Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Tlačové správy

Tlačové správy

Nová mobilná aplikácia zvýši pocit bezpečia a pomôže v núdziVytlačiť
 

Tlačová správa

Kežmarok, 11.marca  2019

 

 

Nová mobilná aplikácia zvýši pocit bezpečia a pomôže v núdzi

Privolať pomoc už môžete aj cez novú aplikáciu MSP SOS.

„Kežmarok je prvým mestom na Slovensku, ktoré ponúka takúto službu. Jednou z priorít mesta  je zvyšovanie bezpečnosti občanov, preto sme potrebovali vytvoriť aplikáciu, vďaka ktorej sa môžu občania cítiť bezpečnejšie a komfortnejšie. Aplikáciu si môžu občania stiahnuť cez internet jednoduchými krokmi a bezplatne. Použiť ju môžete na území mesta Kežmarok a tiež v katastri nášho mesta,“ predstavil zámer mesta primátor Ján Ferenčák.

Aplikácia MSP SOS je funkčná pre všetky operačné systémy mobilných telefónov, teda pre iPhony i Androidy. Pre funkčnosť je potrebný prístup k internetu buď cez WIFI pripojenie alebo mobilné dáta. Pri inštalácii musí používateľ povoliť lokalizáciu. Nutná je aj registrácia s uvedením mena, priezviska a telefónneho čísla. V prípade zneužívania tejto aplikácie hrozí dotyčnému zablokovanie.

Vývojárom mobilnej služby je slovenská spoločnosť TSS Group. „Poplach sa automaticky spustí po stlačení tlačidla MSP SOS.  Na monitore mestskej polície sa ukáže poloha občana v núdzi a ak je osoba v zábere kamier, tak ju zamerá aj kamera,“ povedal technický riaditeľ spoločnosti Ondrej Sokol.

Aplikáciu nájdete ju na Google Play aj v App Store. Ponúkame zjednodušený návod inštalácie a použitia:

1. Registrácia - po spustení inštalácie je potrebné zadať meno, priezvisko a telefónne číslo užívateľa, na ktoré obratom príde overovací kód od odosielateľa TSSGROUP.sk, ktorý je potrebné zadať. Aplikácia je pripravená na používanie.

2. Tlačidlo SOS – po jeho stlačení mobil okamžite vyšle zvukový signál na Mestskú políciu v Kežmarku spolu s registrovanými údajmi. Hliadka lokalizuje miesto, kde sa dotyčná osoba v núdzi nachádza. Kamera sa po prijatí signálu automaticky zameria smerom, odkiaľ podnet prichádza a policajt môže sledovať dianie na mieste. Ďalšie riešenie situácie už bude v rukách hliadky mestskej polície.

3. Pocit tiesne - stláča sa v prípade, že občanovi nehrozí reálne nebezpečenstvo, iba ho predpokladá. Po stlačení tlačidla kamera zameria svoju pozornosť na osobu v núdzi a začne ju sledovať. Štandardne to trvá 1 minútu.

4. Tlačidlo vytvorenie hlásenia – slúži na ohlásenie vandalizmu, dopravnej nehody, požiaru, či výtržníctva. Využiť sa dá aj možnosť vlastného textu, ak ide o inú špecifickú situáciu. 

 Aplikácia bola vyvinutá pre mestskú políciu mesta Kežmarok ako pilotný projekt a občania si ju môžu stiahnuť bezplatne.

Ing. Zuzana Šlosárová

Oddelenie komunikácie, propagácie a regionálneho rozvoja


 
 

Mesto Kežmarok sa pripravuje na vstup investora, v pláne má ďalšie významné investícieVytlačiť
 

V tomto roku mesto postaví ďalší cyklochodník, pokračovať bude aj dokončenie zimného štadióna a projekt vybudovania centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
„Najdôležitejšou investíciou pre mesto je v tomto roku pripraviť podmienky pre vstup zahraničného investora do priemyselného parku, ktorý vytvorí 500 pracovných miest. Termíny sú pre nás hraničné, ale robíme všetko pre to, aby sme ich zvládli a aby mohol investor postaviť novú fabriku a už v decembri spustiť výrobu,“ ozrejmil dôležitosť príprav a dodržania termínov primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.
Zároveň však dodal, že mesto úspešne pokračuje aj v príprave vybudovania centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. „Pozitívnou správou je, že mesto prešlo formálnym hodnotením projektu. Termíny nás opäť tlačia, no je to veľký projekt, ktorý počíta s vybudovaním štvorpodlažnej budovy so zázemím pre ambulancie, lekárov či lekárne pri Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku a s prepojením týchto dvoch častí. Projekt a projektová dokumentácia idú pomaly do hodnotiacej fázy,“ povedal primátor.
V tomto roku pribudne nový cyklochodník, s ktorého výstavbou sa začne počas jarných mesiacov. „Cyklochodník bude od radnice a od hradu smerovať ku okresnému úradu a odtiaľ popri rieke Poprad až ku súčasnému cyklochodníku smerom na Huncovce. Práce by mohli byť ukončené už do leta. Mesto tak bude prepojené na Vrbov, Novy Targ aj na Poprad,“ priblížil primátor.
Pokračovať budú práce na zimnom štadióne. „Pustíme sa do ukončenia rekonštrukcie a dostavby zimného štadióna. Je to veľký projekt, rátame s dvoma etapami. Budem rokovať aj priamo s ministrom financií o prípadnej pomoci dofinancovania tohto projektu,“ povedal Ferenčák.
Mesto v tomto roku plánuje vybudovať na sídlisku Juh kruhovú križovatku, opraví most na ulici Nižná brána, obnoví vnútroblok na sídlisku Sever vrátane rekonštrukcie mosta na ulici Nižná brána či dokončí bytový dom na Weilburskej ulici. V záverečnej fáze je výstavba detského ihriska na ulici Martina Lányiho. Do škôlok a škôl plánuje mesto investovať viac než milión eur.
Z hľadiska dlhodobých plánov sa mesto pripravuje na rozšírenie územia na výstavbu ďalších domov a vybavenosti a čaká taktiež na výsledok prieskumu územia pre prípadný geovrt. „Ak by sa mestu podarilo nájsť investora a geovrt by bol realitou, bolo by to veľkým prínosom pre mesto s veľkým významom nielen z hľadiska ekológie, ale aj z hľadiska fixácie cien niektorých komodít pre občanov,“ uzavrel Ján Ferenčák.


Mgr. Lórant Paugsch
Oddelenie komunikácie, propagácie a regionálneho rozvoja


 
 

Mesto Kežmarok kráča za cieľom byť smart, dostalo ocenenie za plnenie záväzkov Vytlačiť
 

Digitálna koalícia včera ocenila mesto Kežmarok za aktívny prístup a vynikajúce plnenie záväzkov v minulom roku cenou Digitálna jednotka 2018.
„Vstupom do Digitálnej koalície sme si dali záväzok pozrieť sa na situáciu v našom meste komplexnejšie. Vypracovali sme dokument o tom, aby sme technológie síce nevideli, ale aby nám zlepšovali naše prostredie. To sa nám vďaka aj podarilo,“ povedal po prevzatí ocenenia primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.
Mesto Kežmarok si v minulosti dalo vypracovať ideový koncept     Smart Green City, ktorý bol predstavený v marci 2017. Ocenenie Digitálna jednotka 2018 získalo za niekoľko splnených projektov, medzi ktorými je napríklad napojenie organizácií mesta a mestských kamier na optický internet, zverejnené dáta ako zmluvy a objednávky mesta či geoinformačný systém mesta, ktorý bude v tomto roku doplnený o inžinierske siete, komunikácie, zeleň, dreviny a územný plán.
Mesto Kežmarok je členom Digitálnej koalície od februára minulého roka. Digitálna koalícia vznikla z iniciatívy IT Asociácie Slovenska s podporou Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a inovácie 27. septembra 2017. Jej cieľom je mobilizovať napriek spektrom verejných, súkromných, akademických a občianskych organizácií a inštitúcií na Slovensku pre zlepšovanie digitálnych zručností občanov, IT špecialistov, všetkých zamestnancov a vo vzdelávaní.


 
 

V zariadení pre seniorov pribudli komfortnejšie izbyVytlačiť
 

Starostlivosť o seniorov a občanov v núdzi je jednou z priorít súčasného nasmerovania a vízie mesta Kežmarok. V priebehu dvoch rokov sa zrekonštruovali až tri z piatich oddelení v Zariadení pre seniorov a Zariadení opatrovateľskej služby (ZPS a ZOS).
„V roku 2017 sme do prevádzky uviedli prvé oddelenie, ktorého rekonštrukcia bola financovaná z mestských prostriedkov v hodnote 83-tisíc eur,“ povedal primátor Ján Ferenčák. V nasledujúcom období mesto vyčlenilo ďalšie zdroje. „Investícia vo výške 280-tisíc eur bola financovaná z regionálneho príspevku v sume 230-tisíc eur a zvyšných 50-tisíc eur doplatil mestský rozpočet. V prvej etape sa realizovala rekonštrukcia oddelenia C, ktoré je od augusta v plnej prevádzke. Modernizácia pokračovala na oddelení A1, ktoré sme slávnostne otvorili v stredu 30. januára“, uviedol primátor Ján Ferenčák.
    Po obnove má každá izba vlastné sociálne zariadenie – bezbariérovú sprchu a bezbariérové WC. „Pred začatím stavebných prác  sa na oddelení A1 nachádzali menšie izby. Dámske a pánske toalety a kúpeľňa boli spoločné v rámci celej chodby. Rekonštrukciou sa vybudovalo nové oddelenie s priestrannými izbami. Tie sú vybavené polohovateľnými posteľami, ďalším príslušenstvom a televízorom,“ spresnila riaditeľka ZPS a ZOS Marcela Ištocyová. V oddelení sa z pôvodných 13-tich dvojlôžkových a dvoch jednolôžkových izieb vybudovalo deväť dvojlôžkových a dve jednolôžkové izby.
    Hlavným zámerom rekonštrukcie je zvýšenie ubytovacieho komfortu obyvateľov, zabezpečenie bezbariérovosti a naplnenie legislatívy v oblasti poskytovania sociálnych služieb. „Pre seniorov chceme pripraviť dôstojnú jeseň života a zatraktívniť prostredie, v ktorom žijú. Izby sú teraz omnoho väčšie, komfortnejšie a so samostatným sociálnych zariadením, čo obyvateľom zariadenia zabezpečí väčšie súkromie,“ dodal primátor Ferenčák a doplnil, že týmto spôsobom sa podarí udržať seniorov pri každodenných aktivitách omnoho viac sebestačnými.
    Okrem investícií do ZPS a ZOS mesto podporilo v poslednom období aj výstavbu ihriska v dennom centre pre seniorov, financovalo výmenu okien a dverí v dome s opatrovateľskou službou, modernizovalo nocľaháreň pre ľudí bez domova a ďalšie.
Prehľad financovania:
1. oddelenie A (otvorené od 2/2017) - 83 000 €, financované z mestských prostriedkov
2. oddelenie C (otvorené od 8/2018) - 158 000 €, financované 80 % z regionálneho príspevku Úradu vlády SR a 20 %  dofinancovalo mesto Kežmarok
3. oddelenie A1 (otvorené 30.1.2019) - 120 000 €, financované 80 % z regionálneho príspevku Úradu vlády SR a 20 % dofinancovalo mesto Kežmarok


 
 

