Aktuality

Kežmarskí karatisti päťkrát na stupňoch víťazov

03

V sobotu 2. apríla sa v Trenčíne uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Zúčastnilo sa na ňom 45 klubov a 465 pretekárov. Z Kežmarku vycestovali štyria karatisti.

Získali sme pre naše mesto päť cenných umiestnení. Tri prvé miesta, jedno druhé a jedno tretie miesto. Jaroslav Božoň získal prvé miesto v kategórii agility osemročných chlapcov, René Novák prvé miesto v agility deväťročných chlapcov, Nina Božoňova prvé miesto v agility desaťročných dievčat a tretie miesto v kumite 10- až 11-ročných dievčat do 35kg, Filip Dlhý druhé miesto v kumite 10- až 11-ročných chlapcov do 35kg. Jarko, Ninka a René v kategórii agility predviedli sústredený výkon, ktorý sa pretavil v jednoznačne najlepší čas, a tým aj výsledok. Milo nás to prekvapilo. Koncentrovaný výkon predviedli aj Filip a Ninka v kumite, za čo im patrí naša pochvala. Som veľmi rád, že sme ukázali aj po dvojročnej súťažnej odmlke, že stále patrime k najlepším klubom Slovenska. Ako klub sme sa umiestnili na 12. mieste. Naša neúnavná práca aj v covidovom obmedzenom režime mala zaslúžený úspech. Verím, že náš klub bude naďalej úspešne reprezentovať naše mesto, vychovávať čo najlepších karatistov a športovcov.

Jaroslav Božoň, foto: Jaroslav Božoň