Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
KežmarokHľadať
 
 

V Pradiarni vyrastie areál s odkazom na Karola Weina

V Pradiarni vyrastie areál s odkazom na Karola WeinaVytlačiť
 

Spoločnosť Karloff plánuje v Pradiarni investovať približne 3 až 5 miliónov eur.  V pláne je rozšírenie výroby a vybudovanie nového areálu.
„V tejto fabrike, kde sme teraz, pôsobíme už jedenásty rok a sťahujeme sa hlavne z kapacitných dôvodov. Dopyt po našich produktoch je vysoký, a kvôli obmedzeným priestorom sme si nemohli dovoliť vyrábať dostatočné zásoby, museli sme si prenajímať iné sklady,“ začína svoje rozprávanie Ján Semaňák, generálny riaditeľ spoločnosti Karloff.
Zo začiatku hľadali predstavitelia kežmarskej spoločnosti pozemok niekde v okolí, kde by mohli postaviť moderný závod, no a do toho prišla ponuka odkúpiť celý areál starej Pradiarne, kde sa nachádza teraz.
„A keďže sme srdciari a ctíme si to, čo nám zachovali naši predkovia, veľmi sme neváhali. Pôvodne to bola fabrika na spracovávanie ľanu. Dal ju postaviť Karol Wein, ktorý sa zaslúžil o rozvoj ľanového priemyslu v Kežmarku. Postavil niekdajší Tatraľan a dával ľuďom pod Tatrami naozaj veľa práce. Neskôr to tu znárodnili. Budova však nechátrala, sídlili tu iné fabriky, avšak na to, aby nám budova slúžila tak, ako má, si vyžaduje naozaj obrovskú rekonštrukciu, do ktorej sme sa pustili,“ pokračuje Semaňák. Rekonštrukcia sa začala na prelome rokov 2017 a 2018 a trvá už takmer dva roky. Cieľom spoločnosti je, aby boli všetky práce ukončené do roku 2022 a areál bude otvorený pre verejnosť.
Zachovať by sa mala čo najväčšia časť pôvodnej architektúry, predovšetkým hlavná budova, komín. Ten, ak sa to podarí, by mohol byť sprístupnený verejnosti ako vyhliadka.
„V ´novej´ Pradiarni bude možné vidieť a vychutnať si exkurziu výroby Tatratea v nových moderných priestoroch. Plánujeme vybudovať parčík, kaviarničku, podnikovú predajňu, expozíciu odkazujúcu na odkaz Karola Weina a tkáčsky priemysel v Kežmarku. Ak sa nám podarí, tak k dispozícii bude aj malé pódium, kde budeme občasne robiť koncerty v komornejšej atmosfére. Veríme, že týmto krokom prilákame do Tatier a podtatranského regiónu ešte viac turistov,“ predstavuje plány areálu Semaňák.
Spoločnosť však už v súčasnosti láka návštevníkov, keďže je možné nahliadnuť do zákulisia výroby Tatranského čaju. „Na vopred dohodnutý termín je možné prísť v skupine 5 – 45 ľudí. Exkurzia sa skladá z prezentácie histórie, návštevy výroby a následnej degustácie všetkých druhov Tatratea,“ hovorí Semaňák.
Zmena sa však dotkne nielen návštevníkov, ale aj samotnej spoločnosti. „Dotkne sa hlavne priestorov, budeme mať kapacitu vyrábať do väčšej zásoby, sťahujeme sa do jestvujúcich väčších priestorov, s rozlohou približne 15 000 metrov štvorcových. Je to oproti terajšku naozaj veľký rozdiel. A takisto sme investovali do technológií, ktoré nám umožnia vyrábať efektívnejšie,“ uzavrel.
Lorant Paugsch

pradiaren.jpg


 
 
Deutch version
English version
ÚvodÚvodná stránka