijali oznam, že pri Lidli v zákaze státia stojí vozidlo. Vyslaná hliadka vozidlo na mieste zabezpečila blokovacím zariadením. Preverovaním kamerového systému sa zistilo, že vozidlo pôvodne stálo na mieste mimo značky zákaz státia. Skupinka mladých mužov auto svojvoľne pretisla na miesto , kde majiteľ auta už vlastne porušil zákon o plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky. Majiteľ vozidla, ktorého mestská polícia vyzvala na odstránenie vozidla podal na útvare mestskej polície oznámenie. Vec bola riešená v rámci zákona v blokovom konaní.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 24.4.2018 Posedenie pri ohníku Vytlačiť
 

msp .jpg  Dňa 24.apríla o 19.45 hod. sme na telefonickej linke prijali oznámenie, že pri vlakovej stanici si neznámi ľudia založili oheň. Vyslaná hliadka zistila, že  sa na mieste nachádzajú traja muži z Lendaku, Spišskej Belej a Kežmarku. Možno sa takým netypickým spôsobom snažili o  „družobné posedenie“ partnerských miest. Hliadka zabezpečila , aby rozložený oheň bol bezpečne uhasený , neporiadok uprataný a muži boli vyriešení v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.4.2018 Krádež v Tescu Vytlačiť
 

krádež .jpg  Dňa 21.apríla o 15.12 hod. sme boli OO PZ Kežmarok požiadaný o preverenie nahlásenej krádeže v obchodnom reťazci Tesco. Vyslaná hliadka MsP na mieste zistila, že tovar, ktorý sa zákazník pokúsil ukradnúť presahuje sumu 500.-€. Hliadka MsP zotrvala na mieste do príchodu hliadky OO PZ Kežmarok, ktorí prípad prevzali.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.4.2018 Klietka hanby Vytlačiť
 

IMG_20180518_203350.jpg Dňa15. apríla o 7.30 hod. sme na linke 159 prijali oznámenie, že partia mladých výtržníkov poškodzuje „klietku hanby“. Vyslaná hliadka na mieste zistila , že sa tam nachádza skupinka 4 mladých ľudí, značne pod vplyvom alkoholu. „ Rozgurážení mladíci zrejme chceli zistiť, ako to bolo v minulosti, keď klietky hanby reálne fungovali a zrejme sa im klietka nepáčila, tak sa  ju rozhodli prevrátiť, čo sa im aj podarilo, pritom ju značne poškodili “.  Vzniknutá škoda je asi 300.-€, prípad prevzalo OO PZ Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.4.2018 Malý srnček Vytlačiť
 

srnček.jpg   Dňa 12.4. o 14.19 hod. sme prijali oznámenie, že pri garážach pod kameňolomom pobehuje malý srnček. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že srnček vbehol do jednej z garáži, kde ho majiteľ garáže uzavrel, aby sa srnček nezranil, prípadne nevbehol  pod auto. Na miesto bol privolaný hospodár miestneho poľovníckeho združenia, ktorý danú situáciu vyriešil.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.4.2018 Vlámanie do dopravnej kancelárie železníc Vytlačiť
 

vlámanie .jpg  Dňa 8.apríla o 23.40 hod. sme stálou službou   obvodného oddelenia  PZ boli požiadaní o súčinnosť. Pracovníčka železníc SR spozorovala rozbité okno na dopravnej kancelárii . Hliadky MsP a OO PZ Kežmarok boli ihneď na mieste, kde prehľadali okolie stanice. Páchateľ bol nájdený a zadržaný v dopravnej kancelárii. Prípad na ďalšie riešenie prevzala prítomná hliadka OO PZ Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.4.2018 Ležiaca osoba Vytlačiť
 

ležiaca osoba .jpg  Dňa 3.apríla  o 22.48 hod. sme na linke 159  prijali oznam, že v kríkoch pri „červenom kostole“ leží v nejaká osoba.  Vyslaná hliadka na mieste zistila, že osoba je zrejme značne pod vplyvom alkoholu, je zranená a nereaguje. Privolaná RZP po prvotných zdravotných úkonoch osobu previezla do nemocnice. Hliadka MsP ostala pri osobe až do jej prevozu.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 28.3.2018 Stratený psík Vytlačiť
 

stratený psík images.jpg  Dňa 28.3. o 18.55 hod. sme na linke prijali žiadosť občana, ktorému sa pri prechádzke v okolí hotela Štart zabehol psík. V priebehu desiatich minút od prijatého oznámenia, nám bolo na operačné stredisko hlásené, že pod hotelom hlasno breše opustený psík. Udalosť bola telefonicky oznámená majiteľovi,  psíka si prebral a šťastlivo sa vrátili domov.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 28.3.2018 Krádež bicyklaVytlačiť
 

krádež images.jpg  Dňa 28.3. o 13.30 hod. bola na operačnom stredisku nahlásená krádež bicykla. Pomocou záznamu z kamerového systému bol do hodiny bicykel nájdený, vrátený majiteľovi a páchateľ bol riešený v rámci zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 27.3.2018 Veľkonočný nákup Vytlačiť
 

nákupný kôš images.jpg Dňa 27. marca o 12.27hod.  sme prijali oznámenie SBS Kaufland o záchyte osoby. Vyslaná hliadka mestskej polície na mieste zaistila osobu, ktorá sa pokúsila z predajne odísť s plným nákupným košíkom bez zaplatenia.  „Veľkonočný nákup“  vo vozíku bol vo výške 320.-€. Vzhľadom na výšku škody spôsobenej   krádežou tovaru bola daná osoba odovzdaná  hliadke  na OO PZ Kežmarok na ďalšiu realizáciu prípadu.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 23.3.2018 FutbalistiVytlačiť
 

mestská polícia 1images.jpg  Dňa 23.marca o 16.15 hod. sme prijali oznámenie od vodiča motorového vozidla, ktorý pri jazde zbadal partiu „výrastkov“, ktorí preskakovali oplotenie na starom futbalovom štadióne. Vyslaná hliadka na mieste našla skupinku detí od 6 do 14 rokov, ktorí nemali pri sebe alkoholické nápoje, ani tabakové výrobky, len si chceli zahrať futbal. Skupinka detí bola  poučená a odoslaná z ihriska.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 19 a 22.3.2018 Preventívna akcia Vytlačiť
 

prventívna akcia images.jpg  V dňoch 19. a 22. marca príslušníci mestskej polície vykonali kontrolu pohostinských zariadení v meste Kežmarok , zameranú na  podávanie alkoholických nápojov mladistvým osobám. V čase druhej akcie hliadky zaznamenali v pohostinstve dve maloleté osoby, žiačky základnej školy Grundshulle.  Vec bola vyriešená v zmysle zákona.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

„Veľký brat sa pozerá „Vytlačiť
 

kamery 4images.jpg Pomocou kamerového systému sme od januára 2018 do konca marca 2018 zaznamenali 177 protiprávnych konaní

Zároveň sme za toto obdobie boli požiadaný  Policajným zborom a prokuratúrou  o 9  záznamov z kamerového systému .

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.3.2018 Opäť pomohol kamerový systém Vytlačiť
 

kamera 3 images.jpg Dňa 12.marca o 16 hod. sa na operačné stredisko mestskej polície osobe dostavil pán zo Spišskej Belej a oznámil, že parkoval so svojim vozidlom na parkovisku pri štadióne, kde na platiacej stanici zabudol svietidlo v hodnote 45.-€. Na kamerovom zázname bol zaznamenaný občan, ktorý toto svietidlo vzal do svojho vozidla. Lustráciou bol zistený občan z obce Ihľany, ktorému bolo odoslané predvolanie. Občan z obce  Ihľany sa na predvolanie dostavil na mestskú políciu , svietidlo nepoškodené vrátil a zároveň bol riešený v blokovom konaní. Predmetná vec bola vrátená majiteľovi.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.3.2018 Poďakovanie vodičovi Vytlačiť
 

dodávkaimages.jpg  Dňa 5.marca o 8.25 hod. sme na linke 159 prijali telefonické oznámenie vodiča, ktorý nahlásil odcudzenie 2 kotúčov elektroinštalačných káblov z odstavenej dodávky. Na kamerovom systéme nebol zaznamenaný pohyb v okolí vozidla. Na ďalších záznamoch sme zistili, že počas jazdy sa na prechode križovatkou otvorili zadné dvere ložnej plochy vozidla, odkiaľ na vozovku vypadol horeuvedený materiál. Tento materiál z vozovky zobral vodič následného vozidla. Lustráciou sa podarilo zistiť kontakt na vodiča, ktorý predmetné káble zobraté z vozovky odovzdal na najbližšej čerpacej stanici. Hliadka mestskej polície káble prevzala a odovzdala vodičovi dodávky.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 28.2.2018 Zranená oooba Vytlačiť
 

  Dňa rzp jpg.jpg28. februára o 23.39  hod.  telefonicky nahlásil vodič taxislužby ležiacu osobu, ktorá sa mala nachádzať pri predajni Ankaz. Kamerovým systém bola osoba nájdená, zároveň na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície. Ležiaca osoba bola zranená, hliadka privolala RZP, ktorá zranenú osobu na mieste ošetrila a následne prevzala do svojej starostlivosti.

Spracovala : Vilčeková

 


 
 

Dňa 18.2.2018 Zabudnuté kľuče Vytlačiť
 

kľuče 1 .jpg  Dňa 18. februára o 19.00 h hliadka mestskej polície pri svojej pochôdzkovej činnosti našla na Kostolnom námestí kľúče vo dverách osobného motorového vozidla. Lustráciou bol nájdený a vyrozumený majiteľ vozidla, ktorý si predmetné kľúče prevzal na stálej službe mestskej polície.

Spracovala : Vilčeková


 
 

Dňa 17.2.2018 Dopravná nehoda Vytlačiť
 

kamery 2 jpg.jpg  Dňa 17.februára o 17.14hod. bola kamerovým systémom zaznamená a následne telefonicky oznámená dopravná nehoda pri Grundschulle. Vodič osobného motorového vozidla narazil do stĺpu verejného osvetlenia, ktorý ostal poškodený. Vec prevzal okresný dopravný inšpektorát. Vyslaná hliadka mestskej polície vytyčovacou páskou vyznačila priestor, aby zabránila prípadnej ďalšej dopravnej nehode.

Spracovala : Vilčeková


 
 

Dňa 17.2.2018 Agresívny pes Vytlačiť
 

 bitka psov .jpg  Dňa 17. februára o 14.25 hod. sme prijali oznam o tom, že v parku za hradom bola pani so svojim psíkom napadnutá iným psom. Zranený pes bol ošetrený veterinárnym lekárom. Celá vec bola zaevidovaná a následne postúpená na priestupkové konanie.

Spracovala: Vilčeková 


 
 

Dňa 16.2.2018 Arogantný zákazník Vytlačiť
 

agresívna osobať.jpg Dňa 16.februára o 19.35 hod. sme na linke 159 prijali oznámenie od personálu reštauračného zariadenia Severka, že sa tam nachádza osoba mužského pohlavia, značne pod vplyvom alkoholu, ktorá bezdôvodne napadá obsluhu. Hliadka na mieste vyriešila vec v rámci zákona a osoba bola odoslaná do miesta trvalého bydliska.

Spracovala : Vilčeková


 
 

Dňa 14.2.2018 Podozrivé osobyVytlačiť
 

msp 1 .jpg  Dňa 14.februára o 12.02 h sme prijali telefonický oznam, že na Ul. Petržalská sa pohybujú dve podozrivé osoby, núkajúce alternatívneho dodávateľa elektrickej energie, ktoré sa odmietajú legitimovať. Po preverení danej situácie sa zistilo, že sa jednalo o legitímnych zamestnancov firmy.

Spracovala : Vilčeková


 
 

Dňa 4.2.2018 Ležiaca osobaVytlačiť
 

kamara .jpg Dňa 4.februára bola kamerovým systémom zachytená ležiaca osoba pred vchodom do nemocnice s poliklinikou Dr. Alexandra. Vyslaná hliadka zistila, že sa jedná o osobu bez domova, značne pod vplyvom  alkoholu, bez viditeľných zranení. Osoba nežiadala lekársku pomoc a na pokyn hliadky z miesta odišla.

Spracovala : Vilčeková

 

 


 
 

Dňa 1.2.2018 Nocľažník na schodoch Vytlačiť
 

msp.jpg   Dňa 1.februára o 22.25 h sme na linke 159 prijali žiadosť o pomoc od obyvateľky obytného domu na Košickej ulici, ktorá prichádzala domov z poobedňajšej zmeny a mala obavy, nakoľko na medziposchodí sa nachádzala nejaká spiaca osoba. Vyslaná hliadka zistila, že osoba bola zjavne pod vplyvom alkoholu, osobu stotožnila a vykázala ju z miesta.

Spracovala : Vilčeková


 
 

Dňa 3.1.2018 Problémová zákazníčkaVytlačiť
 

osoba pod vplyvom alkoholu jpg.jpg Dňa 3. januára o 10.00 hod. sme prijali telefonické oznámenie, že v Hostinci pod hradom sa nachádza problémová zákazníčka. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o tehotnú mladú ženu, značne pod vplyvom alkoholu. Privolaná RZP dotyčnú mladú ženu ošetrila a následne previezla do nemocničného zariadenia.

Spracoval: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.1.2018 Nepozorný vodič Vytlačiť
 

 papuča.jpg Dňa 26.januára o 05.57 sme prijali oznámenie od vodiča zablokovaného vozidla, ktorý žiadal o príchod hliadky. Hliadka na mieste zistila, že vodič svojou nepozornosťou a neskontrolovaním vozidla pred jazdou poškodil jednak svoje vozidlo ale aj blokovacie zariadenie MsP, ktoré  bolo umiestnené na vozidle za porušenie dopravného značenia . Vodič bol riešený v zmysle zákona.

Spracoval : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 24.1.2018 Odpočíval na chodníku Vytlačiť
 

msp 4.jpg Dňa 24.januára o 19.17 hod. sme na linke 159 prijali oznam, že na chodníku pri pekárni Gross sa nachádza osoba, ktorá je zrejme pod vplyvom alkoholu.. Vyslaná hliadka pri príchode na miesto našla osobu mužského pohlavia, pri ktorej sa už nachádzali rodinní aj príslušníci, ktorí sa postarali o jeho doprovod do miesta bydliska.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 14.1.2018 Výmena názorov Vytlačiť
 

 msp 1.jpgDňa 14. januára  o 20.52 hod. bola hliadka privolaná na ul. Gen.Štefánika. Jednalo sa o hlučnú výmenu názorov medzi snúbencami. Po príchode hliadky sa snúbenci upokojili, priestupok bol vyriešený napomenutím. 

Spracoval: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.1.2018 Obťažovanie zákazníkovVytlačiť
 

alkohol 4.jpg Dňa 12.1. o 15.32 hod. sme prijali telefonické oznámenie o tom, že v prevádzke Fontána majú občana, ktorý obťažuje zákazníkov. Situáciu sa pokúsila vyriešiť pracovníčka ešte pred príchodom hliadky. O 17.20 hod. sme prijali podobný oznam z prevádzky Kebabia. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o toho istého občana zo Spišskej Belej, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Dotyčný vyriešený napomenutím a odoslaný na autobusovú stanicu.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 10.1.2018 Vyberanie kontajnerov Vytlačiť
 

 kamerový systém 2.jpgDňa 10. januára o 18.20 hod.  sme cez kamerový systém spozorovali občanov, ktorí sa prehrabávali v kontajneroch. Vyslaná hliadka zistila, že  pri kontejneroch sa nachádzali občania z blízkej obce. Neporiadok pri kontajneroch upratali a následne boli vyriešení napomenutím.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 3.1.2018 Zranená osoba Vytlačiť
 

kamera 1.jpg Dňa 3. januára o 8.08 hod.  sme cez kamerový systém spozorovali v blízkosti „červeného kostola“ osobu, ktorá javila známky zranenia. Vyslaná hliadka poskytla osobe prvotnú pomoc, privolala RZP, ktorá zranenú osobu  predbežne ošetrila a previezla do nemocnice.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 27.12.2017 Opäť alkohol Vytlačiť
 

 alkohol.jpgDňa 27.decembra o 19.08 hod. sme prijali telefonické oznámenie, že na a novom mostíku pre chodcov na sídlisku Sever leží nejaká  maldá slečna, vydáva len stonavé  zvuky. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že osoba je značne pod vplyvom alkoholu, bez zranenia. Následným zisťovaním sa podarilo zistiť  kontakt na rodinných príslušníkov, ktorí si osobu prevzali. Následne bol priestupok vyriešený blokovom konaní. 

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.12.2017 Krádež na cintoríne Vytlačiť
 

 sviečky.jpgDňa 26.decembra sme prijali oznámenie o krádeži veľkých sviečok z hrobových miest na starom cintoríne. Preverením záznamu z kamerového systému sa nám podarilo zistiť páchateľa tohto priestupku a stotožniť ho.  Páchateľ tohto priestupku bol  následne vyriešený blokovo konaní.   

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 19.12.2017 Doma ako v ringu Vytlačiť
 

 msp.jpg Dňa 19.decembra o 22.45 h sme prijali žiadosť o príchod hliadky na ul. Gen. Štefánika č. 10, kde oznamovateľ nahlásil, že k nemu prišli deti od susedov žiadať o pomoc, nakoľko je u nich doma bitka.  Vyslaná hliadka na mieste zistila, že sa obyvatelia bytu  vzájomne fyzicky napádali, obaja značne pod vplyvom alkoholu. Po príchode hliadky sa situácia upokojila, pani aj s deťmi odišla k rodinným príslušníkom. Vec bola vyriešená ako priestupok.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.12. 2018 Nie sme si ľahostajní Vytlačiť
 

 poranená dôchodkyňa .jpgDňa 8.decembra sme o 19.40h prijali  tel. oznam od obyvateľa  z ulice  Kuzmányho 11, ktorý býva v danom bytovom dome a na prízemí vedľa neho býva staršia suseda. Oznamovateľ mal obavu o jej osobu nakoľko v jej byte je tma a obedár ktorý jej nosia sa nachádza pred dverami jej bytu. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá zistila, že dvere na byte sú uzatvorené, spoza dverí bolo počuť hlas a bolo zrejmé,  že pani spadla a nemôže sa postaviť.  Lustráciou cez operačné stredisko MsP boli zistení príbuzní, ktorí boli privezení na danú adresu. Po otvorení bytu sa zistilo, že pani spadla, utrpela úraz hlavy. Hliadka MsP na miesto privolala aj RZP, ktorá zabezpečila lekárske ošetrenie.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.12. 2017 Osoba v pátraní Vytlačiť
 

 1images.jpg Dňa 8.decembra o 23.18h - na linku 159 volala čašníčka zo zariadenia Classica a oznámila, že sa tam nachádza pán ktorý hovorí že ide pešo zo Svitu a chce ísť domov do Prešova.  Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá  zistila, že dotyčný pán  nemá pri  sebe doklady a tvrdil,  že ide pešo zo Svitu z nejakej ubytovne.Osoba bola predvedená na útvar MsP, jej vypočutím a následnou lustráciou bolo zistené,  že sa jedná o osobu, ktorá  je v pátraní.  Následne bolo vyrozumené Operačne stredisko KR PZ Prešov o nájdení a predvedení tejto osoby. Osobu prevzali príslušníci Policajného zboru.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.12.-2017 Vyhrážanie sa Vytlačiť
 

  ruka.jpgDňa 6.decembra sme o 03.50h prijali  tel. oznam -  volajúci  údajne volá z predajne Nonstop kde sa skryl nakoľko sa jemu a  kamarátovi mal vyhrážať  nejaký chlapec pred touto predajňou  asi zbraňou a on mal obavu tak sa skryl do predajne. Menovaný nevedel uviesť či je to zbraň a chcel to zistiť tak volal na políciu. Na preverenie oznamu bola vyslaná hliadka, ktorá zistila že nešlo o žiadnu zbraň,  ale o letovačku s pištoľovou rukoväťou, ktorú mala pri sebe osoba zrejme bezdomovca z Košíc. Osoby údajne najprv spoločne požívali alkohol a potom došlo medzi nimi k slovnej roztržke. Osoba z Košíc bola odoslaná na železničnú stanicu a volajúci spoločne s kamarátom boli  tiež odoslaní mimo daného miesta. Hliadka na mieste zotrvala určitý čas s dôvodu eliminácie  možnej konfliktnej situácie na danom mieste.  

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.12.2017 Úradoval alkohol Vytlačiť
 

  msp 4.jpgDňa 6.decembra o 22.50h  hliadka MsP zistila  značne podnapitú osobu sediacu na snehu pri objekte predajne Tesco, osoba mala ťažkú koordináciu pohybu spôsobenú opitosťou.  Aby sa predišlo jej možnému zraneniu bola odvezená  do miesta pobytu jej rodičov.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 1.12.2017 Upozornenie Mestskej polície Vytlačiť
 

 dôchodcovia.jpgMestská polícia opätovne  upozorňuje, že  v meste Kežmarok sa začínajú diať podvody na chránených osobách – dôchodcoch. Preto vyzývame všetkých, aby v žiadnom prípade nedávali neznámym osobám financie, ktoré sa snažia vylákať pod rôznymi zámienkami s odvolávaním sa na známe osoby. V takýchto situáciách je potrebné urýchlene volať na telefonickú  linku 159, príp. 158 ktoré sú  bezplatné.

Spracovala:  Oľga  Vilčeková 


 
 

Dňa 30.11.2017 Dobrí ľudia sú ešte medzi namiVytlačiť
 

 strata peňaženky.jpgDňa 30.11. 2017 o 9.45 prišiel osobne na mestskú políciu obyvateľ Kežmarku, ktorý našiel v nákupnom košíku pri OC LIDL peňaženku. V peňaženke sa nachádzal značný obnos financií a doklady. Hliadka mestskej polície vyrozumela občana, ktorý peňaženku v zhone nechal v nákupnom košíku. Tento si následne stratenú vec prevzal a obratom sa nám a  nálezcovi poďakoval.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 25.11.2017 Roztržka na námestí Vytlačiť
 

 auto 1.jpgDňa 25.11.2017 o 23.45 hod. sme prijali oznámenie, že pred reštauráciu Zorea je nejaká roztržka. Vyslaná hliadka zistila, že na mieste sa nachádza skupinka mladíkov, ktorí riešili takýmto spôsobom incident, pri ktorom mal vraj údajne ďalší mladý muž do skupinky hodiť petardu. Hliadka preverila oznam a na mieste ho vyriešila v zmysle zák. 372/90 Z.z.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 22.11.2017 Nález lebkyVytlačiť
 

 lebka.jpgDňa 22.11.2017 o 13.30 hod. sme na telefonickej linke 159 prijali oznam od občana, ktorý našiel vyhodenú lebku zrejme divo žijúceho zvieraťa. Vyslaná hliadka na mieste neďaleko železničnej trate našla menovaný nález. Jednalo sa o ohlodanú hlavu z jelenice. Na mieste nálezu sa nachádzal aj člen poľovníckeho združenia, ktorý zabezpečil likvidáciu biologického odpadu.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 20.11.2017 Útek z nemocniceVytlačiť
 

 msp 4.jpgDňa 20.11.2017 o 17.45h sme dostali žiadosť  o súčinnosť pri hľadaní maloletej pacientky, ktorá ušla z detského oddelenia kežmarskej nemocnice. Podľa informácii sa maloletá osoba mala nachádzať niekde na ul. M. Lányiho.  Hliadke mestskej polície sa podarilo v priebehu služby malého utečenca nájsť a vrátiť na detské oddelenie nemocnice.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 19.11.2017 Bar u LevaVytlačiť
 

pasť.jpg Dňa 19.11.2017 o 01.00 sme prijali žiadosť o pomoc. Pracovníčka zariadenia privolala hliadku k osobám, ktoré vyvolali v zariadení šarvátku. Privolaná hliadka vykázala  z baru dve osoby  značne pod vplyvom alkoholu  z  neďalekej obce Rakúsy. Ku zraneniu osôb ani škode na majetku nedošlo. Priestupok bol vyriešený v rámci zák. 372/90 Z.z.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 6.11.2017 Skokanský mostíkVytlačiť
 

 autobusová zastávka.jpgDňa 6.11.2017 o 13,17 hod. sme prijali telefonické oznámenie, že na ul. Nižná brána chlapci vyliezajú na autobusovú zastávku a z nej následne skáču. Hliadka na mieste zistila, že dvaja školáci sa takto zabávali cestou zo školy. Na mieste im vysvetlila prípadné následky ich konanie, ktoré si deti neuvedomovali.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 1.11.2017 Dôležitý oznamVytlačiť
 

 podvody na dôchodcoch.jpgMestská polícia  upozorňuje, že už aj v meste Kežmarok sa začínajú diať podvody na chránených osobách – dôchodcoch. Preto vyzývame všetkých, aby v žiadnom prípade nedávali neznámym osobám financie, ktoré sa snažia vylákať pod rôznymi zámienkami s odvolávaním sa na známe osoby. V takýchto situáciách je potrebné urýchlene volať na linku 159, príp. 158 ktoré sú  bezplatné.

Spracoval: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 27.10.2017 Diskotéka v aute Vytlačiť
 

 hlasná hudba.jpgDňa 27.10.2017 o 5.43 hod. operačné stredisko prijalo oznámenia od občanov, že na ul.  Bardejovská a neskôr Košická sa pohybuje auto, ktoré má pustenú hudbu veľmi hlasito. O 5.55 hod. hliadka mestskej polície zaistila motorové vozidlo na Lanškrounskej ulici. Posádka vozidla bola zjavne pod vplyvom alkoholu, v blízkosti sa našli poškodené dve motorové vozidlá. Prípad prevzalo obvodné oddelenie PZ v Kežmarku.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 24.10.2017 Mačiatka Vytlačiť
 

 mačiatka.jpgDňa 24.10.2017 žiadala pracovníčka Železničnej stanice o pomoc pri odchyte mačky. Vyslanej hliadke sa podarilo chytiť 6 malých mačiatok. Mačacia rodinka bola prevezená do kežmarského Útulku pre zvieratá.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 23.10.2017 Neposlušný capkoVytlačiť
 

cap.jpg Dňa 23.10.2017 o 20.17 sme na telefonickej linke prijali oznam, že na Gaštanovej ulici sa voľne pohybuje cap bez majiteľa a môže byť nebezpečný. Hliadka mestskej polície vykonala kontrolu a capa odchytila na Tatranskej ulici. Zviera zaistila, priviazala a hľadala majiteľa zvieraťa. Ten žiadal , aby mu hliadka capa doviedla domov, nakoľko sa ho bojí.  Aj tento utečenec nakoniec skončil vo svojom príbytku.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 20.10.2017 Záškoláctvo Vytlačiť
 

 záškoláctvo.jpgDňa 20.10.2017 o 10.00 h v rámci preventívnych aktivít hliadka mestskej polície v súčinnosti s príslušníkmi obvodného oddelenia PZ v Kežmarku vykonala  kontrolu pohostinských zariadení  v meste, zameranú na kontrolu mladistvých a  školopovinných osôb. V kontrolovaných zariadeniach sa v dobe kontroly nenachádzali osoby, ktoré by zanedbávali školskú dochádzku. 

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 17.10.2017 Zabehnuté poníkyVytlačiť
 

 poníky.jpgDňa 17.10.2017 o 18.28 hod. sme na operačnom stredisko prijali oznam , že na Michalskej ulici pobehujú dva poníky. Vyslaná hliadka zmonitorovala okolitý priestor, ale zvieratá nevidela. O 19.33 hod. sme prijali ďalšie telefonické oznámenie, tentokrát už od majiteľa poníkov, ktorý nahlásil ich zmiznutie. Hliadka mestskej polície prehľadávala danú lokalitu, operačné stredisko mestskej polície kontaktovalo aj členov Obecnej polície Ľubica, nakoľko poníky pochádzali z danej obce a len pred časom zmenili majiteľa.  Bol predpoklad, že zvieratá sa mohli vrátiť k bývalému majiteľovi. Pátracia akcia sa ráno o 01.34 hod. skončila úspešne. Majiteľ svojich zabehnutých zverencov našiel pri vodojeme smerom na Stráne pod Tatrami.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 11.10.2017 A opäť alkohol Vytlačiť
 

vozidlo.jpg O 18.47 hod 11.10.2017 sme na linke 159 obdržali hlásenie, že na sídlisku Sever sa medzi parkujúcimi autami pohybuje opitá osoba, ktorá chce zrejme nasadnúť do auta. Vyslaná hliadka na mieste našla osobu, ktorá bola značne pod vplyvom alkoholu, trochu priestorovo dezorientovaná. Osoba bola nasmerovaná do miesta trvalého pobytu, hliadka kontrolou zistila, že motorové vozidlá sú bez poškodení.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 10.10.2017 Agresívna osobaVytlačiť
 

 rzp3.jpgDňa 10.10.2017 o 18.57 hod. sme na operačnom stredisku prijali hovor, v ktorom nás lekár RZP žiadal o súčinnosť.  V blízkosti nákupného centra Tesco  bola posádka RZP privolaná k zásahu osoby, ktorá sa na mieste chovala agresívne. V súčinnosti s členmi hliadky MsP bola osoba prevezená na ďalšie ošetrenie.

Spracovala: Oľga Vilčeková  

 


 
 

Dňa 8.10.2017 Pod vplyvom alkoholu Vytlačiť
 

 žena.jpgDňa 8.10.2017 o 05.02 hod.  hliadka MsP pri svojej obchádzkovej činnosti  našla  v centre mesta na zemi ležiacu osobu ženského pohlavia. Osoba bola značne pod vplyvom alkoholu. Hliadka osobu odviezla do miesta trvalého bydliska, aby predišla eventuálnym komplikáciám.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 30.9.2017 Odcudzený materiál Vytlačiť
 

  msp 3.jpgDňa 30.9.2017 o 9.50 h prišiel osobne na Mestskú políciu pán, ktorý pravdepodobne objavil na dvore na Ul. Mučeníkov svoj odcudzený materiál, ktorý mal uložený pred svojim objektom v priestoroch bývalých kasárni. Hliadka Mestskej polície zistila, že na danej adrese sa skutočne nachádzajú uvedené veci, ktoré pochádzali z krádeže. Páchateľ bol usvedčený z krádeže drevených paliet, liatinového uzáveru a ďalších vecí v hodnote cca 250.-€.  Veci boli vrátené majiteľovi a páchateľ bol vyriešený v blokovom konaní na mieste.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.9.2017 Zranené zviera v potokuVytlačiť
 

  labrador.jpgDňa 29.9. 2017 o 12.50 sme prijali hlásenie, že v Ľubickom potoku smerom od Slovnaftu sa nachádza pes. Vyslaná hliadka našla v potoku psa plemena labrador, ktorý mal poranenú labku. Psíka sa podarilo z potoka vytiahnuť a previezť do miestneho útulku.  Zraneného psíka si majiteľ  z útulku prevzal a odviezol domov.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.9.2017 Žiadosť o súčinnosť Vytlačiť
 

  RZP 3.jpgDňa 21.9.2017 sme vo večerných hodinách prijali žiadosť o pomoc od vodiča taxislužby. Zákazník, ktorého viezol domov  mu pri vystupovaní z vozidla spadol a nevie sa postaviť na nohy. Vyslaná hliadka zistila, že sa jedná o osobu , ktorá je zrejme  pod vplyvom alkoholu a zároveň sa javil aj nejaký vážnejší zdravotný problém. Hliadka zotrvala pri osobe až do príchodu RZP, ktorú privolala.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.9.2017 Osoba na vozovke Vytlačiť
 

 sediaca osoba.jpg Dňa 15.9.2017 o 20.15 h sme prijali oznámenie od vodiča, ktorý skoro vrazil do osoby, ktorá sa „motala“ po ceste okolo firmy Aspel.  Vyslaná hliadka danú osobu našla  sedieť pri sklade firmy Rondo. Šetrením bolo zistené, že sa jedná o občana s trvalým pobytom v Bratislave, hliadka mu zabezpečila bezpečný presun na autobusovú stanicu.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.9.2017 Pátranie po osobeVytlačiť
 

  msp4.jpgDňa 15.9.2017 o 8.45 h sme prijali oznámenie z detského oddelenia NsP v Kežmarku, že im ušiel pacient, ktorý bol prijatý na oddelenie po detoxikácii alkoholom. Po 18 - ročnej osobe pátrali hliadky mestskej polície, zároveň o situácii boli vyrozumené aj obvodné oddelenia PZ v Kežmarku a Spišskej Belej. Pacient sa snažil dostať do svojho trvalého bydliska v neďalekej obci.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 11.9.2017 Kežmarský „mezuín“Vytlačiť
 

 msp 1.jpg Dňa 11.9.2017 o 01.15 h sme na linke 159 prijali oznam, že na Kostolnom námestí sa nachádza osoba, ktorá kričí, spieva a ruší nočný kľud. Vyslaná hliadka zistila osobu, ktorá býva v danej lokalite. Občan bol napomenutý a odprevadený domov.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.9.2017 Budenie verejného pohoršeniaVytlačiť
 

vedro.jpg  Dňa 8.9. 2017 o 15.15 h hliadka MsP pri svojej obchôdzkovej činnosti  v parku A. Grossa našla občanov bez prístrešia, ktorí sa snažili o svoju očistu. Vyzlečené osoby sa navzájom umývali v plastovom vedre. Hliadka zotrvala na mieste, kým sa osoby odeli, upratali za sebou a následne boli z miesta vykázané. Tieto osoby boli vyriešené napomenutím a zároveň im  bolo vysvetlené, kde majú priestor na takéto úkony.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.9.2017 Obťažovanie zákazníkov Vytlačiť
 

  opitý zákazník.jpgDňa 2.9. 2017 o 21.35 h sme prijali telefonické oznámenie od pracovníčky prevádzky Kebabia.  V prevádzke sa nachádzal občan, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu  špinavý a od krvi, obťažoval zákazníkov. Vyslaná hliadka osobu vyviedla z prevádzky a po napomenutí ta následne odišla domov.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.9.2017 VreckárVytlačiť
 

  kľúče jpg.jpgDňa 2.9.2017 o 12.14 h operačné stredisko Mestskej polície prijalo oznámenie, že počas nákupu niekto oznamovateľovi odcudzil kľúče od osobného motorového vozidla. Hliadka odparkované vozidlo na parkovisku zaistila blokovacím zariadením pred prípadnou krádežou  až do vyriešenia situácie.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 29.8.2017 Dezorientovaná osobaVytlačiť
 

dezorientovaná osoba.jpg  Dňa 29.8.2017 o 02.38 h nahlásil vodič taxi služby , že na Ul. Huncovská našiel neznámeho pána, ktorý ma na sebe pyžamo a v ruke tašku, je dezorientovaný a nevie kde býva. Hliadke sa podarilo zistiť, že  pán odišiel z Hospicu z Ľubice, následne bol kontaktovaný personál zariadenia, ktorý si pána prevzal.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.8.2017 KuželkyVytlačiť
 

 kuželky.jpg Dňa 26.8.2017 o 22.18h oznamovateľ nahlásil, že pri pošte na prechode pre chodcov sú rozložené kužele. Hliadka na mieste zistila, že celý prechod pre chodcov bol vyložený s kužeľmi. Táto pre niekoho „zábavná činnosť“ sa našťastie skončila bez prípadného úrazu.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 21.8.2017 Zažiadalo sa mu slobodyVytlačiť
 

 korela.png 21.8.2017 sme prijali oznam, že na Ul.Ivana Stodolu oznamovateľ chytil pri dome malého papagája. Vyslaná hliadka zistila, že sa jednalo o samčeka Korely.  Malému utečencovi bol poskytnutý náhradný domov.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 20.8.2017 Prepadnutý chodníkVytlačiť
 

 prepadnutý chodník.jpg  Dňa 20.8.2017 o 16.00h sme na linke 159 obdržali hlásenie, že pri Mestskom úrade sa prepadol chodník. Vyslaná hliadka miesto zabezpečila pred prípadným  úrazom a situáciu nahlásila na riešenie kompetentnému oddeleniu.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 15.8.2017 Ležiaca osobaVytlačiť
 

 ležiaca osoba.jpg  Dňa 15.8.2017 o 14.00 h pri kontrolnej činnosti hliadka MsP našla v okolí futbalového štadióna v kríkoch ležiacu osobu. Jednalo sa o osobu bez domova,  zjavne  pod vplyvom alkoholu. Osobu hliadka prebudila a odoslala z miesta.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 8.8.2017 Vozím, vozíš, vozíme ...Vytlačiť
 

vozím ....jpg  8.8.2017 o 01.54 h bol prijatý oznam, že na sídlisku Juh za Tescom  sa chlapci „bláznia na vozíkoch“. Vyslaná hliadka zistila, že oznam sa zakladal na pravde a chlapci sa vozili  na nákupnom vozíku a robili hluk. V prítomnosti hliadky vozík vrátili ku Kauflandu a boli vyriešení dohovorom.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 6.8.2017 Všímaví susediaVytlačiť
 

 susedské vzťahy.jpg  Dňa  6.8.2017 o 16.25h  sme na linke 159 prijali oznam, že na Ul.Petržalská sa pred dverami susedky už tri dni nachádza obedár. Na zvonenie nikto neodpovedá. Preverovaním sa zistilo, že pani sa zdržiava u svojej dcéry v neďalekej obci a je v poriadku.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 5.8.2017 Rušenie nočného pokojaVytlačiť
 

 rušenie nočného pokoja.jpg 5.8.2017 o 01.49 h bol na linke 159 prijatý oznam o rušení nočného pokoja na ul. Gen.Štefánika za Megassom. Vyslaná hliadka na mieste zistila skupinku mladíkov, ktorých vykázala z miesta a priestupok vyriešila dohovorom.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 3.8.2017 Výmena názorovVytlačiť
 

  výmena názorov.jpg Dňa 3.8.2017 o 14.26 h žiadala oznamovateľka o príchod hliadky k „červenému kostolu“. Cez kamerový systém bolo zistené, že na mieste sa nachádza skupina ľudí, ktorí sa váľajú na zemi. Vyslaná hliadka zistila, že došlo k roztržke osôb bez domova pre cigarety. Situácia bola na mieste vyriešená .

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.8.2017 Tvrdé pristátieVytlačiť
 

 balón.jpg Dňa 2.8. 2017 o 11.00 h nahlásila pešia hliadka, že na Štarte spadol balón.  Na mieste boli hasiči aj hliadka OO PZ.  Balón prevážal 6 osôb a nakoľko sa dostal do silného vetra až 40km/h prudšie zosadol na zem. Pilot balóna manéver zvládol a nik sa pri pristáti nezranil.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

dňa 1.8.2017 Náhle úmrtieVytlačiť
 

 pohr.sl.jpg Dňa 1.8.2017 o  06.36h – hliadka pri rannej kontrole mesta našla na ul. Tvarožnianská pri starom futbalovom štadióne v zadnom rohu ihriska, mŕtvolu miestneho občana bez domova. Na miesto boli privolaní lekár a hliadka OO PZ, ktorá prípad prevzala.

spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 30.7.2017 Bližšie k civilizáciiVytlačiť
 

 líška.jpgDňa 30.7. sme v ranných hodinách prijali telefonické oznámenie, že na Ul. Krvavé pole sa pod autom ukrýva líška. Privolaná hliadka po konzultácii s veterinárnym lekárom líšku uspala a vypustila ju do voľnej prírody.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 21.7.2017 Stratená osobaVytlačiť
 

 msp kk.jpgDňa 21.7. sme v popoludňajších hodinách prijali telefonickú žiadosť o súčinnosť pri pátraní po stratenej osobe. Dotyčná osoba sa zo záhradkárskej osady vybrala na bylinky, v sparnom dni a bez vody. V teréne zablúdila. Hliadka monitorovala priestor smetiska, lesoparku, čističky odpadových vôd. V neskorých popoludňajších hodinách sme prijali oznámenie na linke 159, že na Ul. Severná sa pohybuje dezorientovaná vyčerpaná osoba. Hliadka stratenú osobu vyzdvihla a šťastlivo odovzdala rodine.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 17.7.2017 Adrenalínový športVytlačiť
 

 Štadión.jpgDňa 17.7. sme vo večerných hodinách prijali oznámenie, že na streche zimného štadióna sa pohybuje partia 6 výrastkov. Ešte počas telefonátu oznamovateľa sa „športovci“ spustili po rebríku zo strechy štadióna. Hliadka priebežne kontrolovala priestor štadióna, mládež svoje výkony už neopakovala.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 17.7.2017 Arogantný vodičVytlačiť
 

 msp 4.jpgDňa 17.7. hliadka MsP riešila vodiča, ktorý nerešpektoval výzvy, bol arogantný a ohrozoval vozidlom člena hliadky MsP. Na miesto bola privolaná aj hliadka OO PZ , ktorá vodiča vyriešila v blokovom konaní.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 15.7.2017 Nový prístrešok Vytlačiť
 

bezdomovec.jpg Dňa 15.7. sme na linke 159 prijali oznam, že na Ul. Weiburská niekto spadol do kontajnera. Vyslaná hliadka skontrolovala kontajnery a v jednom z nich našla spiacu osobu, značne pod vplyvom alkoholu. Išlo o osobu bez prístrešia. Pomocou hliadky osoba opustila kontajner a bola riešená napomenutím.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

EĽRO 2017 Vytlačiť
 

 elro.jpgPočas troch dní trvania EĽRO MsP na linke 159 prijala 314 oznámení a podnetov na riešenie situácie.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 7.7.2017 Chceli upratať Vytlačiť
 

kamera 2.jpgDňa 7.7. v skorých ranných hodinách boli cez kamerový systém spozorované osoby, ktoré vyhadzovali oblečenie z kontajnera na šatstvo. Po príchode hliadky boli opätovne kontrolované maloleté osoby z obce Stráne pod Tatrami, ktoré vysvetlili hliadke, že „upratujú oblečenie“.  

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 2.7.2017 Lepkavé prsty Vytlačiť
 

 lepkavé prsty.jpgDňa 2.7. sme na linke 159 prijali 2  hlásenia SBS Kaufland o záchyte osôb, ktoré sa snažili prejsť s tovarom bez zaplatenia. Osoby boli vyriešené hliadkou MsP v blokovom konaní.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 2.7.2017 Chceli sa povoziť ?Vytlačiť
 

autobus.jpg Dňa 2.7. sme na linke 159 prijali oznam SBS SAD a.s., že vodič autobusu prichytil dvoch maloletých rómskych občanov v autobuse, ktorý bol pôvodne uzamknutý. Prípad prevzalo OO PZ  Kežmarok.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 1.7.2017 Zranená osobaVytlačiť
 

 zranená osoba.jpgDňa 1.7. sme na linke 159 prijali oznam, že na Ul. Bardejovská pred bistrom Esso leží na zemi zranená osoba. Vyslaná hliadka MsP privolala RZP, ktorá  zranenej osobe poskytla pomoc a previezla ju na vyšetrenie do nemocnice.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 30.6.2017 Pod vplyvom alkoholu Vytlačiť
 

 opitá osoba 1pg.jpg Dňa 30.6.2017 o 12.38 hod. bolo na tiesňovú linku 159 prijaté oznámenie, že v parku Alfréda Grossa sa nachádzajú dve osoby, ktoré sú zjavne pod vplyvom alkoholu. Hliadka zistila, že išlo o dve mladistvé osoby z obce Ľubica. Z dôvodu, že jedna osoba bola zranená, dezorientovaná a mala sklony k sebapoškodzovaniu, bola k nej  privolaná RZP.  Druhá osoba bola predvedená na útvar MsP a podrobená dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom. Vec bola odstúpená ako správny delikt do príslušnej obce.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 28.6.2017 Hlasná hudbaVytlačiť
 

 msp.jpgO 24.00h 28.júna sme sa na tel.čísle 159 dozvedeli, že na Ul.priekopa partia mladých ľudí púšťa nahlas hudbu vo vozidle, a tým ruší nočný kľud. Hliadka zistila, že oznam sa zakladá na pravde a vodič tohto vozidla bol vyriešený v blokovom konaní na mieste.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 26.6.2017 Rozbitá hlavaVytlačiť
 

 rzp3.jpgDňa 26.6.2017 o 19.00 hod. bolo na tiesňovú linku 159 oznámené, že pri autobusovej stanici leží na zemi neznáma osoba. Hliadka sa presunula na miesto a zistila, že osoba je zranená - má rozbitú hlavu. Hliadkou mu bola poskytnutá prvá pomoc a bola privolaná RZP. Po príchode RZP osobu prevzali na ošetrenie.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 25.6.2017 Plastový kuforVytlačiť
 

 kufor.jpgDňa 25.6.2017 o 22.00 hod. okoloidúci občan upozornil hliadku MsP, že na Ul. Hviezdoslavova, pri drevenom kostole, sa nachádza plastový kufor čiernej farby. Hliadka po príchode na miesto zistila, že v kufri sa nachádzali osobné veci, doklady a notebook. Operačnou službou bol vyrozumený majiteľ tohto kufra, ktorý si ho prišiel prevziať.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 24.6.2017 Pri detskom ihriskuVytlačiť
 

opitá osoba.jpg Dňa 24.6.2017 o 10 00 hod.  pri pochôdzkovej činnosti na Ul. Martina Lányiho spozorovala hliadka pri detskom ihrisku ležiacu osobu. Hliadka zistila  totožnosť tejto osoby, ktorá bola zjavne pod vplyvom alkoholu a následne bola vyriešená v blokovom konaní na mieste.

Spracovala : Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 12.6.2017 Roj včielVytlačiť
 

 včely.jpgDňa 12.6.2017 nám bolo oznámené, že vo vonkajších priestoroch reštaurácie Zorea sa na strome zhromažďuje roj včiel. Za asistencie hasičského záchranného zboru, hliadky MsP  a včelára bol roj odchytený.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 9.6.2017 Predaj bez povolenia Vytlačiť
 

msp 1.jpg Dňa 9.6.2017 nám bolo oznámené na tel. číslo 159, že na miestnom trhovisku predáva osoba tovar bez povolenia. Hliadka po príchode zistila totožnosť tejto osoby, zakázala mu predaj  a po zbalení tovaru bola vyriešená napomenutím.

Spracovala: Oľga Vilčeková


 
 

Dňa 7.6.2017 Potulujúci sa pes Vytlačiť
 

 odch jpg.jpgDňa 7.6.2017 sme boli telefonicky informovaní, že na Ul. Nábrežná sa potuluje väčší pes, ktorý napadol oznamovateľovu dcéru a momentálne sa nachádza pri píle. Hliadka sa presunula na miesto.  Pes bol odchytený a umiestnený do útulku. Keďže pes bol začipovaný, majiteľ bol zistený a vyriešený v blokovom konaní z dôvodu, že nezabránil jeho voľnému pohybu.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 4.6.2017 Prepadnutá vozovka Vytlačiť
 

 cesta.jpgDňa 4.6.2017 o 19.12 hod. sme prijali oznam na linku 159, že na Ul. Krvavé pole 11 je prepadnutá vozovka. Hliadka preverila oznam, kde zistila, že je potrebné označiť spomínaný úsek, aby nedošlo k dopravnej nehode. Následne bol kontaktovaný zodpovedný pracovník technických služieb mesta, ktorý zabezpečil označenie miesta.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 2.6.2017 Čierna kapsa Vytlačiť
 

 DSCN2706.JPGDňa 2.6.2017 o 07.00 hod bola na Ul. Nábrežná nájdená čierna kapsa, vo vnútri ktorej sa nachádzala videokamera čiernej farby značky Sony s nabíjačkou. Oznam bol zverejnený na webstránke mesta pod podstránkou straty a nálezy MsP.

Spracovala: Oľga Vilčeková 


 
 

Dňa 27.5.2017 Ležiaca osoba Vytlačiť
 

ležiaca osoba.jpg

Dňa 27.5.2017 o 13.19 hod. sme prijali tel. oznam na linku 159, že na Ulici Dr. Fischera pod lavičkou pri zubných oddeleniach leží na zemi neznáma osoba. Hliadka po príchode na miesto zistila, že išlo o osobu z Kežmarku, osoba nereagovala na otázky hliadky, bola bledá a zjavne pod vplyvom alkoholu. Operačný pracovník na žiadosť  hliadky vyrozumel RZP, ktorá osobu následne prevzala.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 25.5.2017 Voľne pustený pes Vytlačiť
 

pes.jpg

Dňa 25.5.2017 o 18.09 hod. sme boli telefonicky informovaní, že po  Ulici Kostolné námestie sa potuluje voľne pustený pes, ktorý prechádza  po ceste smerom k „červenému kostolu“. Hliadka sa spojila s oznamovateľkou,  psík bol donesený na základňu a podľa čipu  cez register spoločenských zvierat bol  zistený tel. kontakt na majiteľa psa. Pes bol odovzdaný majiteľovi a vec následne vybavená v blokovom konaní v zmysle zákona 282/2002, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 13.5.2017 Zrazená osoba Vytlačiť
 

rzp3.jpg

Dňa 13.5.2017 o 13.07 hod. hliadka MsP prechádzala  cez  križovatku Ulíc  Tatranská a Gen. Štefánika, kde im neznáma pani  oznámila, že osobné motorové  vozidlo  pri cúvaní zrazilo staršiu pani, ktorá spadla na zem,  pri páde si rozbila  hlavu a poranila oko. Operačný pracovník  na žiadosť  hliadky okamžite vyrozumel RZP a OOPZ  Kežmarok. Hliadka zotrvala na mieste do príchodu  oboznámených zložiek.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 11.5.2017 Nezaplatil za PHM Vytlačiť
 

msp 1.jpg

Dňa 11.5.2017 o 11.57 hod. sme prijali tel. oznam, že na čerpacej stanici f. Oktan, neznáma osoba natankovala pohonné hmoty do os. motorového vozidla a odišla z miesta. Hliadka po vypočutí oznamovateľky a po zistení EČV z kamerového systému vyhľadala majiteľa vozidla. Následne sa hliadka spojila s podozrivou osobou z obce Ľubica, ktorá hliadke oznámila, že sa ponáhľala a zabudla za pohonné hmoty zaplatiť . Následne táto osoba škodu uhradila v plnej výške a za porušenie § 50 odst. 1 zákona č. 372/90 Zb. bola vybavená v BK na mieste. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 3.5.2017 Fiktívna zbierka Vytlačiť
 

fiktívna zbierka.jpg

Dňa 3.5.2017 o 10.17 hod. oznámil anonym na tel. číslo 159, že na Ul. J. Kraya pri  „červenom kostole“ dve osoby  vyberajú  peniaze pravdepodobne na fiktívne zbierky. Hliadka na spomínanej ulici spozorovala dve podozrivé osoby,  ktoré sa dali pred hliadkou na útek. Po krátkom prenasledovaní boli tieto osoby zadržané a bola im zistená totožnosť .  Išlo o občanov Rumunska. Tieto osoby boli  následne predvedené na OOPZ Kežmarok.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 2.5.2017 Otvorená šachta Vytlačiť
 

šachta 1.jpg

Dňa 2.5.2017 o 16.50 hod. sme osobne prijali oznam  na útvare  MsP, že na Ul. Slavkovská  pri budove f. Tatraker a za budovou f. p. Vosoviča sa nachádza otvorená šachta bez krytu,  hlboká cca 3 m, kde pri páde okoloidúcich  osôb hrozí nebezpečenstvo úrazu. Hliadka oznam preverila, bola vyhotovená fotodokumentácia a oznámené zodpovedným pracovníkom MsÚ, ktorí zabezpečili uzavretie tejto šachty.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 1.5.2017 Prevrátená smetná nádoba Vytlačiť
 

kontajner 2.jpg

Dňa 1.5.2017 o 20.46 hod. sme prijali oznam, že na Ulici Severná č. 4 sú dvaja  Rómovia, ktorí  robia neporiadok, vyhadzujú smeti a následne  prevrátili aj kontajner na šatstvo. Operačná služba  pomocou kamerového systému tento oznam zadokumentovala. Hliadka bola vyslaná na miesto, kde sa jej podarilo  po krátkom  prenasledovaní zadržať  dvoch Rómov. Po zistení totožnosti im bolo oznámené, aby upratali za sebou neporiadok okolo smetných nádob  a prevrátenú smetnú nádobu  na šatstvo dali do pôvodného stavu, k poškodeniu smetnej nádoby nedošlo. Osoby boli vyriešené na mieste napomenutím.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 30.04.2017 Horiaci kontajner Vytlačiť
 

 požiar 1.jpgDňa 30.4.2017 o 3.53 hod. sme boli hasičským zborom požiadaní o vyslanie hliadky MsP na Ulicu Možiarska a Garbiarska, kde mala horieť smetná nádoba na separovaný zber, v ktorej bolo umiestnené šatstvo. Hliadka zabezpečila miesto do ukončenia akcie hasičského zboru. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina

 

 


 
 

Dňa 30.4.2017 Narušený objekt Vytlačiť
 

 kasárne.jpgDňa 30.4.2017 o 17.56 hod. bola na základe prieniku signálu PcO vyslaná hliadka MsP do objektu kasárni na Ulici Michalská. Hliadka po príchode na miesto zistila, že v zabezpečenom objekte sa zdržiavalo päť maloletých a jedna mladistvá osoba. Všetci sa zdržiavali na 2. poschodí v opustenej budove, pričom podľa ich vyjadrenia sa chceli len pozrieť, ako to tam vyzerá po zvalení jednej časti budovy. Hliadka so spomínanými osobami vykonala pohovor a následne boli všetci vykázaní mimo objekt.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 25.4.2017 Nájdený bicykel Vytlačiť
 

 bicykel 1.jpgDňa 25.4.2017 o 19.30 hod. bolo na dispečing stálej služby MsP oznámené, že na Ulici Baštová je od rána odložený bicykel a nie je uzamknutý. Hliadka zistila, že išlo o detský bicykel značky BMX červeno-čiernej farby. Bicykel bol prevezený na útvar MsP a ihneď bol spísaný záznam o nájdení veci. Oznam o náleze s fotodokumentáciou bol umiestnený aj na stránku mesta.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 20.4.2017 Nepovolené fajčenie Vytlačiť
 

 fajčenie 1.jpgDňa 20.4.2017 o 15.00 hod. hliadka MsP v Kežmarku vykonávala pochôdzkovú činnosť, zameranú na kontrolu verejného poriadku, v okolí autobusovej stanice. V priestoroch nástupišťa bola spozorovaná osoba, ktorá fajčila tabakový výrobok. Táto osoba bola na mieste vyriešená v blokovom konaní.  

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 8.4.2017 Ležiaca osobaVytlačiť
 

 ležiaci bezdomovec.jpgDňa 8.4.2017 spozorovala hliadka MsP na Ulici Sihoť osobu, ktorá nehybne ležala pri rieke Poprad.  Hliadka zistila, že ide o bezdomovca, ktorý javil známky opitosti, v tvárovej časti bol bledý a ťažko dýchal. Na miesto bola privolaná RZP, ktorá osobu previezla na ošetrenie do nemocnice v Kežmarku.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 5.4.2017 Kolaps vodiča Vytlačiť
 

 rzp3.jpgDňa 5.4.2017 hliadka MsP zistila, že na Ulici Hradné námestie na parkovisku pri hrade skolaboval vodič motorového vozidla. Vodič bol diabetik a hrozil mu hypoglykemický šok. Z toho dôvodu bola hliadkou privolaná RZP, ktorá spomínanú osobu previezla na ošetrenie.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 4.4.2017 Havarijný stav Vytlačiť
 

 vodovodné potrubie.jpgDňa 4.4.2017 o 20.32 hod. bolo na linku 159 telefonicky oznámené, že  pri svetelnej križovatke v blízkosti červeného kostola je vyrazený kanál. Hliadka MsP preverila oznam a zistila, že ide o havarijný stav. Kanál bol vyrazený von z obruče a asfaltová vozovka bola podmytá, pričom hrozilo jej prepadnutie. Hliadka označila miesto a zabezpečila okolie do príchodu  pracovníkov TS.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 2.4.2017 Otvorená budova vodojemuVytlačiť
 

 budova vodojemu.jpgDňa 2.4.2017 o 17.00 hod. bolo na tel. číslo 159 oznámené, že nad kameňolomom, v blízkosti  amfiteátra, sa nachádza budova vodojemu, kde je poškodený plot, dvere do budovy sú otvorené, chýbajú na nich visiace zámky a oznamovateľ má obavu, aby nedošlo k úrazu. Vyslaná hliadka preverila oznam a vyhotovila fotodokumentáciu. Telefonicky bolo zistené, že budova patrila firme Tatraľan. Následne bol tento objekt za účasti zodpovedných pracovníkov uzamknutý.

 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 16.3.2017 Požiar v mestských lesoch Vytlačiť
 

požiar v tanape.pngDňa 16.3.2017 o 15.33 hod. bolo na útvar MsP oznámené, že v lesoch mesta Kežmarok, v bližšie určenej lokalite, vznikol požiar. Na preverenie tohto oznamu bola vyslaná službukonajúca hliadka MsP, ktorá potvrdila, že ide o požiar väčšieho  rozsahu. Na mieste sa už nachádzali aj zasahujúce vozidlá hasičského zboru. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 11.3.2017 Alkohol a hlučná partia Vytlačiť
 

alkohol.jpgDňa 11.3.2017 o 12.26 hod. sme prijali telefonický oznam o tom, že na Ulici Severná č. 4 sa nachádza hlučná partia výrastkov, pričom sa mali, podľa slov oznamovateľa, medzi sebou fyzicky napádať. Vyslaná hliadka MsP na mieste zistila totožnosť týchto osôb. Osoby boli zjavne pod vplyvom alkoholu a javili známky agresivity. Na miesto sa dostavila tiež hliadka OOPZ a pracovníci RzP. U osôb bola vykonaná dychová skúška. Jedna osoba bola z dôvodu poranenia chrbtového stavca prevezená na ošetrenie. Prípad prevzalo OOPZ Kežmarok.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 9.3.2017 Rómovia v smetných nádobách Vytlačiť
 

romovia 1.jpg Dňa 9.3.2017 o 00.21 hod. veliteľ zmeny pomocou kamerového systému spozoroval skupinu Rómov, ktorí sa pohybovali po Ulici Petržalská. Rómovia vyberali šatstvo zo smetných nádob a rozhadzovali ho po okolí. Vyslaná hliadka MsP sa presunula na miesto a po krátkom prenasledovaní zadržala tieto osoby. Rómovia nereagovali na výzvu hliadky, aby zostali stáť a dali sa na útek. Išlo o štyri osoby z obce Stráne pod Tatrami, z toho boli dve maloleté. Všetci boli predvedení na útvar MsP za účelom zistenia totožnosti. Prípad je v štádiu riešenia.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 5.3.2017 Nezhody medzi fanúšikmi Vytlačiť
 

 msp 1.jpgDňa 5.3.2017 o 14.45 hod. bolo na tel. číslo 159 oznámené, že v súkromnej športovej hale Focus na Ulici Trhovište, prebieha futsalový turnaj a medzi fanúšikmi dochádza  k verbálnym a následne aj fyzickým útokom. Vyslaná hliadka na mieste upokojila situáciu, rozdelila  kluby  fanúšikov a predbežne vypočula údajných iniciátorov incidentu. Žiadna zo strán nechcela podať  oznámenie, a preto bol prípad vyriešený napomenutím.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina


 
 

Dňa 1.3.2017 Muž bez nohavícVytlačiť
 

 msp 2.jpgDňa 1.3.2017 o 21.50 hod. sme prijali oznam, že na Ulici Levočská 12 sa po bytovom dome na 3. poschodí pohybuje muž, zrejme pod vplyvom alkoholu, pričom nemá na sebe oblečené nohavice. Vyslaná hliadka MsP na mieste zistila totožnosť tejto osoby. Podľa slov muža sa údajne pokúšal dostaviť na návštevu ku priateľke, ale pomýlil si vchod do obytného domu. Osoba bola vyriešená v blokovom konaní.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 28.2.2017 Vozidlo v protismereVytlačiť
 

 kamera.jpgDňa 28.2.2017 o 23.55 hod. bolo veliteľom zmeny pomocou kamerového systému zistené, že po Ul. Hviezdoslavova jazdí osobné motorové vozidlo v protismere, a tým ohrozuje iné vozidlá. Hliadka sa presunula na miesto a vodiča zastavila. Po zistení totožnosti bola vodičovi udelená bloková pokuta, ktorú zaplatil na mieste.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina  

 


 
 

Dňa 28.2.2017 Bezdomovec v spoločných priestorochVytlačiť
 

 bezdomovec.jpgDňa 28.2.2017 o 19.45 hod. bolo na tel. číslo 159 oznámené, že na Ulici Petržalská v Kežmarku sa opätovne zdržiava neznámy bezdomovec. Hliadka preverila oznam a zistila, že tento bezdomovec sa nasťahoval do spoločných priestorov nie po prvýkrát. V deň oznamu si však mal priestory uzavrieť vlastnou zámkou. Za prítomnosti hliadky boli spoločné priestory sprístupnené, vypratané a spomínaný bezdomovec bol vykázaný z obytného domu. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 22.2.2017 Psychický problémVytlačiť
 

rzp 1.jpgDňa 22.2.2017 o 20.05 hod. prišiel osobne na útvar MsP pán z Kežmarku, ktorý nám oznámil, že ho už nebaví život a chce si naň siahnuť, pričom má v pláne podrezať si žily. Osoba bola ponechaná na útvare a toto zistenie bolo oznámené na tel. číslo 112. Po príchode RZP hliadka asistovala pri vyšetrení pacienta, ktorý bol prevezený na psychiatrické vyšetrenie do Levoče. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 11.2.2017 Porozhadzované šatstvoVytlačiť
 

šatstvo.jpgDňa 11.2.2017 sme na linku 159 prijali telefonický oznam, že na Ulici Dr. Daniela Fischera dvaja Rómovia povyberali zo smetnej nádoby veci a rozhádzali ich po okolí. Hliadka sa presunula na miesto a po krátkom prenasledovaní boli osoby zadržané. Osobám bola zistená totožnosť, pričom išlo o Rómov zo Záľubice. Po upozornení upratali porozhadzované šatstvo a boli vyriešení napomenutím. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 9.2.2017 Fyzicky útokVytlačiť
 

 fyzický útok.jpgDňa 9.2.2017 o 4.50 hod. prišla na útvar MsP podať oznámenie osoba, ktorá mala zranenú ruku, škrabance v tvárovej oblasti a bola bez jednej topánky. Osobu mal údajne bez príčiny fyzicky napadnúť kamarát, s ktorým sedela v parku pri evanjelickom kostole. Útočník mal následne ujsť z miesta. S oznamovateľom bola spísaná zápisnica. Prípad bol následne zdokumentovaný a spisový materiál bol odoslaný na Okresný úrad, priestupkový referát.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 7.2.2017 Uhynutá kačica Vytlačiť
 

uhynutá kačica.jpgDňa 7.2.2017 hliadka MsP v teréne prijala oznam, že v potoku pri pekárni Gross sa nachádza pravdepodobne uhynutá kačica. Veliteľ zmeny udalosť okamžite nahlásil na veterinárnu stanicu do Popradu a tiež bol vyrozumený príslušný veterinárny lekár. Po príchode spomínaných zložiek na miesto bolo zistené, že nešlo o vtáka nakazeného vtáčou chrípkou. Uhynutý vták bol za pomoci výjazdu HaZZ  Kežmarok z potoka odstránený. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 4.2.2017 Rozbité vchodové dvereVytlačiť
 

 rozbité vchodové dvere.jpgDňa 4.2.2017 o 12.23 hod. nám personál NsP v Kežmarku oznámil, že v budove sa nachádza občan bez domova, pričom nepotrebuje ošetrenie a odmieta opustiť priestor nemocnice. Hliadka MsP občana vykázala z priestorov. Ten sa po odchode hliadky opätovne vrátil a v návale hnevu rozbil sklenenú výplň na vchodových dverách. Hliadka následne spomínaného bezdomovca zadržala, predbežne vypočula a z miesta vyhotovila fotodokumentáciu.  Prípad je v štádiu riešenia. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 15.1.2017 Žiadosť o pomocVytlačiť
 

 rzp 2.jpgDňa 15.01.2017 v čase o 01.47 hod. požiadal o pomoc prostredníctvom linky 155 a 159 obyvateľ vyššieho veku z Domu opatrovateľskej služby na Ulici Baštová. Uviedol, že jeho manželka spadla z postele, nie je zranená, ale on sám nemá síl, aby jej pomohol. Na miesto sa dostavila hliadka MsP, pomohla nevládnej pani na lôžko a preverila či osoby, ktoré sa nachádzajú v byte, nie sú zranené a nepotrebujú ďalšiu lekársku pomoc.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 

Dňa 14.1.2017 Vulgárny pacientVytlačiť
 

msp 3.jpg Dňa 14.1.2017 v čase o 11.15 hod. požiadala prostredníctvom linky 159 posádka RZP  o súčinnosť hliadku MsP Kežmarok z dôvodu, že prevážali do NsP Kežmarok pacienta, ktorý bol v sanitke agresívny a vulgárny. Po príchode sanitky RZP k NsP Kežmarok bol pacient zo Spišskej Belej už pokojný, nachádzal sa však pod vplyvom alkoholických nápojov. Hliadka MsP preto zotrvala na mieste po dobu jeho ošetrenia. Po ošetrení bola táto osoba vyriešená napomenutím a prepustená domov.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 

 


 
 

Dňa 4.1.2017 Agresívny partnerVytlačiť
 

 päsť.jpgDňa 04.01.2017 v čase o 21.22 hod. na linke 159 požiadal občan o príchod hliadky MsP na Ulicu Pradiareň v Kežmarku, nakoľko k nemu mala pribehnúť plačúca suseda, ktorej partner po príchode do bytu jej matky rozbíjal zariadenie. Vyslaná hliadka MsP Kežmarok na mieste zistila, že dotyčný svojím konaním poškodil vchodové dvere bytu, detskú postieľku a obklady na stene. Výška predbežnej škody bola odhadnutá na 120 €. Prípad ja v štádiu riešenia. 

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina

 


 
 

Dňa 4.1.2017 Mŕtvy bezdomovecVytlačiť
 

 bezdomovec smrť.jpgDňa 04.01.2017 v čase o 08.28 hod. na linku 159 oznámila pani z Kežmarku, že na chodníku pri Píle, leží muž (miestny bezdomovec), ktorý nejaví známky života. Na miesto bola vyslaná službukonajúca hliadka MsP a tiež boli privolané záchranné zložky. Napriek urýchlenému zásahu všetkých zložiek privolaný lekár u 53-ročného muža skonštatoval smrť. Prípad prevzalo OOPZ SR Kežmarok.

Spracoval: kpt. Jozef Bukovina 


 
 
 • Oznámenie o prerušení dodávky elektriny dňa 23.9.2019, ulica Možiarska.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom MESTO KEŽMAROK: ul. Možiarska 5, 7, 9, 11 a garáže 4154, 1896, 4157, 1880, 1904, 4151, 4149, 1810/19, 4153, 4147: 23. september 2019 od 07:40 h do 17:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zárove

  27.8.2019 viac
 • Pozvánka: Oslavy SNP

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 20. septembra 2019, ulice Krvavé pole, Cintorínska, Vyšný mlyn, Huncovská.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom mesto Kežmarok: ul.Krvavé pole 2-20 párne + 3 a 5; ul.Cintorínska 1 , 2, 4, 5; ul.Vyšný mlyn 2-10 párne; ul.Huncovská 2-32 párne: 20. september 2019 od 07:00 h do 16:00 h V prílohe tohto e-

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 16.septembra 2019, ulice Huncovská, Nábrežná, Vyšný mlyn, Sihoť.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom MESTO KEŽMAROK: ul. Huncovská č.d. 15, 32, ul. Nábrežná č.d. 1-10, ul. Vyšný Mlyn č.d. 2-8 párne, celá ul. Sihoť: 16. september 2019 od 07:00 h do 16:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zárove

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 13.septembra 2019, ul. Pradiareň.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom mesto Kežmarok: ul.Pradiareň č.d.2-28 párne: 13. september 2019 od 07:00 h do 17:30 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prerušení distribúcie el

  21.8.2019 viac
 • Ponuka práce redaktor

  13.9.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje                                                                       Róbert Bobák, bytom Kežmarok                                       Dominik Vyšný, bytom

  12.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška- Oznámenie o začatí stavebného konania stavba: IBV Suchá hora Kežmarok- Rozšírenie distribučnej siete plynu.

   Mesto Kežmarok, Stavebný úrad oznamuje, že dňa 29.07.2019 začalo stavebné konanie o povolenie stavby: IBV Suchá hora Kežmarok- Rozšírenie distribučnej siete plynu.

  9.9.2019 viac
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka