Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Tlačové správy

Tlačové správy

Spoluprácu Kežmarku a vysokej školy z Bratislavy spečatí memorandumVytlačiť
 

Kežmarok (28. novembra) – Memorandum podpíše primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák a rektorka súkromnej Vysokej školy ekonomiky a manažmentu verejnej správy v Bratislave Viera Cibáková. Myšlienku podporujú aj primátori ďalších spišských miest.

V pondelok 4. decembra 2017 o 14.00 hodine sa v kežmarskom kine Iskre bude konať slávnostný akt podpisu Memoranda o spolupráci medzi mestom Kežmarok a Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

Zámerom  spolupráce je zriadiť v meste Kežmarok miesto prvého kontaktu pre celý región Spiša. „Základom rozvoja každého mesta sú vzdelaní ľudia. Z Kežmarku nám študenti  na vysokoškolské štúdiu odchádzajú do väčších miest. Trpí tým napredovanie nielen Kežmarku, ale celého regiónu Spiša.  Zriadením kontaktného miesta vysokej školy dáme našej mládeži príležitosť študovať a ostať doma,“ povedal primátor Ján Ferenčák.

Hlavnou úlohou miesta prvého kontaktu bude poskytovať administratívnu podporu a pomoc študentom, poskytovať konzultácie k vybraným témam predmetov študijných programov, konzultácie k seminárnym a záverečným prácam. Širokej verejnosti môže poskytovať aj odborné poradenstvo a kurzy ďalšieho vzdelávania podľa aktuálnych potrieb trhu práce v regióne.

S výučbou v Kežmarku škola plánuje začať už v školskom roku 2018/2019, podmienkou je záujem o ponúkané študijné odbory zo strany študentov. 


 
 

Sobotňajší hokejbalový zápas na domácom ihriskuVytlačiť
 

Kežmarok (25. október 2017) - Ráno bolo venované opäť hokejbalu. Primátor Ján Ferenčák zvolal ďalšie stretnutie k podpisu nájomnej zmluvy hokejbalového ihriska.

Dnes sa zúčastnené strany dohodli na finálnych podmienkach spolupráce. Predložené budú dve zmluvy, a to medzi Mestským športovým klubom (MŠK) a Základnou školou Dr. D. Fischera o prenájme ihriska, a druhá medzi MŠK a občianskym združením Šport je cesta o organizácii a prevzatí zodpovednosti za organizovanie zápasov a tréningového procesu. Nájsť riešenie ale nebolo jednoduché.

„Hľadanie kompromisu bolo asi to najťažšie. Je však dôležité, aby zúčastnené strany plnili všetky body vzájomnej dohody,“ povedal primátor po stretnutí. „Ide nám o to, aby sa športovci mohli baviť športom, aby deti mohli trénovať a ľudia sa mohli prísť na zápasy pozrieť. Musím však povedať, že sa mi potvrdzuje, že prioritou vždy musí byť občan,“ dodal Ján Ferenčák.

Tréner Maroš Hric verí v pozitívny vývoj situácie. „Urobíme maximum, aby sme všetky podmienky, ktoré nám sú dané, splnili na sto percent. Verím, že sobotňajší zápas s Vrútkami odohráme už doma,“ uviedol Hric. „Chcem sa poďakovať hlavne primátorovi, riaditeľke ZŠ Dr. D. Fischera pani Slovíkovej a štatutárovi MŠK Ľubovi Kovalskému aj Miňovi Glevaňákovi. Dúfam, že budeme všetci spolupracovať tak, ako si to mesto Kežmarok zaslúži,“ povedal Maroš Hric.

Po podpise zmlúv by mali hokejbalisti odohrať domáci zápas na kežmarskom štadióne s Vrútkami a v nedeľu s Považskou Bystricou. „Verím, že naši fanúšikovia, ktorí nám verili a stáli pri nás nám pomôžu dodržiavať podmienky, ktoré sú stanovené MŠK a školou,“ podotkol Hric.


 
 

Obmedzenia v doprave a zobojsmernenie Tatranskej uliceVytlačiť
 

Kežmarok (24. október 2017) - V Kežmarku sú rozbehnuté viaceré investičné aktivity, ktoré zasahujú do cestnej premávky. Na niektorých uliciach prebiehajú výmeny vodovodov, rekonštrukcie ciest a chodníkov, pokračuje rekonštrukcia zimného štadiónu a mesto plánuje pokračovať v protipovodňových opatreniach. O trpezlivosť žiadame chodcov aj vodičov.

Jednosmerná doprava v časti ulice Tatranská v Kežmarku bude dočasne opäť zobojsmernená. V týchto dňoch sú na ulici Mučeníkov a ulici Krvavé pole plánované rekonštrukčné práce na rozvodoch vody a miestnych komunikáciách. Dôvodom zmeny je zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky na spomínaných uliciach. Zmena potrvá od stredy 25. októbra do 30. júna 2018.

Jednosmerka Tatranská, most Sever, policajti 013.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obmedzenie pre chodcov platí už niečo vyše mesiaca pri prechode okolo staveniska zimného štadiónu. Chodník prechádzajúci popod tribúnu športoviska je od 5. septembra uzavretý a neprechodný pre peších. Na stavbe rekonštrukcie haly sa intenzívne pracuje. Chodci sú presmerovaní od okresného súdu na ulicu Priekopa.

Úplne uzavretý bude v týchto dňoch most na sídlisku Sever pri spoločnosti Kávomaty, ktorý nebude priechodný autami ani chodcami. Plánovaná odstávka je od 23. októbra 2017 do 4. marca 2018. Most prejde komplexnou výmenou. Obchádzková trasa povedie po ulici Nižná brána cez most pri objekte STS Kežmarok.

Jednosmerka Tatranská, most Sever, policajti 024.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roku 2017 mesto Kežmarok plánuje rekonštrukcie asfaltov miestnych komunikácií a výmeny obrubníkov na celej dĺžke, prípadne len čiastočne na uliciach Mučeníkov, Obrancov mieru,  Petržalská, spoj medzi Garbiarskou a Možiarskou ulicou, ďalej Zochova, Krvavé pole, Kostolné námestie, Severná, Baštová, Dr. Alexandra, Lanškrounská, Komenského, Kamenná baňa, Vyšný mlyn a Gaštanová.  Opravy a výmeny niektorých vodovodov realizuje Podtatranská vodárenská spoločnosť Poprad.


 
 

Pumptracková dráha v Zlatnej bude čoskoro dokončená Vytlačiť
 

Kežmarok (24. október 2017) - Priaznivci cyklistiky a pumpovania sa môžu tešiť na novú atrakciu. Takzvaná pumptracková dráha s vlnami a terénnymi prekážkami pre cyklistov už o pár dní pribudne neďaleko húpacieho mosta.

V obľúbenej oddychovej zóne Zlatná vznikne ďalšie športovisko a ihrisko pre Kežmarčanov a širokú verejnosť. Mesto Kežmarok a Nový Targ sa pustili do spoločného projektu. Vybudovanie pumptracku, oddychovej zóny a oprava altánkov je súčasť projektu s názvom Rozvoj a ochrana cyklistických chodníkov. Na jeho realizácii sa podieľajú prostredníctvom Programu Interreg Poľsko – Slovensko obidve mestá, ktoré majú už dlhšie podpísanú partnerskú zmluvu.

V týchto dňoch prebiehajú intenzívne práce na výstavbe dráhy pri cyklochodníku v lokalite Zlatná. Súčasťou oddychovej zóny bude aj opičia dráha, lanová pyramída a cyklostanica na opravu bicyklov. V rámci projektu sa zrekonštruujú altánky, mesto doplní lavičky a odpadkové koše. Termín dokončenia je naplánovaný na koniec októbra. Slávnostné otvorenie a prvé preteky radnica zorganizuje na jar budúceho roku. Pumptracková dráha je určená pre všetky vekové kategórie.

