Podujatia

Na úteku k anjelom

Maliar, grafik, ilustrátor, dizajnér, vydavateľ, pesničkár. Jeho umelecká tvorba je charakteristická množstvom disciplín, v ktorých profesionálne pôsobí. Dominantnými sú voľná grafika a maľba, paralelne sa venuje ilustrovaniu knižiek, tvorbe ex libris a grafického dizajnu. Tiež vytvára komorné i monumentálne diela do interiérov. Je predsedom výtvarného združenia Cont Art, členom Združenia grafikov Slovenska a Umeleckej Besedy Slovenskej.

Pravidelne vystavuje a zúčastňuje sa medzinárodných výstav a podujatí v krajinách celého sveta. Samostatne vystavoval v metropolách ako Praha, Brusel, Helsinki, Varšava, Viedeň, Moskva, Rím, cyperská Larnaka, ale aj v čínskom Šanghaji, alebo v kanadskej Ottawe. Má bohatú aj účasť na medzinárodných výtvarných sympóziách a tvorivých pobytoch v rôznych krajinách, ako Grécko, Turecko, Slovinsko, Maďarsko, Poľsko, Čína, USA, Litva, Južná Kórea, niekoľkokrát Taliansko.

Má za sebou už cez 50 samostatných výstav, na Slovensku mal okrem iných veľké profilové výstavy v štátnych galériách v Žiline, Nitre a Trenčíne, niekoľkokrát samostatne vystavoval aj v Bratislave. Jeho práce boli publikované v mnohých domácich a zahraničných katalógoch, v populárnych a odborných publikáciách a v roku 2012 vyšla aj jeho rozsiahla knižná monografia.

V posledných rokoch sa realizuje aj ako hudobník a textár. Jeho piesne vyšli na štyroch autorských CD – Na ceste (2006), Modré dni (2010), Tretia úroda (2015) a Znaky doby (2019).V roku 2010 vyšla kniha textov jeho piesní Modrou cestou, sprievodné slovo napísal Daniel Hevier.

Informácie

Starý trh 53, 060 01 Kežmarok, Kežmarok