Aktuality

Medailové ocenenia pre kežmarských karatistov

16

V Košiciach sa 14. januára konal medzinárodný turnaj v karate Memoriál Michala Bozogáňa.

Zúčastnilo sa na ňom 458 pretekárov z 51 klubov. Z Kežmarku tam vycestovalo 9 karatistov. Získali sme jedno prvé a jedno tretie miesto. Prvá skončila Nina Božoňova v kategórii kumite starších žiačok (10 – 11 rokov) do 40 kg. V prvom vyraďovacom kole prehrávala ešte v poslednej sekunde o jeden bod 3:4, nevzdala to a technikou, ktorú ukončila kopom na hlavu, otočila celý zápas na 6:4. Potom to už nepustila z rúk a všetko vyhrala. Tretie miesto získal Jaroslav Božoň v kumite mladších žiakov (8 – 9 rokov) do 30 kg, keď mu ušiel zápas o postup do finále o jeden bod. V repasáži o tretie miesto sústredeným výkonom vyhral a získal bronz. Všetkým zúčastneným želáme ešte veľa úspechov a medailistom blahoželáme.