Projekt je financovaný z fondov Európskej únie, ktorá poskytla čiastku 44 015 eur, zo štátneho rozpočtu vo výške 5 178 eur a z vlastných zdrojov mesta Kežmarok vo výške 2 589 eur.
 

20171012_140406.jpg


 
 

Dohoda k hokejbalu má vzniknúť do utorkaVytlačiť
 

Kežmarok (20. október 2017) - Včera primátor Ján Ferenčák zvolal ďalšie stretnutie k situácii okolo kežmarského hokejbalu. Do zasadačky mestského úradu prišli zástupcovia hokejbalového klubu (HK) Maroš Hric, Libor Teplický a Milan Glevaňák, riaditeľka ZŠ Dr. Fischera Iveta Slovíková, Mária Michalovičová a Margita Imrišková z úradu verejného zdravotníctva, štatutár Mestského športového klubu (MŠK) Kežmarok Ľuboslav Kovalský, náčelník mestskej polície Jozef Marhefka a poslanci mestského zastupiteľstva Matúš Polák a Miroslav Perignáth.

Témou bolo vyriešenie problému užívania hokejbalového ihriska, ktorý sa nachádza v školskom areáli ZŠ Dr. D. Fischera. Koncom mája skončila nájomná zmluva medzi základnou školou a hokejbalovým klubom. Od toho obdobia sa na spoločných podmienkach prenájmu nedohodli. „Všetci máme záujem, aby hokejbal v meste fungoval aj naďalej. Chceme, aby seniori hrali v domácom prostredí a deti a mládež trénovali na kežmarskom ihrisku. Dnes sme sa stretli, aby sme našli kompromis akceptovateľný pre všetky strany, vrátane školy aj hokejbalového klubu,“ povedal Ján Ferenčák.

Na stretnutí odzneli podmienky, ktoré dodnes splnené neboli. Hľadala sa preto dohoda. Hokejbalisti žiadali, aby sa seniorské zápasy mohli organizovať na hokejbalovom ihrisku a aj za účasti verejnosti. Kľúčovou podmienkou zo strany riaditeľky Slovíkovej aj prezidenta MŠK Kovalského bolo určenie novej zodpovednej osoby pre komunikáciu a organizovanie zápasov. Za komunikačné osoby hokejbalisti určili Maroša Hrica a Libora Teplického.

Ďalšie požiadavky sa týkali udržiavania čistoty areálu, dodržiavania zákazu fajčenia, zabezpečenia bezpečnosti zo strany organizátorov, dodržania limitu divákov a ďalšie. Primátor prisľúbil pomoc pri zabezpečení mobilných toaliet. Mestský športový klub pomôže finančne mládeži. Tréner MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok Maroš Hric sľúbil dodržať podmienky a reprezentovať mesto Kežmarok v tom najlepšom svetle. „Úlohou pre všetky zúčastnené strany je, aby do utorka budúceho týždňa pripravili zmluvu s dohodnutými podmienkami a podpísali ju,“ uviedol Ferenčák.

Primátor sa počas stretnutia dotkol otázky financovania hokejbalového klubu. „V celej histórii športových klubov sa nestalo, že by sa politická strana stala sponzorom niektorého klubu. Toto je prvý prípad,“ povedal. Podľa transparentného účtu verejne prístupného získalo občianske združenie Šport je cesta 1500 eur od politickej strany Ľudová strana naše Slovensko. Primátor vyzval vedenie MŠK, aby k tejto veci zaujalo stanovisko.

Mestský športový klub dostal z mestského rozpočtu tento rok 140 tisíc eur, občianske združenie Šport je cesta z toho balíka doteraz získalo na činnosť sumu približne 20 tisíc eur. Prenájmy športovísk tvoria ďalšiu čiastku.


 
 

Perinbaba 2 opäť v KežmarkuVytlačiť
 

KEŽMAROK (13. október 2017) - Dnes Kežmarok privítal vzácnu návštevu, filmového režiséra Juraja Jakubiska s asistentmi, ktorí prišli dohodnúť termín ďalšieho natáčania Perinbaby 2. Už budúci mesiac ožije Drevený artikulárny kostol dejom rozprávky, tento krát sa tu bude konať svadba. A aj komparzisti si prídu na svoje.

Po natočení vianočného trhu, ktorý vo februári Jakubiskovci filmovali na Kostolnom námestí v Kežmarku sa opäť vracajú. Už v polovici novembra budú točiť v Drevenom artikulárnom kostole svadbu Jakubkovho syna, ale aj niektoré scény v uliciach mesta. Dokopy 40 komparzistov si opäť bude môcť zahrať svoju malú rolu

 „V Kežmarku je príjemné prostredie, sú tu príjemní ľudia. Som rád, že som sa opäť vrátil. Som skoro Spišiak, toto je krásna oblasť. Som rád, že som sa narodil na takej úrodnej pôde ako je Spiš. Žijú tu temperamentní ľudia, čo nie je agresivita, ale je to schopnosť.

Pozdravujem všetkých divákov. Myslím, že predpremiéra filmu bude práve v Kežmarku a všetkých na ňu včas pozvem. Tu sme začali Perinbabu 2 natáčať a tu aj začne cesta hotového filmu do sveta,“ povedal filmový režisér Juraj Jakubisko.


 
 

V Kežmarku si pripomenieme Svetový deň cestovného ruchuVytlačiť
 

KEŽMAROK (22. september 2017) – Podujatie s názvom Nočný Kežmarok odštartuje dnes večer o 19.00 pátračská súťaž určená pre rodiny s deťmi. Pre milovníkov bežeckého športu sú naplánované štyri disciplín. Týmto podujatím si  pripomenieme Svetový deň cestovného ruchu - 27. september, kedy sa oficiálne končí letná turistická sezóna na severnej pologuli.  

Druhý ročník športovo – kultúrneho podujatia organizovaného mestom „Nočný Kežmarok“ má dve časti. Prvá je tak trochu tajomná, určená pre malých aj väčších zvedavcov. Pátračská akcia dvojíc v zložení dospelý a dieťa do 12 rokov bude mať osem stanovíšť rozmiestnených v historickej časti mesta. Registrácia začne o 17.30, štart je naplánovaný na 19.00. Po registrácii pri štarte dostanú súťažiace dvojice indíciu na prvé stanovište a následne na ďalšie. Z indícií súťažiaci vyplnia tajničku a odovzdajú ju organizátorom. Všetci súťažiaci dostanú odmenu, súťažná dvojica medailu a prví traja s najlepším časom získajú aj cenu.

Beh nočným Kežmarkom je v poradí treťou súťažou zo série behov v Kežmarok Running Tour 2017. Prezentácia a registrácia pretekárov Nočného behu bude od pól siedmej do pól ôsmej večer. Štart všetkých bežeckých disciplín je o 20.00. Najkratší okruh v dĺžke 1,4 km je určený pre žiakov. Dospelí pobežia na 4,2 kilometrov dlhej trati tak ako aj chodci so špeciálnymi paličkami v kategórii Nording walking. Prihlásených je doteraz 105 bežcov zo širokého okolia. Ďalší sa môžu prihlásiť v čase registrácie.

Podujatie bude hudobne sprevádzať skupina Batida so svojou bubnovou šou a obľúbená kežmarská skupina Mobile.


 
 

Sídlisko Sever sa dočká výmeny problémového mostaVytlačiť
 

KEŽMAROK (14. september 2017) – Most, ktorý mnohým Kežmarčanom nedával spávať, bude vymenený. Dnes mesto Kežmarok podpísalo zmluvu s dodávateľom stavby. 

„Výmena mosta súvisí s jeho prietokom. Pri povodniach tvoril prekážku, pretože neumožňoval odvádzať potrebný prietok prívalovej vody. Súčasťou stavby je aj výmena obrusných vrstiev miestnej komunikácie na sídlisku Sever na ulici Pod lesom“, upresnil primátor Ján Ferenčák.

Na realizáciu výmeny mosta sa mesto Kežmarok v predchádzajúcich rokoch uchádzalo o získanie finančných prostriedkov z eurofondov, žiaľ nebolo oprávneným žiadateľom. Na financovanie tejto veľkej stavby mesto nedávno získalo výhodný úver na infraštruktúrne projekty, ktoré poskytla Všeobecná úverová banka s podporou Európskej investičnej banky vo výške 331,5-tisíc eur.

Stavbu bude realizovať spoločnosť Strabag s.r.o., ktorá je medzinárodnou stavebnou korporáciou. Realizuje stavby v oblasti dopravného a železničného staviteľstva. Patrí k tuzemským výrobcom asfaltových a betónových zmesí. Mnohé skúsenosti má pri stavbách mostov, realizovala tiež časť úseku na diaľnici D1 Mengusovce – Jánovce.

„Hneď po podpise zmluvy objednávame výrobu oceľovej konštrukcie mosta“, povedal Peter Šulek,  technický vedúci rakúskej spoločnosti Strabag s.r.o. pre oblasť východ.  Nový most bude vyšší s maximálnym možných zvýšením prietoku. Práce má dodávateľ podľa zmluvy ukončiť do piatich mesiacov od odovzdania staveniska.

Ďalším problémom je most pri pekárni cez Ľubický potok. Ako uviedol primátor Ján Ferenčák, most je vo vlastníctve VÚC a rokujeme o potrebe jeho prestavby. „Finálne protipovodňové riešenie ochrany mesta by doniesla až výstavba všetkých plánovaných poldrov v bývalom vojenskom priestore Javorina,“ dodal primátor.


 
 

Dôležitý podpisVytlačiť
 

KEŽMAROK (4. septembra 2017) - Dnes o 11.00 h bola podpísaná zmluva o dielo. Mesto Kežmarok ju podpísalo so stavebnou firmou Milanko, s. r. o., Spišská Nová Ves ako dodávateľom rekonštrukcie zimného štadióna. Konateľ spoločnosti Milan Tkáč sľúbil, že celú akciu dokážu urobiť za 290 dní, ako je uvedené v zmluve.

Firma Milanko, s. r. o., je firmou, ktorá má skúsenosti s podobnými stavbami (o. i. štadión v Levoči), funguje už od roku 1996 a má dostatočné kapacity na realizáciu takýchto stavieb

 „Podpis zmluvy je pre mesto veľmi dôležitý. Od samého začiatku vo funkcii primátora som zimnému štadiónu venoval pozornosť. Približne 2,5 roka trvalo, kým sme dospeli k dnešnému podpisu zmluvy o ukončení rekonštrukcie zimného štadióna s dodávateľom prác. Účinná bude po zverejnení, čiže zajtra, 5. septembra 2017, kedy si dodávateľ stavenisko prevezme. Na stavbu máme dotáciu od Úradu vlády SR vo výške 1 milión eur. Celkovo bude stavba stáť 3,6 milióna eur, finančné zdroje na dofinancovanie sme našli v dobrom hospodárení mesta, v rezervách tak, že sme nemuseli brať žiaden úver,“ povedal primátor mesta Ján Ferenčák.

Zajtra si teda dodávateľ stavby spoločnosť Milanko, s. r. o., prevezme stavbu. Po jej preskúmaní ihneď začnú s prácami. Ako nám povedal konateľ stavebnej firmy Milan Tkáč, prvých robotníkov budeme môcť na zimnom štadióne vidieť už koncom tohto týždňa, najneskôr budúci týždeň.


 
 

Do dvoch rokov nový hokejbalový štadiónVytlačiť
 

KEŽMAROK (28. júla 2017) – Zvýšený záujem o tento šport z radov detí aj dospelých motivoval mesto k zámeru postaviť nové ihrisko. Po investíciách do letného kúpaliska, plánovanej obnove torza zimného štadióna pôjde už o tretiu väčšiu finančnú injekciu do kežmarského športu.

Dnes sa vedenie mesta, vedenie základnej školy Dr. Fischera a vedenie hokejbalového klubu dohodli na budúcnosti kežmarského hokejbalu. „Seniori MŠK VIPPOKERPRO Kežmarok odohrajú extraligovú sezónu 2017/2018 v neďalekej Spišskej Belej. Dohody ohľadom hokejbalu a extraligy sú na spoločnej komunikácii mesta Kežmarok, mesta Spišská Belá, MŠK Kežmarok a vedení hokejbalového klubu,“ oznámil dnes prezident hokejbalového klubu Milan Glevaňák

Hokejbalová mládež MŠK WORMS Kežmarok v roku 2017/2018 podľa Glevaňáka odohrá svoje extraligové turnaje na známom mieste pri Základnej škole Dr. D. Fischera. „Tréningový proces mládeže aj seniorov bude tiež v domácom prostredí,“ povedal Milan Glevaňák a dodal, že mantinely a potrebné technické vybavenie ihriska v Spišskej Belej podľa dohody zapožičia mesto Kežmarok.

Plány na rok 2019 voňajú novotou. „Mesto Kežmarok má v zámere postaviť nové ihrisko v novom priestore, ktoré bude vyhovovať požiadavkám  tréningov aj zápasov najvyššej hokejbalovej súťaže. Radnica už začala pracovať. Momentálne vyberáme vyhovujúce miesto na realizáciu,“ uviedol Ferenčák.

Primátor Kežmarku verí v hladký priebeh: „Odhadujeme investíciu na 300-tisíc eur. Pri súhlase všetkých zúčastnených strán vrátane poslancov mestského zastupiteľstva je predpoklad otvorenia športoviska dva roky.“


 
 
Položky 41-50 z 65
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody 16.9.2019, Štúrova, Kamenná baňa.

  Dobrý deň,   oznamujeme Vám, že dnes 16.9.2019 od 08:45 do 14:00 bude prerušená dodávka pitnej vody v meste Kežmarok, ul. Štúrova a ul. Kamenná baňa.   Prípadné ďalšie informácie Vám poskytne zákaznícka linka PVPS a.s., tel. 0850 111 800 alebo dispečing spoločnosti, tel. 052 / 77 29 548.   Ospravedlňujeme sa Vám za spôsobené probl

  16.9.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky elektriny dňa 23.9.2019, ulica Možiarska.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom MESTO KEŽMAROK: ul. Možiarska 5, 7, 9, 11 a garáže 4154, 1896, 4157, 1880, 1904, 4151, 4149, 1810/19, 4153, 4147: 23. september 2019 od 07:40 h do 17:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zárove

  27.8.2019 viac
 • Pozvánka: Oslavy SNP

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 20. septembra 2019, ulice Krvavé pole, Cintorínska, Vyšný mlyn, Huncovská.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom mesto Kežmarok: ul.Krvavé pole 2-20 párne + 3 a 5; ul.Cintorínska 1 , 2, 4, 5; ul.Vyšný mlyn 2-10 párne; ul.Huncovská 2-32 párne: 20. september 2019 od 07:00 h do 16:00 h V prílohe tohto e-

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny dňa 16.septembra 2019, ulice Huncovská, Nábrežná, Vyšný mlyn, Sihoť.

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom MESTO KEŽMAROK: ul. Huncovská č.d. 15, 32, ul. Nábrežná č.d. 1-10, ul. Vyšný Mlyn č.d. 2-8 párne, celá ul. Sihoť: 16. september 2019 od 07:00 h do 16:00 h V prílohe tohto e-mailu Vám zárove

  21.8.2019 viac
 • Ponuka práce redaktor

  13.9.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje                                                                       Róbert Bobák, bytom Kežmarok                                       Dominik Vyšný, bytom

  12.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška- Oznámenie o začatí stavebného konania stavba: IBV Suchá hora Kežmarok- Rozšírenie distribučnej siete plynu.

   Mesto Kežmarok, Stavebný úrad oznamuje, že dňa 29.07.2019 začalo stavebné konanie o povolenie stavby: IBV Suchá hora Kežmarok- Rozšírenie distribučnej siete plynu.

  9.9.2019 viac
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka