Podujatia

Jazda na koni a ukážka hipoterapie v Kežmarku

ilustračný obrázok

Mestský športový klub Kežmarok, Ranč Čajka – chata Čajka a mesto Kežmarok pozývajú všetky deti a rodičov v nedeľu 17. októbra o 13.00 hod. pred obchodné centrum v Kežmarku na Tvarožianskej ulici. Najmenší si budú môcť vyskúšať jazdu na koni, nazrú do umenia hipoterapie a užijú si pekné chvíle s koňmi z kežmarského Ranča Čajka. Tešíme sa na Vás!

⭐ RANČ ČAJKA
Ranč Čajka sa nachádza pri meste KEŽMAROK v dolinke obklopenej lesom. Areál pozostáva z dvoch častí: z gazdovstva a chaty. Ranč ponúka aktívne využitie voľného času. Kežmarok sa nachádza v historickom regióne SPIŠ.

⭐ HIPOTERAPIA
Hipoterapia alebo hippoterapia je využitie koňa pri liečbe. Je jednou z metód animoterapie. Prvá zmienka o liečbe pomocou koní pochádza od Hypokrata, ktorý odporúčal jazdu na uvoľnenie stuhnutého svalstva. Galenos ju odporúčal pre cvičenie tela a zmyslov. Hipoterapia je komplexná rehabilitačná metóda vychádzajúca z neurofyziologických základov, ktorá využíva nasadenie koňa na liečebné účely. Jej pôsobenie je komplexné, zasahuje oblasť rehabilitácie, psychológie a resocializácie.

#Kežmarok #Športový
#MestoŠportu2022 #BeActive

Informácie

Kežmarok, Tvarožianska