Podujatia

ANDREA BUČKO BAND

bučko

Mesto Kežmarok vás v rámci festivalu Literárny Kežmarok 2023 pozýva na koncert talentovanej slovenskej speváčky a jej kapely v čarovnom priestore dreveného artikulárneho kostola. Vstup je voľný.

Andreina tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým  speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music.

Neobyčajne pútavé hudobné motívy prinesú intímnu výpoveď „o púšťaní”, ktoré umožňuje vznik nových začiatkov, ale bude sa spievať aj o láske, vzťahoch a o sebapoznaní. Piesne z albumu Morena znejú vtipne aj dojímavo.

Andrea Bučko patrí posledné roky k výrazným hudobným zjavom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov tiež spieva, hrá na klavíri, režíruje a venuje sa pedagogickej činnosti. Momentálne pracuje ako dramaturgička štúdia Olympia v muzikálovom divadle Nová scéna. Andrea vydala už 4 autorské hudobné albumy (z čoho album Morena vznikol v spolupráci s herečkou SND Dominikou Kavaschovou pre inscenáciu MORENA), napísala hudbu pre viaceré divadlá a aj zopár albumov pre deti. V septembri 2022 roku vydala aj nový sólový album v slovenčine s názvom Púšťam.

Andrea svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí (Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné).

Informácie

Hviezdoslavova 16, Kežmarok

Galéria