Aktuality

Druhé miesto veľkým úspechom pre podtatranský stolný tenis

Ilustračný obrázok

V hale Stolnotenisového centra Športového klubu stolného tenisu Bratislava sa v sobotu 16. októbra odohralo prvé kolo Slovenského pohára mladších žiačok v stolnom tenise.

Najlepších 47 stolnotenisových hráčok z celého Slovenska sa stretlo v Bratislave a medzi nimi aj podtatranská športovkyňa Melánia Stolarčíková, šiesta hráčka slovenského rebríčka.

Základnú štvorčlennú skupinu Melánia odohrala s tromi víťazstvami bez straty setu a ako víťazka skupiny postúpila ďalej do druhej vyraďovacej časti, kde sa hrá štýlom: kto prehrá vypadáva. V prvom svojom zápase sa stretla s Miriam Gregovou z Poproča. Gregovej sa s Melániou podarilo uhrať jeden set, zápas bol dosť vyrovnaný, ale naša stolnotenisová hviezda už v rozhodujúcom sete dominovala a postúpila medzi najlepšiu osmičku. Tu ju už čakal oveľa ťažší súper, slovenská dvojka Ema Kačániová z Kalinova. Melánia podala proti Eme výborný výkon, dovolila jej uhrať len jediný set a presvedčivo zvíťazila.

Potom sa začal boj o medaily. Súperkou Melánie bola domáca Petronela Krajčovičová. Posledný zápas, ktorý spolu odohrali bol na Majstrovstvách Slovenska, kde ju Petronela porazila. Melánia začala zápas veľmi dobre, vyhrávala 2:0 na sety, ale potom sa Petronela za pomoci domáceho publika prebrala k výbornému výkonu a vyrovnala stav 2:2 na sety. V piatom rozhodujúcom sete to bola obrovská dráma, keď obidve hráčky mali matchball a nevyužili ho, až nakoniec lepší záver mala naša hráčka a v druhom mečbale vyhrala v pomere 15:13. Toto víťazstvo ju posunulo do finále, kde na ňu čakala slovenská jednotka Nela Ondrušová z Topoľčian. Po veľmi náročnom zápase nevládala Melánia vzdorovať najlepšej slovenskej hráčke a vo finále jej podľahla.

Napriek poslednej prehre je druhé miesto v rámci Slovenského pohára jej najväčší úspech. Naša Melánia kráča v šľapajach svojho veľkého vzoru Anastázie Zgeburovej a dokazuje, že dievčatá zo Slovenskej Vsi sa radia medzi najlepšie na Slovensku.