Aktuality

Decembrové vydanie Novín Kežmarok čoskoro vo Vašich schránkach

Obálka Novín Kežmarok 2021/12

Kežmarčania už čoskoro vo svojich schránkach nájdu vydanie Novín Kežmarok. V decembrovom vydaní sa dočítate o týchto témach:

ÚVODNÍK: Vianoce, ako ich (ne) poznám

Skracujúce sa dni a predlžujúce sa večery  sú  neklamným znamením, že pomaly prichádzajú najkrajšie sviatky roka „Čarovné Vianoce“. Aj príroda pripravujúca sa na zimný spánok, akoby  nás chcela motivovať  k postupnému preladeniu sa na  pokojnejšiu  atmosféru, stíšeniu sa a hľadaniu pravých hodnôt, k nostalgii, k vráteniu sa k prapôvodnej podstate Vianoc.  Akoby v protipóle  nás však  verejné dianie  strháva do predvianočného víru ruchu sveta. Obchody ponúkajú množstvo tovaru, každodenný zhon  sa snaží  zaujať majoritné miesto v našom živote.  (…)

Budujeme zdravé a udržateľné prostredie mesta Kežmarok

Kežmarok, laureát ceny Enviromesto 2019, sa aktívne zaoberá otázkou zlepšovania a zvyšovania kvality životného prostredia ľudí, ktorí v ňom žijú. Odborná komisia ocenila systémové opatrenia aktívnej samosprávy vo vzťahu k obehovému hospodárstvu, prírode, ovzdušiu a klimatickým zmenám. Cestou dlhoročného a komplexného vytvárania podmienok pre zdravie a kvalitu života je  udržateľný rozvoj mesta. (…)

Otvorte svoje prevádzky aj v lockdowne

Projek www.kezmarokponuka.online je podporený mestom Kežmarok, ktorý predajcom umožňuje predávať svoje služby a produkty na území mesta online.

Pomáhajú nezištne a s láskou

Vídať ich v uliciach mesta s nadšením v tvárach a odhodlaním v srdci. Skauti z 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových Kežmarok majú neustále plné ruky práce. Každý z nich, ktorý prispieva svojou troškou k budovaniu lepšieho sveta, je výnimočný. Skautský zbor je v Kežmarku aktívny už vyše tridsať rokov. Tvoria ho dievčatá a chlapci, ktorí chcú žiť dobrodružstvom, hľadajú dobrých kamarátov, chcú hrať veľa hier, skúšať nové športy, tvoriť, poznávať prírodu, získavať nové zručnosti užitočné v živote, byť stále lepším a pomáhať druhým.

Vydanie nájdete na adrese: https://www.kezmarok.sk/wp-content/uploads/2021/12/NK_12_2021_PRESS.pdf