Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

Tlačové správy

Tlačové správy

Mesto Kežmarok kráča za cieľom byť smart, dostalo ocenenie za plnenie záväzkov Vytlačiť
 

Digitálna koalícia včera ocenila mesto Kežmarok za aktívny prístup a vynikajúce plnenie záväzkov v minulom roku cenou Digitálna jednotka 2018.
„Vstupom do Digitálnej koalície sme si dali záväzok pozrieť sa na situáciu v našom meste komplexnejšie. Vypracovali sme dokument o tom, aby sme technológie síce nevideli, ale aby nám zlepšovali naše prostredie. To sa nám vďaka aj podarilo,“ povedal po prevzatí ocenenia primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák.
Mesto Kežmarok si v minulosti dalo vypracovať ideový koncept     Smart Green City, ktorý bol predstavený v marci 2017. Ocenenie Digitálna jednotka 2018 získalo za niekoľko splnených projektov, medzi ktorými je napríklad napojenie organizácií mesta a mestských kamier na optický internet, zverejnené dáta ako zmluvy a objednávky mesta či geoinformačný systém mesta, ktorý bude v tomto roku doplnený o inžinierske siete, komunikácie, zeleň, dreviny a územný plán.
Mesto Kežmarok je členom Digitálnej koalície od februára minulého roka. Digitálna koalícia vznikla z iniciatívy IT Asociácie Slovenska s podporou Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a inovácie 27. septembra 2017. Jej cieľom je mobilizovať napriek spektrom verejných, súkromných, akademických a občianskych organizácií a inštitúcií na Slovensku pre zlepšovanie digitálnych zručností občanov, IT špecialistov, všetkých zamestnancov a vo vzdelávaní.


 
 

V zariadení pre seniorov pribudli komfortnejšie izbyVytlačiť
 

Starostlivosť o seniorov a občanov v núdzi je jednou z priorít súčasného nasmerovania a vízie mesta Kežmarok. V priebehu dvoch rokov sa zrekonštruovali až tri z piatich oddelení v Zariadení pre seniorov a Zariadení opatrovateľskej služby (ZPS a ZOS).
„V roku 2017 sme do prevádzky uviedli prvé oddelenie, ktorého rekonštrukcia bola financovaná z mestských prostriedkov v hodnote 83-tisíc eur,“ povedal primátor Ján Ferenčák. V nasledujúcom období mesto vyčlenilo ďalšie zdroje. „Investícia vo výške 280-tisíc eur bola financovaná z regionálneho príspevku v sume 230-tisíc eur a zvyšných 50-tisíc eur doplatil mestský rozpočet. V prvej etape sa realizovala rekonštrukcia oddelenia C, ktoré je od augusta v plnej prevádzke. Modernizácia pokračovala na oddelení A1, ktoré sme slávnostne otvorili v stredu 30. januára“, uviedol primátor Ján Ferenčák.
    Po obnove má každá izba vlastné sociálne zariadenie – bezbariérovú sprchu a bezbariérové WC. „Pred začatím stavebných prác  sa na oddelení A1 nachádzali menšie izby. Dámske a pánske toalety a kúpeľňa boli spoločné v rámci celej chodby. Rekonštrukciou sa vybudovalo nové oddelenie s priestrannými izbami. Tie sú vybavené polohovateľnými posteľami, ďalším príslušenstvom a televízorom,“ spresnila riaditeľka ZPS a ZOS Marcela Ištocyová. V oddelení sa z pôvodných 13-tich dvojlôžkových a dvoch jednolôžkových izieb vybudovalo deväť dvojlôžkových a dve jednolôžkové izby.
    Hlavným zámerom rekonštrukcie je zvýšenie ubytovacieho komfortu obyvateľov, zabezpečenie bezbariérovosti a naplnenie legislatívy v oblasti poskytovania sociálnych služieb. „Pre seniorov chceme pripraviť dôstojnú jeseň života a zatraktívniť prostredie, v ktorom žijú. Izby sú teraz omnoho väčšie, komfortnejšie a so samostatným sociálnych zariadením, čo obyvateľom zariadenia zabezpečí väčšie súkromie,“ dodal primátor Ferenčák a doplnil, že týmto spôsobom sa podarí udržať seniorov pri každodenných aktivitách omnoho viac sebestačnými.
    Okrem investícií do ZPS a ZOS mesto podporilo v poslednom období aj výstavbu ihriska v dennom centre pre seniorov, financovalo výmenu okien a dverí v dome s opatrovateľskou službou, modernizovalo nocľaháreň pre ľudí bez domova a ďalšie.
Prehľad financovania:
1. oddelenie A (otvorené od 2/2017) - 83 000 €, financované z mestských prostriedkov
2. oddelenie C (otvorené od 8/2018) - 158 000 €, financované 80 % z regionálneho príspevku Úradu vlády SR a 20 %  dofinancovalo mesto Kežmarok
3. oddelenie A1 (otvorené 30.1.2019) - 120 000 €, financované 80 % z regionálneho príspevku Úradu vlády SR a 20 % dofinancovalo mesto Kežmarok


 
 

Kežmarská radnica bude hospodáriť s 25-miliónovým rozpočtom Vytlačiť
 

Kežmarok, 13.12.2018 - Program rokovania novej zostavy zastupiteľstva obsahoval schvaľovanie rozpočtu, predaj pozemku, či schvaľovanie členov komisií a členov správnej a dozornej rady Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra. Poslanci schválili zvýšenie poplatku za jednorázové parkovanie.
Zasadnutie poslancov mestského zastupiteľstva začal primátor mesta Ján Ferenčák predstavením novej prednostky mestského úradu Jely Bednárovej.  V úvode rokovania zastupiteľstva dodatočne zložila sľub poslanca staronová poslankyňa Eleonóra Levická. Mestskí poslanci  sa zaoberali a následne aj schválili všeobecné záväzné nariadenia, ktoré určovali výšku miestnych daní, poplatkov za komunálny odpad.  Zvyšovanie miestnych daní nastalo takmer po deviatich rokoch a predpokladaná suma, ktorú toto zvýšenie prinesie je 235-tisíc eur. Od nového roka sa upraví výška jednorazového parkovného a to zo štyridsať centov na osemdesiat centov za hodinu, pričom ceny parkovacích kárt sa nemenia.
Poslanecký zbor sa zaoberal aj jedenástimi komisiami mestského zastupiteľstva na obdobie 2018 – 2022 a zvolil si aj členov jednotlivých komisií.  Predsedníčkou dočasnej komisie k prípravám osláv 750. výročia udelenia mestských práv Kežmarku sa stala Eleonóra Baráthová. Členmi tejto komisie budú okrem poslancov Miroslava Perignátha, Vojtecha Wagnera a Jany Majorovej-Garstkovej, aj zástupcovia miestnych cirkví Ján Kuboš a Roman Porubän, či riaditeľka Kežmarského hradu Erika Cintulová a iní.
Dôležitým bodom programu bolo hlasovanie o mestskom rozpočte na roky 2019 – 2021. Pre rok 2019 bol schválený ako vyrovnaný vo 24,672 miliónov.  Spresnili aj termíny ďalších rokovaní na rok 2019.  Poslanci schválili prenájom ľadovej plochy zimného štadióna pre Slovenský zväz ľadového hokeja na 50 hodín ročne za symbolické jedno euro.  
V závere rokovania sa mestské zastupiteľstvo venovalo i  schváleniu projektového zámeru  Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti Kežmarok. Odsúhlasilo tiež druh a formu poskytovaných služieb a spôsob a výšku financovania projektu CIZS.  Mesto Kežmarok sa bude podieľať na spolufinancovaní tohto projektu z vlastných zdrojov sumou 52 941,18 eur.  


Spracovala: Mgr. Veronika Michalčíková Malichová


 
 

V Kežmarku triumfoval Ján FerenčákVytlačiť
 

Tlačová správa
V Kežmarku triumfoval Ján Ferenčák
V sobotu mu dalo hlas 82,18 percenta voličov. Mandát tak obhájil s výraznou podporou ľudí.
Kežmarok, 12. novembra 2018 – Do kresla primátora na najbližšie štyri roky zasadne znovuzvolený Ján Ferenčák, ktorý vyhral suverénnym pomerom 8 z 10-tich hlasov. O funkciu primátora sa v Kežmarku uchádzala aj Zdena Patakyová, ktorá získala necelých 18 percent. „Je to veľká dôvera ľudí. Úprimne ďakujem všetkým, 82 percent je tak výrazná podpora, že dôveru prijímam s pokorou,“ povedal Ján Ferenčák.
Svoje volebné právo využilo 37,68 percenta, čo je približne o 7 percent menej ako v roku 2014. „Účasť bola primeraná. Treba poďakovať tým, ktorí prišli, prejavili svoju vôľu a zvlášť chcem poďakovať tým, ktorí mi dali svoj hlas,“ dodal primátor.
Poslanecký zbor je podľa primátora zastúpený všetkými stranami, ktoré sa uchádzali o mandát. „Budeme musieť veľa vzájomne komunikovať, aby bolo zastupiteľstvo konštruktívne a stalo sa hnacím motorom rozvoja. S poslancami chcem rozprávať o ich predstavách a plánoch a chcem, aby sme spoločne hľadali prieniky tak, aby boli pre mesto čo najlepšie,“ uviedol Ján Ferenčák.
Kežmarská radnica pokračuje v načatých projektoch a primátor plánuje ďalšie. Medzi top vízie z pohľadu Jána Ferenčáka patrí príchod nového investora. „Najdôležitejšie pre mesto bude, aby spoločnosť Mubea, ktorá sa tu zaviazala prísť, aj prišla. Ak sa to podarí, v priebehu najbližších rokov naše mesto výrazne posilní v zamestnanosti,“ priblížil primátor a dodal, že spoločnosť sa stane dôležitou nielen pre mesto Kežmarok, ale aj pre celý región.
Primátor chce pokračovať v dobudovaní Arény Kežmarok, v infraštruktúrnych projektoch a v rozvoji., „V krátkom čase musíme vyriešiť rozvojové územie pre mesto Kežmarok, aby sme mohli poskytnúť priestor pre výstavbu rodinných domov alebo na ďalšie budovanie bytoviek a zázemia pre občanov,“ ozrejmil. Zhrnul, že kežmarskú radnicu a nové zastupiteľstvo čaká dynamické obdobie štyroch rokov.
Primátora si Kežmarčania vyberali z dvoch kandidátov a volili 15-tich poslancov zo 40 kandidujúcich. Počet zapísaných voličov bol 13 216, k urnám sa dostavilo 4 981 voličov a počet platných hlasov bol 4 731.
Prehľad zvolených poslancov nájdete tu:
https://www.kezmarok.sk/download_file_f.php?id=1045559


 
 

Zimný štadión oficiálne otvorí PellegriniVytlačiť
 

Tlačová správa

Zimný štadión oficiálne otvorí premiér Peter Pellegrini

 

Kežmarok, 22. 10. 2018 - Športové otvorenie s prvým domácim zápasom sa konalo 13. októbra. Hokejovú arénu príde dnes o 16.00 oficiálne otvoriť predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Začiatok rekonštrukcie štadióna na jar 2010 odštartovali prípravy na plánovanú zimnú deaflympiádu 2011. Prestavba sa začala, no neukončila. Štadión v Kežmarku bol osem rokov rozobratý, keďže bývalé vedenie nenašlo dostatok finančných zdrojov na dokončenie stavby.

Veľký posun nastal po výjazdovom zasadnutí vlády v roku 2016, keď vláda prisľúbila aj poslala finančnú pomoc vo výške 1 milión eur na pokračovanie stavebných činností.

„Bol to prvý impulz k tomu, že štadión ešte zachránime. Ak by sa prestavba nezačala v krátkom čase, celý štadión by sme museli nakoniec asanovať. Zub času by si vypýtal svoju daň a arénu by už nik nezachránil,“ uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák. Do budúcna má v Kežmarku vzniknúť nízkonákladová multifukčná hala. Ľadová plocha má kanadské rozmery podľa noriem NHL, teda 61 krát 26 metrov.

Prestavba ruiny zimného štadiónu na multifunkčnú halu začala 4. septembra minulého roku a  vyžiada si približne 7,4 milióna eur. Prvá etapa a časť druhej je už ukončená. Doterajšia investícia predstavuje sumu 4,262 mil. eur.

 

Posledný súťažný zápas seniorov MHK Kežmarok pred deaflympiádov bol 14. februára 2010. Deň pred začatím, 14. februára 2011, bola deaflympiáda zrušená. O dva roky bol prezident Slovenského deaflympijského výboru Jaromír Ruda uznaný za vinného za pokračujúci obzvlášť závažný zločin podvodu so škodou veľkého rozsahu, ktorá dosiahla viac ako dvanásť miliónov eur. Hokejisti sa vrátili 13. októbra 2018 na domáci ľad, kde odohrali zápas seniorov MHK Kežmarok proti Rimavskej Sobote.


 
 

Otvárame ulicu TrhovišteVytlačiť
 

Tlačová správa

Otvárame ulicu Trhovište

Kežmarok 10. októbra 2018 – Vo štvrtok 11. októbra sa v slávnostne otvára ulica Trhovište, ktorá bola uzatvorená od polovice júla. Vysúťažená suma bola na úrovni 214 800 eur s DPH. Rekonštrukcia sa stihla dokončiť o necelý týždeň skôr ako bolo plánované, vďaka priaznivým poveternostným podmienkam.

Komplexná rekonštrukcia bola zameraná na obnovu celej konštrukcie vozovky, realizáciu dažďovej kanalizácie, obnovu chodníkov a úpravu verejného osvetlenia. Podtatranská vodárenská spoločnosť v tejto časti realizovala aj výmenu vodovodu a mesto vyzvalo obyvateľov ulice, aby prehodnotili stav svojich vodovodných, prípadne kanalizačných prípojok a v čase rekonštrukcie vymenili staré vedenia. Po odstránení starého asfaltového koberca plynári skontrolovali aj stav plynového potrubia. „Lehota výstavby je päť mesiacov, avšak dodávateľ prisľúbil termín skrátiť,“ povedala koncom júla Eva Kelbelová, vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku. V čase rekonštrukcie bolo potrebné dopravne úplne uzavrieť komunikáciu. Uzávierka bola Okresným dopravným inšpektorátom povolená do 15. októbra. Vodiči boli upozornení na zmenu organizácie dopravy a mesto rátalo s ich pochopením a trpezlivosťou.

 

Práce na ulici pokračovali aj počas septembra. Na ulici sa súčasne uskutočňovala aj výmena vodovodu, či realizácia dažďovej kanalizácie. V septembri dokončila Podtatranská vodárenská spoločnosť výmenu vodovodu, pričom nové rozvody sa realizovali aj na ulici Priekopa, zokruhovaním vodovodu sa v tejto lokalite vylepšili podmienky v zásobovaní pitnou vodou. Dažďová kanalizácia bola vtedy ukončená a realizovali sa výmeny obrubníkov.

Koncom septembra sa vykonala skúška únosnosti podkladových konštrukčných vrstiev komunikácie po ich zhutnení. Následne sa zrealizovalo vydláždenie chodníkov a na záver komunikácia dostala nový asfaltový koberec. Termín dopravnej uzávierky ulice Trhovište bol povolený do 15. októbra, do tohto termínu sa podarilo všetky stanovené práce ukončiť a cestná premávka po tejto komunikácii bude spustená 11. októbra.

 

Komunikačné oddelenie, Mestský úrad Kežmarok


 
 

Spoločnosť Mubea dnes podpísala zmluvu s mestom KežmarokVytlačiť
 

Kežmarok, 24.10.2018 - Dnes bola podpísaná zmluva o odpredaji pozemkov medzi mestom Kežmarok a nemeckou spoločnosťou Mubea Engineering AG, ktorá v meste postupne vytvorí vyše 500 pracovných miest v priemyselnom parku.
Nový závod sa bude zameriavať na výrobu automobilových a náhradných dielov a okrem toho v Kežmarku vznikne inžinierske centrum a centrum na náhradné diely. Investícia spoločnosti má dosiahnuť v horizonte šiestich rokov až 51 miliónov eur. Investičnú pomoc vo výške takmer 15 miliónov eur schválila vláda už v júli. S výstavbou závodu plánujú začať na jar budúceho roka a spoločnosť chce odštartovať svoju produkciu už koncom budúceho roku.
Z celkového počtu 504 nových pracovných miest bude 115 práve v oblasti výskumu a vývoja. Výber nových zamestnancov a ich nábor prebieha v týchto dňoch. Prvých 30 budúcich zamestnancov chce Mubea nájsť do konca roka, ktorí sa zaškolia v Českej republike. „Z hľadiska úrovne vzdelania našich budúcich zamestnancov hľadáme najmä ľudí so strojárskym zameraním, a to strojných inžinierov, strojných stredoškolsky vzdelaných mladých ľudí alebo učňov. No nebránime sa ani rekvalifikačnému programu, v ktorom si nádejných zamestnancov prekvalifikujeme na našu špecifickú výrobu,“ prezradil konateľ slovenskej dcérskej spoločnosti Mubea Automotive Slovakia s.r.o. Miroslav Mikula.
Spoločnosť Mubea je jedným zo svetových lídrov vo výrobe vysoko výkonných pružín a ďalších produktov pre automobilový priemysel.
Pozemok v priemyselnom parku s rozlohou 9,5 hektára predalo mesto za jeden milión a 15-tisíc eur.


 
 

Vláda vyčlenila mestu Kežmarok ďalšiu finančnú pomocVytlačiť
 


Kežmarok, 23. októbra - Vláda Slovenskej republiky na výjazdovom rokovaní v Kežmarku robila odpočet akčného plánu okresu Kežmarok a schválila pre okres Kežmarok ďalšiu finančnú injekciu vo výške 1 milión eur.
Akčný plán cieli predovšetkým na zníženie nezamestnanosť v okrese. Vládny kabinet na to v roku 2016 vyčlenil 55,9 milióna eur. „Kežmarský okres je úspešným príbehom. Trend je veľmi pozitívny a opatrenia na plnenie Akčného plánu smerujú správnym smerom,“ zhodnotil predseda vlády SR Peter Pellegrini. V okrese vzniklo 2 027 nových pracovných miest, pričom plánovaných bolo 2 000.
Od roku 2016 získali v rámci Akčného plánu finančné prostriedky aj viaceré kežmarské firmy, medzi nimi aj Tatranská mliekareň, a. s., Mirond, s. r. o., či Hydina Holding, s. r. o. a iné. Vláda podporila aj školské zariadenia. ZŠ s MŠ Nižná brána, ZŠ, Grundschule, ZŠ, Dr. Daniela Fishera dostali financie na vybavenie odborných učební. Opravy sa dočká MŠ Možiarska, ktorá získala 272- tisíc eur na rekonštrukciu a rozšírenie existujúcich kapacít.
„Víziou mesta je rozvoj v oblasti vzdelávania v rámci stredného školstva, kde potrebujeme riešiť havarijný stav niektorých školských budov a vzdelávaniu komunít, ktoré potrebujú duálne vzdelávanie a budovanie modulových škôl,“ predstavil ďalšie priority mesta primátor Ján Ferenčák.
Kežmarská radnica využije financie z roku 2016 na vybudovanie cyklochodníka okolo historického centra mesta, na revitalizáciu vnútrobloku Sever a na rekonštrukciu a modernizáciu zastávok cestnej verejnej osobnej dopravy.
Z celkovej 1-miliónovej podpory bolo mestu Kežmarok vyčlenených 195-tisíc eur na  prestavbu križovatky na okružnú na sídlisku Juh a 100-tisíc eur na rekonštrukciu mosta cez rieku Poprad na ulici Nižná brána. Mesto získa ešte ďalších 500-tisíc eur na vybudovanie areálu tréningového centra pri zimnom štadióne.
Jednou z tém rozhovorov bol obchvat mesta Kežmarok. „Otvoril som otázku obchvatu. Priamo na vláde som požiadal o rýchle riešenie tohto problému,“ uviedol primátor.  Podľa vyjadrenia premiéra Pellegríniho má ministerstvo dopravy za úlohu prípravu štúdie s návrhmi riešení. „Do 12-tich mesiacov by ministerstvo dopravy malo mať úplne jasno, ako technicky bude riešený obchvat Kežmarku, a potom sa môžeme okamžite pustiť k príprave parciel, aby sme ho aj postavili,“ spresnil predseda vlády.


 
 

Pokračujeme vo zvyšovaní kvality ubytovacieho komfortu pre obyvateľov Zariadenia pre seniorov a Zariadenia opatrovateľskej služby v Kežmarku Vytlačiť
 

Od rekonštrukcie prvého oddelenia v zariadení uplynul viac ako rok, my však ďalej pokračujeme v rekonštrukcii  zariadenia a zvyšovaní ubytovacieho komfortu jeho obyvateľov na ďalších dvoch oddeleniach.

Hlavným zámerom rekonštrukcie je zvýšenie ubytovacieho komfortu obyvateľov, zabezpečenie bezbariérovosti a naplnenie legislatívnych požiadaviek týkajúcich sa hlavne rozmerov izieb a počtu sociálnych zariadení.

Celkové náklady na rekonštrukciu a modernizáciu ďalších dvoch oddelení  a to oddelenia C a A1 predstavujú výšku 280 000,- €.  Mesto Kežmarok v spolupráci s Centrom podpory regionálneho rozvoja v Kežmarku získalo z Úradu vlády SR regionálny príspevok na túto rekonštrukciu  vo výške 230 000,-€, zvyšných 50 000,-€ vyčlenilo mesto Kežmarok z vlastných zdrojov.

Z prevádzkových dôvodov sa rekonštrukcia realizuje postupne a je rozdelená na dve etapy. Začali sme rekonštrukciou oddelenia C, ktoré sa nachádza  na prízemí zariadenia, následne po nasťahovaní obyvateľov na toto zrekonštruované oddelenie, budeme pokračovať v rekonštrukcii ďalšieho oddelenia A1, ktoré sa  nachádza na  1. poschodí.

Na pôvodnom oddelení C sa nachádzali izby obyvateľov, ktoré nespĺňali predpísané rozmery, obyvateľom boli k dispozícii spoločné dámske a pánske toalety a  jedna spoločná kúpeľňa v rámci celého oddelenia. Rekonštrukciou sa vybudovalo nové oddelenie s priestrannými izbami, ktoré spĺňajú predpísanú legislatívu.  Každá izba má vlastné bezbariérové sociálne zariadenie – WC a sprchu.  Izby sú vybavené novým interiérovým nábytkom – skrine, nočné stolíky, police, komfortné polohovateľné postele, TV, stoly, stoličky a ďalšie vybavenie. V rámci oddelenia C sa vybudovalo 14 izieb , z toho 4 jednolôžkové a 10 dvojlôžkových izieb. 

Vybudovaním komfortných izieb so samostatnými sociálnym zariadením sa zabezpečí väčšie súkromie obyvateľov a podporí sa udržanie maximálnej miery sebestačnosti pri každodenných aktivitách, čo je jedným z našich poslaní.

Rekonštrukcia prináša dôstojné podmienky pre život našich obyvateľov a zároveň aj príjemné pracovné prostredie pre zamestnancov zariadenia.

Mgr. Marcela Ištocyová

   riaditeľka Zps a Zos


 
 

Kežmarku sa finančne naďalej daríVytlačiť
 

V hospodárení sa kežmarskej radnici darí aj naďalej. Už po štvrtý krát za posledné 4 ročné obdobie sa dostala do prvej trojky najlepšie hospodáriacich miest v Prešovskom samosprávnom kraji.

Kežmarok, 15. augusta 2018 - Spoločnosť INEKO uverejnila výsledky finančného zdravia jednotlivých miest, obcí a vyšších územných celkov za rok 2017. Naše mesto sa v rámci Prešovského samosprávneho kraja umiestnilo na druhom a celoslovensky na 16. mieste. Rok predtým sme skončili za Prešovský kraj na prvom a na 18. mieste v rámci Slovenska. Z okolitých miest predbehol v 2017 roku Kežmarok iba Poprad, hoci v celkovom hodnotení získali obe mestá rovnaký počet bodov (5,4 zo 6-tich). Prinášame niekoľko vybraných ukazovateľov:

HODNOTENIE FINANČNÉHO ZDRAVIA  MESTO KEŽMAROK

 

2011 - 2014

2012 - 2015

2013 - 2016

2014 - 2017

CELKOVÉ FINANČNÉ ZDRAVIE 

5,1/6

5,3/6

5,4/6

5,4 / 6

ZLOŽKY FINANČNÉHO ZDRAVIA

       

Celkový dlh 

6/6

6/6

6/6

6/6

Dlhová služba 

5,8/6

5,7/6

5,7/6

5,7/6

Bilancia bežného účtu 

3,3/6

3,9/6

4,0/6

4,1/6

Záväzky po splatnosti k príjmom 

6/6

6/6

6/6

6/6

Záväzky aspoň 60 dní po splatnosti 

6/6

6/6

6/6

6/6

         

INDIKÁTORY NA OBYVATEĽA

2014

2015

2016

2017

Základná bilancia na obyvateľa

13 €

650 €

74 €

-87 €

Celkový dlh na obyvateľa

5 €

4 €

0 €

0 €

Čistý majetok na obyvateľa

3 329 €

3 506 €

3 636 €

3 495 €

Výsledok hospodárenia na obyvateľa

-47 €

17 €

-51 €

127 €

         

ÚVERY A ÚČTY

2014

2015

2016

2017

Celkový dlh (podľa zákona)

80 704 €

78 165 €

0 €

50 €

Bankové úvery a výpomoci

80 704 €

78 165 €

0 €

150 €

Úvery od ŠFRB

4 590 994 €

4 358 135 €

5 124 375 €

4 931 028 €

Výdavky na splácanie istiny

177 909 €

300 498 €

245 884 €

193 348 €

Úrokové splátky

66 444 €

59 114 €

56 148 €

51 389 €

Finančné účty

2 301 385 €

3 854 497 €

6 054 306 €

4 548 604 €

Neobežný majetok

53 523 307 €

54 905 722 €

54 471 219 €

53 635 965 €

         

OSTATNÉ

2014

2015

2016

2017

Počet obyvateľov k začiatku roka

16 789 €

16 774 €

16 693 €

16 636 €

Výsledok hospodárenia

-796 597 €

278 533 €

-849 492 €

2 108 085 €

         

Prehľad vybraných identifikátorov, zdroj: ineko.sk

       

 
 
Položky 1-10 z 51
 • Oznámenie o prerušení distribúcie elektrickej energie 2.3.2019 na ulici Pradiareň.

  7.2.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody 17.1.2019.

  Vazeny odberatel,   dovolujeme si informovat Vas, ze dna 17.1.2018 v case od 8:15 do 14:30 bude prerusena dodavka pitnej vody v meste Kezmarok na ul. Dr. Fischera a bytovy dom na ul. G. Stefanika 6-8.   Ospravedlnujeme sa za sposobene neprijemnosti. S pozdravom     Silvia Akuratná Hurbanová zákaznícky útvar Back Office

  17.1.2019 viac
 • Odstávka pitnej vody na ul. Dr. Fischera a bytový dom na ul. G. Štefánika 6-8.

  Dovoľujeme si vás informovať, že dňa 17.1.2018 v čase od 8:15 do 14:30 bude prerušená dodávka pitnej vody na ul. Dr. Fischera a bytový dom na ul. G. Štefánika 6-8.

  16.1.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky elektriny dňa 16.1.2019

  Vážený zákazník, v nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny v lokalite, ktorá súvisí s odberným miestom v meste Kežmarok: ul. Mudr. Alexandra č.d. 26 , ul. Kostolne námestie č.d. 29: 16. január 2019 od 07:40 h do 16:30 h V prílohe tohto e-mailu Vám zároveň posielame kompletné oznámenie o plán

  9.1.2019 viac
 • Oznámenie o prerušení dodávky vody.

  Dobrý deň,   oznamujeme Vám, že dnes 4. januára 2019 od 8:15 do 14:00 bude PRERUŠENÁ DODÁVKA PITNEJ VODY v meste Kežmarok - ul. Nad Traťou od križ. pre TAMI smer Rakúsy.   Ospravedlňujeme sa Vám za problémy spôsobené týmto prerušením. Ďakujeme za pochopenie.   Viac informácii Vám poskytne dispečing našej spoločnosti. S pozdra

  4.1.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti

  Mesto Kežmarok v súlade s § 5 zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov upozorňuje   Blažena Mirgová, bytom Kežmarok Christopher Campbell, bytom Kežmarok Geoffrey-Arnaud Quinton, bytom Kežmarok   že mu bola doručená písomnosť na ad

  13.2.2019 viac
 • Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Kežmarok č. .../2019 o zrušení Základnej umeleckej školy, Petržalská 21, Kežmarok.

  12.2.2019 viac
 • Oznámenie o doručení písomnosti verejnou vyhláškou - Ladislav Knápek

  12.2.2019 viac
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka