Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Úvodná stránka mesta Kežmarok

 • Súťaž vo varení vianočnej kapustnice

  Plagat_kapustnica.jpg

  Mesto Kežmarok a Mestské kultúrne stredisko Kežmarok Vás pozývajú na Súťaž vo varení vianočnej kapustnice 19. decembra 2018 (streda) o 8:30 hod. na Hlavnom námestí v Kežmarku 8:30 – odštartovanie súťaže vo varení vianočnej kapustnice – predstavenie hodnotiacej poroty a jednotlivých družstiev, rôzne súťaže, rozhovory so súťažnými družstvami 12:00 – ochutnávka a vyhodnotenie súťaže vo varení kapustnice, odovzdanie cien primátorom mesta, ľudová hudba BYSTRIANKA, ľudová hudba ROMANA BARABASA 15:00 – hudobná skupina DRUŽINA - hrajúca slovenský folklór trochu inak Srdečne Vás pozývame!

  viac info
 • Oznámenie o zmene termínu vývozu komunálneho odpadu.

  aktuality3.jpg

  Vývoz komunálneho odpadu z ulíc Hlavné námestie a Hradné námestie sa z dôvodu konania Vianočných trhov uskutoční v piatok 14.12.2018. 

  viac info
 • Pozvána na konferenciu

  POZVANKA KONFERENCIA MIESTNA EKONOMIKA 13.12.jpg

  PODPORA MIESTNEJ EKONOMIKY V OBLASTI POĽNOHOSPODÁRSTVA A POTRAVINÁRSTVA V OKRESE KEŽMAROK, ktorá sa bude konať dňa 13. decembra 2018 (štvrtok) v čase od 8:30 do 13:00 hod. v priestoroch auly SOŠ agropotravinárska a technická, Kušnierska brána 349/2, Kežmarok.

  viac info
 • Oznam

  aktuality3.jpg

  Mestský úrad v Kežmarku oznamuje občanom, že dňa 11.12.2018 v čase od 9.45 hod. do 13.00 hod. bude Matričný úrad v Kežmarku zatvorený z dôvodu účasti zamestnancov na školení.

  viac info
 • Zrealizovaná Remeselná cesta

  1.jpg

  Mesto Kežmarok sa spolu s mestom Nowy Targ zapojilo do spoločného mikroprojektu s názvom: Putovanie po stopách histórie, kultúry a tradície poľsko-slovenského pohraničia Nowy Targ – Kežmarok. Vďaka finančnej podpory z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020, Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Prešovského samosprávneho kraja, sa zrealizovala na slovenskej strane Remeselná cesta (umiestnenie závesných štítov so znakmi cechov na fasádach domov v centre mesta Kežmarok). Viac informácií o mikroprojekte a zrealizovanej remeselnej ceste spolu s fotkami nájdete na: https://www.kezmarok.sk/putovanie-cestami-historie-kultury-a-tradicie-polsko-slovenskeho-pohranicia-nowy-targ-kezmarok.html.

  viac info
 • Oznam o výbere vriec na separovaný odpad.

  aktuality3.jpg

  Občania Kežmarku bývajúci v rodinných domoch, si môžu vrecia na separovanie odpadu pre rok 2019 vyzdvihnúť  na mestskom úrade od 10. decembra 2018.  

  viac info
 • Kežmarok bude aj naďalej patriť medzi Smart Cities

  Smart City.JPG

  Naše mesto navštívili zástupcovia spoločnosti OMS, a.s., aby prezentovali Smart technológie určené pre budovanie inteligentných miest. Na pracovnom stretnutí sa zúčastnili aj zástupcovia viacerých oddelení Mestského úradu, ktorí sa venujú problematike Smart City a Smart technológie a spoločne hľadali riešenia pre mesto Kežmarok. S predstaviteľmi nášho mesta sa predstavitelia spoločnosti prvýkrát stretli v Poprade tohto roku v júni na Konferencii Slovak Smart City Cluster. Odvtedy priebežne pokračovala komunikácia v oblasti možností aplikácie Smart riešení predstavených firmou u nás v Kežmarku. V novembri sa uskutočnilo prvé oficiálne stretnutie na našej pôde. „Boli sme veľmi prekvapení, v akom širokom zložení sa zástupcovia vašich oddelení, dokonca zástupcovia Mestskej polície, tohto stretnutia zúčastnili,“ pochválil organizáciu stretnutia Milan Gerbery, spolupracovník so spoločnosťou OMS, a. s., ktorý zabezpečuje kontakt s mestami. „Na stretnutí sme prediskutovali otázky vašich zamestnancov a načrtli sme niektoré oblasti spolupráce v oblasti dodávok niektorých Smart prvkov, ktorými disponuje naša firma, najmä inteligentných stĺpov, tzv. Smart City Pools. Túto návštevu hodnotíme veľmi pozitívne, pretože otvorila možnosti ďalšej spolupráce,“ zhodnotil Gerbery. Spoločnosť zároveň tlmočila primátorovi mesta svoje pozvanie na návštevu ich showroom-u, ktorý je inštalovaný vo výrobných priestoroch sídla spoločnosti pri Senici. Mária Trajčíková

  viac info
 • Raritou výstavy boli krížence

  kanáriky.jpg

  Na medzinárodnej Podtatranskej výstave kanárikov ste si mohli pozrieť viac ako 350 kusov farebných vtákov. K zaujímavým exemplárom patrili nielen najkrajšie rôznofarebné a postavové kanáriky, ale aj ich krížence. Na výstave sa stretli chovatelia zo Slovenska i milovníci tohto vtáctva z Noweho Targu a Malopoľského kraja. Štrnásť slovenských vystavovateľov a desať vystavovateľov z Poľska ponúklo verejnosti farebné variácie tohto drobného vtáka. Usporiadatelia chceli osloviť predovšetkým širokú verejnosť, žiakov a študentov škôl, ale aj začínajúcich chovateľov a priniesť im informácie o množstve farebných variant kanárikov.  Na výstavu mohol prihlásiť kanárika každý chovateľ, ktorý chcel odborne posúdiť jeho stav a tiež si mohol vymeniť cenné skúsenosti s inými chovateľmi. Okrem toho mala výstava aj športový charakter určený najmä špičkovým chovateľom. „Oceňovali sme jednotlivých vtákov podľa výstavných tried a štandardov. Kanáriky sú rozdelené na spevavé, kde sa posudzuje najmä spev. Potom sú rozdelené na  farebné, kde sa zaradzujú do jednotlivých výstavných tried a postavové, kde sa posudzuje postava a tvar,“ priblížil kritéria hodnotenia jeden z organizátorov výstavy a chovateľ Karol Podolinský. Na výstave ste si mohli pozrieť najkrajšie a najlepšie kanáriky. „Neexistuje 100%-tný kanárik. Najlepší kanárik má na výstavách u nás alebo v zahraničí maximálne 94 bodov,“ povedal Podolinský. Na tejto výstave boli kanáriky, ktoré získali 93 bodov z každej výstavnej triedy. Raritou boli krížence. „Jeden rodič bol z európskych alebo našich vtákov z prírody a druhý rodič bol kanárik,“ vysvetlil pôvod krížencov Podolinský. Medzi vystavovanými kusmi mali svoje miesto aj andulky a zebričky, ktoré priniesli chovatelia z Poľska. Medzinárodná výstava kanárikov sa koná už od roku 1996 a inicioval ju práve Podolinský v spolupráci so Slovenským zväzom záhradkárov. Najväčšia výstava vtáctva bola v roku 2013, pričom sa jej zúčastnil aj štáb Slovenskej televízie, ktorý tu natáčal jednu z poviedok celovečerného filmu. Veronika Michalčíková

  viac info
 • 28. Kežmarský Vianočný trh

  Kezmarsky_vianocny_trh_2018.jpg

  10. 12. (pondelok) od 9.00 h 11.00 – Vianočný program materských, základných, umeleckých a stredných škôl 13.30 – Ľudová hudba PODTATRANEC 14.30 – Detský folklórny súbor MAGURÁČIK 16.00 – speváčka Katka Koščová 15.00 – 17.00 – Detské kino – premietanie za 0,50 € v kine Iskra Hlavné námestie 11. 12. (utorok) od 9.00 h 11.00 – Vianočný program TŠC TEMPO, materské, základné, umelecké a stredné školy 13.30 – Vianočný pozdrav 14.30 – Detský folklórny súbor GORALIK 16.00 – spevák Martin Jakubec a Božanka 15.00 – 17.00 – Detské kino – premietanie za 0,50 € v kine Iskra   12. 12. (streda) od 9:00 h 11.00 – Vianočný program materských, základných, umeleckých a stredných škôl 13.30 – Folklórny súbor PODTATRANČEK 14.30 – Vianoce pod Tatrami – program folklórnych súborov z nášho regiónu zostavený z najkrajších vianočných zvykov, hier, piesní a vinšov 16.00 – Nebeská muzika – unikátna slovenská kapela z Terchovej 15.00 – 17.00 – Detské kino – premietanie za 0,50 € v kine Iskra   13. 12. (štvrtok) od 9.00 h 28. KEŽMARSKÝ VIANOČNÝ TRH Hlavné námestie

  viac info

 

Kultúra a šport

3.12. - 14.12.2018   9:00

Kežmarský hrad

Vianočné tvorivé dielne na Kežmarskom hrade

Príďte si s nami zaspomínať na Vianoce čias minulých a vyrobiť si krásne vianočné ozdoby.


 

15.12.2018   15:00

Drevený artikulárny kostol

Spišské Vianoce

plagat_spisske_vianoce_18.jpg
 

17.12. - 19.12.2018   10:00

Hlavné námestie

VIANOČNÉ MESTEČKO

Vianocne-mestecko-2018.jpg

Predajné stánky s originálnymi handmade výrobkami od slovenských dizajnérov, remeselníkov, umelcov a návrhárov s ľadovým barom, rôznymi pochutinami a so živým betlehemom (betlehem od 16. hodiny).


 

19.12.2018   8:30

na Hlavnom námestí v Kežmarku

Súťaž vo varení vianočnej kapustnice

Plagat_kapustnica.jpg

Mesto Kežmarok a Mestské kultúrne stredisko Kežmarok Vás pozývajú na

Súťaž vo varení vianočnej kapustnice

8:30 – odštartovanie súťaže vo varení vianočnej kapustnice – predstavenie hodnotiacej poroty a jednotlivých družstiev, rôzne súťaže, rozhovory so súťažnými družstvami

12:00 – ochutnávka ...


 

26.12.2018   00:00

Mestské kultúrne stredisko

Vianočný koncert

Hudobná produkcia so spevom, miesto: MsKS/Kostol
- Mestské kultúrne stredisko v Kežmarku, Starý trh 46 ,052/452 21 65 , programy@mskskezmarok.sk


 

26.12.2018   16:00

Mestské kultúrne stredisko

MIRKA PARTLOVÁ A CIMBAL BROTHERS

Plagat_cimbal + Mirka Partlova.jpg

Vianočný koncert speváčky Mirky Partlovej a skupiny Cimbal Brothers. Jedinečná kombinácia cimbalu, huslí, slovenských a svetových hitov.


 

31.12.2018   23:00

Hlavné námestie – javisko pri radnici

Silvester a uvítanie nového roka 2019

Ukončenie roka 2018 a uvítanie Nového roka 2019 s kapelou Rockovanka (Tublatanka revival) a DJ Palim Vosovičom + novoročný ohňostroj.


 
Mesačný kalendár kultúrnych podujatí
Mesačný kalendár športových podujatí
jún.jpg
Mesačný kalendár športových podujatí

 

EĽRO

Bohatý trojdňový program v historickom centre Kežmarku je už tradične cieľom stretnutí nielen remeselníkov, šermiarov, domácich a zahraničných folklórnych skupín. www.elro.kezmarok.sk

ZAPOJTE SA: Anketa - Prieskum SMart City


 
Kežmarská TV
Noviny Kežmarok
Potrebujete informáciu?

 
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody na ul. Tvarožnianska, Gen.Štefánika.

  oznamujeme Vám, že dňa 12. novembra 2018 od 8:00 do 14:30 bude PRERUŠENÁ DODÁVKA PITNEJ VODY v meste Kežmarok  ul.Tvarožianska od SOU po kruhový objazd, ul.g.Štefanika od kríž dr.Fishera po kruhový obj. /cca 4x rod.domy,2x bytové domy+internát s kuchyňou. Ospravedlňujeme sa Vám za problémy spôsobené týmto prerušením. Ďakujeme za pochopenie.  

  12.11.2018 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody na ulici Tatranská.

  Dobrý deň,   oznamujeme Vám, že dnes 8.10.2018 od 8:30 do 14:00 bude PRERUŠENÁ DODÁVKA VODY v Kežmarku na Ul. Tatranskej z dôvodu odstraňovania poruchy na vodovodnom potrubí.   Prípadné ďalšie informácie poskytne zákaznícka linka PVPS a.s., tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052 / 77 29 548.   Ospravedlňujeme sa V

  8.10.2018 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody 5.10.2018

  Vážený odberateľ,   oznamujeme Vám, že dňa 5. októbra 2018 od 8:00 do 14:30 bude PRERUŠENÁ DODÁVKA PITNEJ VODY v meste Kežmarok dolná časť sídl. Juh ul. Petržalská, Bardejovská, Košická, Lanškrounská, Levočská, Weilburská, Tvarožianská, obchody TESCO, Kaufland, kotolne v správe Spravbytherm a Základná škola. Ospravedlňujeme sa Vám za probl

  5.10.2018 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky elektriny.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s Vaším odberným miestom: Michalská 67 Kežmarok, ČOM: 0001358640, EIC: 24ZVS0000696420B Pod traťou 15 Kežmarok, ČOM: 0000513075, EIC: 24ZVS0000012177U v termíne 27. september 2018 od 06:50 h do 15:30 h

  20.9.2018 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody Kostolné námestie.

  Dobrý deň, oznamujeme Vám, že dnes t.j.  23.8.2018 bude PRERUŠENÁ DODÁVKA VODY od 8:30 do 14:00 na Ul. Kostolné námestie v Kežmarku z dôvodu odstraňovania poruchy. Prípadné ďalšie informácie poskytne zákaznícka linka PVPS a.s., tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052 / 77 29 548. Ospravedlňujeme sa Vám za spôsobené problémy

  23.8.2018 viac
Február 2018
 • Oznámenie o začatí stavebného konania- stavba: Kežmarok- západný koniec- úprava NN siete, demontáž trafostanice TS 14, stavebný objekt SO 01- NN káblo

  14.12.2018 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti verejnou vyhláškou

  14.12.2018 viac
 • Oznámenie o uložení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje   Lucia Zatkovská, bytom Kežmarok Žaneta Horvathová, bytom Kežmarok Ľubomír Javorek, bytom Kežmarok Pavol Gryglák, bytom Kežmarok Blažena Mirgová, b

  14.12.2018 viac

Zľavová kupónová brožúra slúži pre uplatnenie zľavy na rôzne služby a produkty na území mesta Kežmarok. Obsahuje 13 zľavových kupónov.

Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka