Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Ocenení za šľachetnosť

Ocenení za šľachetnosťVytlačiť
 


Darovať životodarnú tekutinu, ktorá každému z nás pumpuje v žilách, a to dokonca opätovne a každý rok niekoľko krát, tak práve túto šľachetnosť máme na mysli. Veď tým môžeme zachrániť ľudský život.
Koncom novembra sa na Mestskom úrade v Poprade uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Jánskeho plakiet bezpríspevkovým darcom krvi. Medzi nimi boli aj viacerí Kežmarčania. Oceňovaní boli za 10 odberov bronzovou Janského, striebornú plaketu získali po 20 odberoch a našli sa aj zlatí darcovia krvi – u žien to bolo po 30 a u mužov po 40 bezplatných odberoch krvi. Bronzovú plaketu získalo spolu 30 Kežmarčanov, striebornou boli ocenení nasledovní: Petr Gaňa, Zuzana Grotkovská, Juraj Chudý, Vladimír Kristan, Anna Michaličková, Jana Oravcová, Matúš Pitoňák, Marek Stolarčík, Jozefína Svitanová, Jana Trautmanová, Jozef Tyrpák, Ján Verešpej a Andrej Zreľak. No najväčšiu úctu a obdiv si zaslúžia držitelia Zlatej Janského plakety, a nimi sú títo štyria Kežmarčania: Radoslav Jendrejčák, Miroslav Kiska, Michal Repetný a Ľubomír Starinský.
Všetkým oceneným za ich šľachetnosť a ochotu pomáhať i cudzím ľuďom ďakujeme a držíme palce pri dosahovaní ďalších životných mét.
Mária Trajčíkovázlatí ocenení darcovia.jpg


 
 
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka