Aktuality

Karatisti si zmerali sily na dvoch podujatiach

23

Majstrovstvá Tatranskej únie karate

V sobotu 4. júna sa v Kežmarku uskutočnili Majstrovstvá Tatranskej únie v karate. Zúčastnilo sa na nich 7 klubov a 106 pretekárov. Z nášho oddielu sa tam predstavilo 35 karatistov. Bol to najväčší počet pretekárov s pomedzi všetkých  klubov. Získali sme 55 cenných umiestnení. 22 prvých miest, 17 druhých miest a 16 tretích miest. Veľmi nás potešilo opäť organizovať súťaž po dvoch rokoch obmedzení. Trochu nás mrzí  nižší počet pretekárov, ale vidno, že kovidové obdobie poznačilo aj naše kluby. Verím však, že dobrou prezentáciou a prácou sa deti vrátia k športovaniu, zdravému súťaženiu a chuti vyhrávať. Náš oddiel urobí všetko pre to, aby sa súťaže karate vrátili späť do Kežmarku. Oblastné, krajské a veríme, že aj celoslovenské. Zároveň by som sa chcel všetkým zúčastneným veľmi pekne poďakovať pri organizácii našej súťaže.

Majstrovstvá Slovenska v karate 2022

V sobotu 11. júna sa v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate detí a žiakov. Zúčastnilo sa na nich 51 klubov a 486 pretekárov. Z Kežmarku tam vycestovalo 6 karatistov. Získali sme 6 cenných umiestnení. Dva prvé miesta, jedno druhé a tri tretie miesta. Nina Božoňova získala titul majsterky Slovenska v agility 10-ročných dievčat s pomedzi 26 pretekárok. Jaroslav Božoň získal 3. miesto v agility 9-ročných chlapcov s pomedzi 45 pretekárov a 5. miesto v kumite chlapcov (8 – 9-roční do 30 kg, pokročilí). Nina Reľovská získala 2. miesto v agility 10-ročných dievčat a 3. miesto v kumite dievčat (10 – 11-ročné do 30 kg, začiatočníčky). Tamara Česelková získala 3. miesto v agility 9-ročných dievčat spomedzi 30 pretekárok a v kumite získala titul majsterky Slovenska v kategórií 8 – 9-ročných dievčat nad 37 kg (začiatočnícky). Na súťaži bol vyhodnotený aj Slovenský pohár, v ktorom Nina Bozoňová a René Novák získali prvé miesta v kategóriách agility v celkovom hodnotení. Veľmi nás teší, že sme získali dva tituly a taktiež dvoch absolútnych víťazov Slovenského pohára. Chcem všetkým pogratulovať k parádnemu úspechu a pevne verím, že ich, aj naša tvrda práca, ktorá sa pretavila do takýchto úspechov, poženie našich karatistov v ďalšej sezóne len vyššie a vyššie.