Kežmarská radnica bude hospodáriť s 25-miliónovým rozpočtom Vytlačiť
 

Kežmarok, 13.12.2018 - Program rokovania novej zostavy zastupiteľstva obsahoval schvaľovanie rozpočtu, predaj pozemku, či schvaľovanie členov komisií a členov správnej a dozornej rady Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Poslanci schválili zvýšenie poplatku za jednorázové parkovanie.
Zasadnutie poslancov mestského zastupiteľstva začal primátor mesta Ján Ferenčák predstavením novej prednostky mestského úradu Jely Bednárovej.  V úvode rokovania zastupiteľstva dodatočne zložila sľub poslanca staronová poslankyňa Eleonóra Levická. Mestskí poslanci  sa zaoberali a následne aj schválili všeobecné záväzné nariadenia, ktoré určovali výšku miestnych daní, poplatkov za komunálny odpad.  Zvyšovanie miestnych daní nastalo takmer po deviatich rokoch a predpokladaná suma, ktorú toto zvýšenie prinesie je 235-tisíc eur. Od nového roka sa upraví výška jednorazového parkovného a to zo štyridsať centov na osemdesiat centov za hodinu, pričom ceny parkovacích kárt sa nemenia.
Poslanecký zbor sa zaoberal aj jedenástimi komisiami mestského zastupiteľstva na obdobie 2018 – 2022 a zvolil si aj členov jednotlivých komisií.  Predsedníčkou dočasnej komisie k prípravám osláv 750. výročia udelenia mestských práv Kežmarku sa stala Eleonóra Baráthová. Členmi tejto komisie budú okrem poslancov Miroslava Perignátha, Vojtecha Wagnera a Jany Majorovej-Garstkovej, aj zástupcovia miestnych cirkví Ján Kuboš a Roman Porubän, či riaditeľka Kežmarského hradu Erika Cintulová a iní.
Dôležitým bodom programu bolo hlasovanie o mestskom rozpočte na roky 2019 – 2021. Pre rok 2019 bol schválený ako vyrovnaný vo 24,672 miliónov.  Spresnili aj termíny ďalších rokovaní na rok 2019.  Poslanci schválili prenájom ľadovej plochy zimného štadióna pre Slovenský zväz ľadového hokeja na 50 hodín ročne za symbolické jedno euro.  
V závere rokovania sa mestské zastupiteľstvo venovalo i  schváleniu projektového zámeru  Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti Kežmarok. Odsúhlasilo tiež druh a formu poskytovaných služieb a spôsob a výšku financovania projektu CIZS.  Mesto Kežmarok sa bude podieľať na spolufinancovaní tohto projektu z vlastných zdrojov sumou 52 941,18 eur.  


Spracovala: Mgr. Veronika Michalčíková Malichová


 
 

V Kežmarku triumfoval Ján FerenčákVytlačiť
 

Tlačová správa
V Kežmarku triumfoval Ján Ferenčák
V sobotu mu dalo hlas 82,18 percenta voličov. Mandát tak obhájil s výraznou podporou ľudí.
Kežmarok, 12. novembra 2018 – Do kresla primátora na najbližšie štyri roky zasadne znovuzvolený Ján Ferenčák, ktorý vyhral suverénnym pomerom 8 z 10-tich hlasov. O funkciu primátora sa v Kežmarku uchádzala aj Zdena Patakyová, ktorá získala necelých 18 percent. „Je to veľká dôvera ľudí. Úprimne ďakujem všetkým, 82 percent je tak výrazná podpora, že dôveru prijímam s pokorou,“ povedal Ján Ferenčák.
Svoje volebné právo využilo 37,68 percenta, čo je približne o 7 percent menej ako v roku 2014. „Účasť bola primeraná. Treba poďakovať tým, ktorí prišli, prejavili svoju vôľu a zvlášť chcem poďakovať tým, ktorí mi dali svoj hlas,“ dodal primátor.
Poslanecký zbor je podľa primátora zastúpený všetkými stranami, ktoré sa uchádzali o mandát. „Budeme musieť veľa vzájomne komunikovať, aby bolo zastupiteľstvo konštruktívne a stalo sa hnacím motorom rozvoja. S poslancami chcem rozprávať o ich predstavách a plánoch a chcem, aby sme spoločne hľadali prieniky tak, aby boli pre mesto čo najlepšie,“ uviedol Ján Ferenčák.
Kežmarská radnica pokračuje v načatých projektoch a primátor plánuje ďalšie. Medzi top vízie z pohľadu Jána Ferenčáka patrí príchod nového investora. „Najdôležitejšie pre mesto bude, aby spoločnosť Mubea, ktorá sa tu zaviazala prísť, aj prišla. Ak sa to podarí, v priebehu najbližších rokov naše mesto výrazne posilní v zamestnanosti,“ priblížil primátor a dodal, že spoločnosť sa stane dôležitou nielen pre mesto Kežmarok, ale aj pre celý región.
Primátor chce pokračovať v dobudovaní Arény Kežmarok, v infraštruktúrnych projektoch a v rozvoji., „V krátkom čase musíme vyriešiť rozvojové územie pre mesto Kežmarok, aby sme mohli poskytnúť priestor pre výstavbu rodinných domov alebo na ďalšie budovanie bytoviek a zázemia pre občanov,“ ozrejmil. Zhrnul, že kežmarskú radnicu a nové zastupiteľstvo čaká dynamické obdobie štyroch rokov.
Primátora si Kežmarčania vyberali z dvoch kandidátov a volili 15-tich poslancov zo 40 kandidujúcich. Počet zapísaných voličov bol 13 216, k urnám sa dostavilo 4 981 voličov a počet platných hlasov bol 4 731.
Prehľad zvolených poslancov nájdete tu:
https://www.kezmarok.sk/download_file_f.php?id=1045559


 
 

Zimný štadión oficiálne otvorí PellegriniVytlačiť
 

Tlačová správa

Zimný štadión oficiálne otvorí premiér Peter Pellegrini

 

Kežmarok, 22. 10. 2018 - Športové otvorenie s prvým domácim zápasom sa konalo 13. októbra. Hokejovú arénu príde dnes o 16.00 oficiálne otvoriť predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Začiatok rekonštrukcie štadióna na jar 2010 odštartovali prípravy na plánovanú zimnú deaflympiádu 2011. Prestavba sa začala, no neukončila. Štadión v Kežmarku bol osem rokov rozobratý, keďže bývalé vedenie nenašlo dostatok finančných zdrojov na dokončenie stavby.

Veľký posun nastal po výjazdovom zasadnutí vlády v roku 2016, keď vláda prisľúbila aj poslala finančnú pomoc vo výške 1 milión eur na pokračovanie stavebných činností.

„Bol to prvý impulz k tomu, že štadión ešte zachránime. Ak by sa prestavba nezačala v krátkom čase, celý štadión by sme museli nakoniec asanovať. Zub času by si vypýtal svoju daň a arénu by už nik nezachránil,“ uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák. Do budúcna má v Kežmarku vzniknúť nízkonákladová multifukčná hala. Ľadová plocha má kanadské rozmery podľa noriem NHL, teda 61 krát 26 metrov.

Prestavba ruiny zimného štadiónu na multifunkčnú halu začala 4. septembra minulého roku a  vyžiada si približne 7,4 milióna eur. Prvá etapa a časť druhej je už ukončená. Doterajšia investícia predstavuje sumu 4,262 mil. eur.

 

Posledný súťažný zápas seniorov MHK Kežmarok pred deaflympiádov bol 14. februára 2010. Deň pred začatím, 14. februára 2011, bola deaflympiáda zrušená. O dva roky bol prezident Slovenského deaflympijského výboru Jaromír Ruda uznaný za vinného za pokračujúci obzvlášť závažný zločin podvodu so škodou veľkého rozsahu, ktorá dosiahla viac ako dvanásť miliónov eur. Hokejisti sa vrátili 13. októbra 2018 na domáci ľad, kde odohrali zápas seniorov MHK Kežmarok proti Rimavskej Sobote.


 
 

Otvárame ulicu TrhovišteVytlačiť
 

Tlačová správa

Otvárame ulicu Trhovište

Kežmarok 10. októbra 2018 – Vo štvrtok 11. októbra sa v slávnostne otvára ulica Trhovište, ktorá bola uzatvorená od polovice júla. Vysúťažená suma bola na úrovni 214 800 eur s DPH. Rekonštrukcia sa stihla dokončiť o necelý týždeň skôr ako bolo plánované, vďaka priaznivým poveternostným podmienkam.

Komplexná rekonštrukcia bola zameraná na obnovu celej konštrukcie vozovky, realizáciu dažďovej kanalizácie, obnovu chodníkov a úpravu verejného osvetlenia. Podtatranská vodárenská spoločnosť v tejto časti realizovala aj výmenu vodovodu a mesto vyzvalo obyvateľov ulice, aby prehodnotili stav svojich vodovodných, prípadne kanalizačných prípojok a v čase rekonštrukcie vymenili staré vedenia. Po odstránení starého asfaltového koberca plynári skontrolovali aj stav plynového potrubia. „Lehota výstavby je päť mesiacov, avšak dodávateľ prisľúbil termín skrátiť,“ povedala koncom júla Eva Kelbelová, vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku. V čase rekonštrukcie bolo potrebné dopravne úplne uzavrieť komunikáciu. Uzávierka bola Okresným dopravným inšpektorátom povolená do 15. októbra. Vodiči boli upozornení na zmenu organizácie dopravy a mesto rátalo s ich pochopením a trpezlivosťou.

 

Práce na ulici pokračovali aj počas septembra. Na ulici sa súčasne uskutočňovala aj výmena vodovodu, či realizácia dažďovej kanalizácie. V septembri dokončila Podtatranská vodárenská spoločnosť výmenu vodovodu, pričom nové rozvody sa realizovali aj na ulici Priekopa, zokruhovaním vodovodu sa v tejto lokalite vylepšili podmienky v zásobovaní pitnou vodou. Dažďová kanalizácia bola vtedy ukončená a realizovali sa výmeny obrubníkov.

Koncom septembra sa vykonala skúška únosnosti podkladových konštrukčných vrstiev komunikácie po ich zhutnení. Následne sa zrealizovalo vydláždenie chodníkov a na záver komunikácia dostala nový asfaltový koberec. Termín dopravnej uzávierky ulice Trhovište bol povolený do 15. októbra, do tohto termínu sa podarilo všetky stanovené práce ukončiť a cestná premávka po tejto komunikácii bude spustená 11. októbra.

 

Komunikačné oddelenie, Mestský úrad Kežmarok


 
 

Spoločnosť Mubea dnes podpísala zmluvu s mestom KežmarokVytlačiť
 

Kežmarok, 24.10.2018 - Dnes bola podpísaná zmluva o odpredaji pozemkov medzi mestom Kežmarok a nemeckou spoločnosťou Mubea Engineering AG, ktorá v meste postupne vytvorí vyše 500 pracovných miest v priemyselnom parku.
Nový závod sa bude zameriavať na výrobu automobilových a náhradných dielov a okrem toho v Kežmarku vznikne inžinierske centrum a centrum na náhradné diely. Investícia spoločnosti má dosiahnuť v horizonte šiestich rokov až 51 miliónov eur. Investičnú pomoc vo výške takmer 15 miliónov eur schválila vláda už v júli. S výstavbou závodu plánujú začať na jar budúceho roka a spoločnosť chce odštartovať svoju produkciu už koncom budúceho roku.
Z celkového počtu 504 nových pracovných miest bude 115 práve v oblasti výskumu a vývoja. Výber nových zamestnancov a ich nábor prebieha v týchto dňoch. Prvých 30 budúcich zamestnancov chce Mubea nájsť do konca roka, ktorí sa zaškolia v Českej republike. „Z hľadiska úrovne vzdelania našich budúcich zamestnancov hľadáme najmä ľudí so strojárskym zameraním, a to strojných inžinierov, strojných stredoškolsky vzdelaných mladých ľudí alebo učňov. No nebránime sa ani rekvalifikačnému programu, v ktorom si nádejných zamestnancov prekvalifikujeme na našu špecifickú výrobu,“ prezradil konateľ slovenskej dcérskej spoločnosti Mubea Automotive Slovakia s.r.o. Miroslav Mikula.
Spoločnosť Mubea je jedným zo svetových lídrov vo výrobe vysoko výkonných pružín a ďalších produktov pre automobilový priemysel.
Pozemok v priemyselnom parku s rozlohou 9,5 hektára predalo mesto za jeden milión a 15-tisíc eur.


 
 

Vláda vyčlenila mestu Kežmarok ďalšiu finančnú pomocVytlačiť
 


Kežmarok, 23. októbra - Vláda Slovenskej republiky na výjazdovom rokovaní v Kežmarku robila odpočet akčného plánu okresu Kežmarok a schválila pre okres Kežmarok ďalšiu finančnú injekciu vo výške 1 milión eur.
Akčný plán cieli predovšetkým na zníženie nezamestnanosť v okrese. Vládny kabinet na to v roku 2016 vyčlenil 55,9 milióna eur. „Kežmarský okres je úspešným príbehom. Trend je veľmi pozitívny a opatrenia na plnenie Akčného plánu smerujú správnym smerom,“ zhodnotil predseda vlády SR Peter Pellegrini. V okrese vzniklo 2 027 nových pracovných miest, pričom plánovaných bolo 2 000.
Od roku 2016 získali v rámci Akčného plánu finančné prostriedky aj viaceré kežmarské firmy, medzi nimi aj Tatranská mliekareň, a. s., Mirond, s. r. o., či Hydina Holding, s. r. o. a iné. Vláda podporila aj školské zariadenia. ZŠ s MŠ Nižná brána, ZŠ, Grundschule, ZŠ, Dr. Daniela Fishera dostali financie na vybavenie odborných učební. Opravy sa dočká MŠ Možiarska, ktorá získala 272- tisíc eur na rekonštrukciu a rozšírenie existujúcich kapacít.
„Víziou mesta je rozvoj v oblasti vzdelávania v rámci stredného školstva, kde potrebujeme riešiť havarijný stav niektorých školských budov a vzdelávaniu komunít, ktoré potrebujú duálne vzdelávanie a budovanie modulových škôl,“ predstavil ďalšie priority mesta primátor Ján Ferenčák.
Kežmarská radnica využije financie z roku 2016 na vybudovanie cyklochodníka okolo historického centra mesta, na revitalizáciu vnútrobloku Sever a na rekonštrukciu a modernizáciu zastávok cestnej verejnej osobnej dopravy.
Z celkovej 1-miliónovej podpory bolo mestu Kežmarok vyčlenených 195-tisíc eur na  prestavbu križovatky na okružnú na sídlisku Juh a 100-tisíc eur na rekonštrukciu mosta cez rieku Poprad na ulici Nižná brána. Mesto získa ešte ďalších 500-tisíc eur na vybudovanie areálu tréningového centra pri zimnom štadióne.
Jednou z tém rozhovorov bol obchvat mesta Kežmarok. „Otvoril som otázku obchvatu. Priamo na vláde som požiadal o rýchle riešenie tohto problému,“ uviedol primátor.  Podľa vyjadrenia premiéra Pellegríniho má ministerstvo dopravy za úlohu prípravu štúdie s návrhmi riešení. „Do 12-tich mesiacov by ministerstvo dopravy malo mať úplne jasno, ako technicky bude riešený obchvat Kežmarku, a potom sa môžeme okamžite pustiť k príprave parciel, aby sme ho aj postavili,“ spresnil predseda vlády.


 
 
Položky 11-20 z 63
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny 29.júla 2019, Sihoť, Nábrežná.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok: ul. Hlavné Námestie od č.d.78 po č.d.84 párne čísla: 25. júl 2019 od 08:30 h do 17:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prer

  16.7.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny 25.júla 2019, Hlavné námestie.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok: ul. Hlavné Námestie od č.d.78 po č.d.84 párne čísla: 25. júl 2019 od 08:30 h do 17:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prer

  16.7.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny 24.júla 2019, Baštová12.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok ul. Baštová č.d. 12: 24. júl 2019 od 07:30 h do 16:30 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prerušení distribúcie elektriny, ktor

  16.7.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny 23.júla 2019, Hradné námestie, Hradská cesta.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok: Hradné námestie 15; Hradská cesta 13 a 17: 23. júl 2019 od 07:30 h do 16:30 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prerušení dist

  16.7.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 17.júla 2019, ulica Gaštanová.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok: ul.Gaštanová č.d. 32 a 34: 17. júl 2019 od 07:30 h do 17:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plánovanom prerušení distribúcie elektrin

  25.6.2019 viac
 • Oznámenie o zrušení trvalého pobytu-Mikolajčík

  Ohlasovňa  pobytu Kežmarok na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti podľa § 7 ods. 1 písm. f zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov zrušila trvalý pobyt občanovi dňom        17.07.2019                      

  17.7.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje   Renáta Lopatovská, bytom Kežmarok Peter Bobák, bytom Kežmarok František Sebeš, bytom Kežmarok Peter Sliva, bytom Kežmarok Mária Kubančík, bytom Ke

  17.7.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti verejnou vyhláškou - Ján Dunka

  17.7.2019 viac
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka